Mercedes s212

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

mastik29 napísal:Na ceskom mercedesclub je o tych autach popisane celkom dost. Neni to ziadna archa spolahlivosti.
V porovnani napr. so spominanym, predchadzajucim autom je to problem o dostupnosti informacii a servisu.
Ale ako som pisal, treba kupit a o 2-3 roky napisat, ako nakladne (€€€€) je to auto, co sa riesilo, ako dlho to trvalo a kolko ta sranda stala.
Mimochodom, taka blbost, ale kolko stoji napriklad take havarijne poistenie na to auto?
Ja na naftove auto strednej triedy (dlzka cca 4,8m, razvor 2815mm) z roku 2012 platim mesacne necelych 30€, so spoluucastou 50€ (alebo nic, ak sa oprava vykona v zmluvnom servise),takze v podstate kazdy skrabancek a blbosti preplatene bez mojho €.
Prečo je obľúbený u taxikára?
Sorry, pripomínaš mi suseda, v debate o výmene výťahu. Argumenty na obláznenie starých žien dôchodkýň, že to je drahé a nie dobré....
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Lebo nie raz to bol oblubeny dovozny artikel po nemeckych taxikarok tieto mensie diesle v mb tam boli stale oblubene ako taxi mercedes.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Xentry, presne, desaťročia odskúšané hlavne taxikármi celého rozumného sveta. ŠTVORVALEC, NAFTA,nízkootáčkový traktorový motor. Minimum kazových súčiastok. 6 valve už nie, komplikované konštrukcie. Ktorý taxikár (okrem Slovenských a českých) jazdí ako na formuly 1? Takmer žiaden. A kde dnes na SK a ČR využiješ silný a výkonný motor. Pre príklad, za dedinou medzi LV a NR ma prebehol s rýchlosťou blesku chlapec na obľúbenom ten dym ignorujem z Wolsburgu. Ja 40 ton, 450 hp, on 1,5 tony a 81kw/ 110hp. Hádajte kde sme sa stretli, no predsa za V. Lapášom pred kruhovým objazdom pod Selencom. Načo výkon, keď hustota premávky nepustí.
lubos zimovcak
Príspevky: 3377
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Keď je prasknutá koženka na sedačke, tak ma Mercedes už 500-600.000 km....
Tú koženku obľubujú, lebo sa ľahko udržiava čistota po zákazníkoch.
Je až neuveriteľné, ako málo vidieť opotrebenia interiéru a aj na Slovensko sa dovliekli Mercedesy z taxislužby, s 700-800.000 km.

Jedinou možnosťou zistiť stav km bolo cez diagnostiku, kde sa dá zistiť počet vstrekovacich cyklov a z neho odvodiť počet km.

Alebo, ešte jeden ukazovateľ, nadpriemerne zachovala karoséria, bez skrabanceka.

Kupujú sa obyčajne čierne, šedé a dávajú sa do tej žltej fólie...

Po vyradení, fólia dole a už je kupec... lol
No a tu sa opakuje história, keď niekto natrafí na takýto Mercedes, tak často musí do neho investovať a potom nadáva,že to už nič nevydrží, že je to šmejd..
Rovnako, ako sa vlacili na začiatku 90-tych rokov francúzske, talianske autá s mrte km, ale ľahko stočiteľnymi a vytvorila sa mienka, že sú to šroty.. :4012:

To, že ten Mercedes sa kúpil vonku za cenu Fabie, stačí investovať pár tisíc eur a opäť naguľa státisíce km..,to už napaleny kupec nevie, keďže ho kúpil po nemeckom dôchodcovi, ročník 1935 s obligatnymi 150.000 km lol
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Stačí si pamätať jedno pravidlo.Po dôchodcoch sú motory ďaleko horšie než taký ten priemer.Spôsob jazdy, vždy a všetko šetriaci vystresovaný senior sa pod stav podpisuje veľmi zle.Možno má auto ofukované a bez najmenšieho škrabančeka,ale technicky poničené spôsobom jazdenia.Niekto vie,niekto odmieta,ale maldý junci ktorých ľudia označujú za kadečo majú stroje nepomerne lepšie po každej stránke.Niekto operuje tým že vydojené a pod. ale oni majú najlepšie agregáty,už či to niekto chce či nechce zobrať na vedomie.Výnimky sú v oboch táboroch.
Kilometre hrajú ďaleko menšiu rolu u aut ktoré už boli ako hltače km koncipované.Že to slovenský majiteľ svojím kašlaním na stav auta zmení je iná pesnička.Majiteľ auta vo veľkom nemeckom meste dobre vie ako na aute závisí.Nechce zahaprovať v plnej premávke veľkého mesta,pozná nebezpečie prostredia,vie aj to čo znamená zahaprovať na autobahn-e,to si nemôže dovoliť a stará sa.Bez auta je stratený a to všetko (už aj v takej BA) vyvoláva tlak na to aby sa gazda staral.Ostať visieť v Sobranciach alebo na prístavnom moste v BA nie je to isté. A jednoznačne sa tieto veci podpisujú na autách.
lubos zimovcak
Príspevky: 3377
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Po mladom majiteľovi sa auto proste nekupuje...
Toto je zasa moje poznanie.
Možno max nejaký bez turba, benzín.
Turbodiesel po mladom...N I K D Y.
Pokiaľ sa jazdí s dieslom štýlom" zajazdovy autobus", s občasnými jazdami na 80-90% výkonu, vydrží neskutočne km.

