Mercedes s212

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Ondrej011
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 06.06.2019 21:56
Zdieľať na Facebook

Mercedes s212

Príspevok od používateľa Ondrej011 »

Zdravím rozmýšľam o kúpe konečne poriadneho auta.
Mal by to byt mercedes s212 konkrétne 2.2 170k rok 2010 s nájazdom 280xxxkm a 7g prevodovkou . Oplatí sa ísť do tých km ? Zevraj je nedávno vymenený olej v prevodovke a boli robene aj rozvody ,auto vyzerá zachovalo. Ide mi hlavne o priestor v aute a o kvalitný motor.
Predtým som mal golfa6 s motorom 1.6 tdi no pekne auto ale ten motor...
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Motor, ktorý spomínaš, bude s tým autom hýbať asi tak, ako ten 1,6d s Golfom. Ten motorček je úplne o ničom, akurát málo žerie.

Ale verím, že sa tu dočítaš aj typické príspevky typu "na 130 na diaľnici to stačí", alebo "nie si pretekár" a podobne.
Áno, stačí to a nie, nie sme pretekári. Lenže auto má za tie prachy prinášať aj nejakú radosť - nemá to byť len prostriedok na prepravu z miesta A do miesta B.
Aspoň podľa mňa.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Lenže auto má za tie prachy prinášať aj nejakú radosť -
Radosť z aut skončila spolu so skupinou B vo wrc :40bd: Momentalne už auto len predlžuje pipíka tým čo inde nevládzu. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
korrado
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 25.04.2007 16:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa korrado »

Mám presne ten istý model, S212 - motor OM651, najazdených 470.xxx km a vstreky pôvodné, turbo pôvodné, EGR tak isto, aj automat. Totálne bezproblémové auto. TK a EK bez úplatku v pohode, nedymí, technicky plne OK. To auto je stavané na kilometre, motor je plne dostatočný, spotreba okolo 7 litrov dlhodobo. Nájdi dobrý kúsok a budeš isto spokojný
Mateusz737
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Aspoň V6 do tohto auta , veď to bude na hanbu keď Ťa obehne kadejaka škodovka :40bd:
Ondrej011
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 06.06.2019 21:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ondrej011 »

Jasne ze každý z nás má v sebe pretekára, ale myslím ze keď budem mať synatora v autosedacke a manželku pri sebe nebudem zbytočne vymýšľať :D
Spotrebu veľmi neriešim ,je dobré ak není veľmi vysoká je to len + , a myslím ze 6 valec je dobra vec ale pre mňa zbytočná ,ja som skromný:D
Našiel som pekný kúsok v peknej výbave za celkom rozumnú cenu len je tam viac km , ale ako čítam po fórach ak je o auto starane tak by malo ešte niečo vydržať.
Ondrej011
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 06.06.2019 21:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ondrej011 »

oco13 napísal:
Lenže auto má za tie prachy prinášať aj nejakú radosť -
Radosť z aut skončila spolu so skupinou B vo wrc :40bd: Momentalne už auto len predlžuje pipíka tým čo inde nevládzu. :40bd:
A ty máš aké auto schválne nech vieme akého máš pipika :D
Ondrej011
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 06.06.2019 21:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ondrej011 »

jergusko napísal:Motor, ktorý spomínaš, bude s tým autom hýbať asi tak, ako ten 1,6d s Golfom. Ten motorček je úplne o ničom, akurát málo žerie.

Ale verím, že sa tu dočítaš aj typické príspevky typu "na 130 na diaľnici to stačí", alebo "nie si pretekár" a podobne.
Áno, stačí to a nie, nie sme pretekári. Lenže auto má za tie prachy prinášať aj nejakú radosť - nemá to byť len prostriedok na prepravu z miesta A do miesta B.
Aspoň podľa mňa.
Preco onicom motor 2,2 s 170konmi je slabý motor ? Ja som mal v golfe 77kw a nebol problém vytiahnuť 160 na krátkej trase ,myslím ze MB je na tom o dosť lepšie
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ondrej, odpovedal som Jerguskovi.
O mne je tu všeobecne známe, že kupujem najstaršie najhoršie a najlacnejšie čo bazos dá a ešte to zabijem plynom.
Takže moje auto je známa Francúzska vražda Laguna 2 ktorá má stála ukrutných 500 evri.
Majitelia prémioviek zo mňa veľa radosti nemajú. Dokonca dvakrát lebo nielen že im robím zle na ceste