Ale mladý človek, ktorý robí celý deň za pásom a auto má iba na ozdobu a víkend, je OVEĽA HORŠÍ majiteľ,ako ten starší muž, hoci aj dôchodca...
Mirmann
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 19.09.2021 16:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mirmann »

Poznam jednu firmu, kde majú dodávky s motorom om651 a každá jedna skončila so zadretym motorom na kľuke. Na Mercedes fórach sa o tom popísalo dosť, tá vyťahaná reťaz je menší problém. Ja mám ešte om646 (w211 r.v.2008) tiež 125kw a dynamika je podobná ako Superb 110kw. Mám ešte Audi A4 1.9 tdi PD a Mercedes je silnejšie auto.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Luboš,je plne ok ak sa riadiš tým - Po mladom majiteľovi sa auto proste nekupuje..
Ja autám vidím trochu inak do žalúdka a ak sa človek nenechá zmanipulovať predsudkami a nezmyslami na sieťach tak musí uznať že mladý majú autá proste lepšie a staranejšie.Samozrejme ak si niekto pod pojem mladý dá blbečka zo šiltom vzadu a tuc tuc hudbou a dymiacim šrotom možno taký názor obstojí.Ale mladý je aj človek ktorý má jedno dve deti,na aute chodí za prácou,deti do školky,školy,poobede krúžky jeden druhý,obchod nutne autom,všetko autom lebo to proste je tak.Tak ten sa stará,servisuje,nedopustí vypadnutie auta z denných programov lebo bez auta je stratená celá rodina.Asi si len pojem mladý vysvetľujeme každý inak,ale rozhodne v dielni vidím čo vidím,tam idú blbiny nabok a technika hovorí.Po kom sa auto kupuje ale nestojí na veku ale na stave,lebo aj jeden aj druhý tábor tvoria ľudia takový aj makový.V podstate by ma nenapadlo do témy liezť nebyť poznámky o aute po starom pánovi ako by to bolo terno.Byť môže,ale pravidlo to nie je iba výnimka,zdvihnutý varovný prst
lubos zimovcak
Príspevky: 3377
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Môže byť, presne na takych som myslel, stačí sa cez víkend zastaviť na benzínke a sledovať 20-25 ročných..

lol.
Ale práve som si uvedomil, že pre Teba sú mladi už aj 45-50 roční, prepáč, nechcem sa dotknúť, v tom prípade máš pravdu.. :4012:
Ondrej011
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 06.06.2019 21:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ondrej011 »

Hlásim sa . Bol som pozrieť spominany mercedes.2.2 125kw . Majiteľ neznámy predajca sa nedostavil ale poslal svojho koníka, auto z vnútra pekne z vonku no dajak by som to prezil, motor išiel celkom pekne až na ten piskot turba z výfuku, a samozrejme čierny dym .zevraj 7g ale bolo len 5 predávajúci na ňom zevraj chodil dlho a ani nevie aká je tam prevodovka. Zevraj nové dof a iné sracky . Po rozumnom zvážení som sa na to vymrdal.
Ale ,v blízkosti ba sa objavil 2.2 150kw ale bi turbo o rok novší ale 307xxxkm auto veľmi pekne auto a ešte krajší zvuk . Co si myslite o 150kw ? Sú tie motory dobre?
Ci sú viac kazove ako 125 ?
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja by som najskôr aj toto išiel pozrieť a možno celá diskusia bude zbytočná :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Ondrej011
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 06.06.2019 21:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ondrej011 »

No ved bol som pozrieť, motor išiel pekne auto pekne ,sedačka soferova no trocha dorthana ma sice viac km ale pevne verím ze ma len toľko koľko je na budíkoch. Preto sa pýtam na skúsenosti s tým motorom ,nemám dobrý pocit s toho ze sú v aute dva turba. Ale hovorí sa ze pokiaľ sa majiteľ o auta stara a robí všetko ako sa ma tak sa malo kedy stane ze sa niečo pokazí.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ale hovorí sa ze pokiaľ sa majiteľ o auta stara a robí všetko ako sa ma
Sám si to napísal a hneď na to napíšeš ako si pozeral auto. Je ti zbytočné pozerať auto, to sa dá lahko oklamať.
Treba ísť k majitelovi domov a všímať si jeho - ako sa stará o dom, okolie, aká je to rodina, lebo od toho sa odvíja starostlivosť o auto.
Všetci riešite techniku aj keď príčina problémov je človek. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

V to treba pevne dufat, ze robi vsetko co ma a hlavne aj jeho servis kde to nosil, aby z toho nakoniec nebola typicka samorezkaren. Na 7 stupnovej prevodovke moze prekvapit o jednu vec viac a to je riadiaca jednotka, ktora je imobilizerova. Ze nieco na kazdom jednom bude treba riesit je istota ale nekupit vrak je to nejdolezitejsie.
Ondrej011
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 06.06.2019 21:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ondrej011 »

oco13 napísal:
Ale hovorí sa ze pokiaľ sa majiteľ o auta stara a robí všetko ako sa ma
Sám si to napísal a hneď na to napíšeš ako si pozeral auto. Je ti zbytočné pozerať auto, to sa dá lahko oklamať.
Treba ísť k majitelovi domov a všímať si jeho - ako sa stará o dom, okolie, aká je to rodina, lebo od toho sa odvíja starostlivosť o auto.
Všetci riešite techniku aj keď príčina problémov je človek. :40bd:


Samozrejme nastahujem sa k nemu domov na mesiac :D hahah na co je toto dobre.

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných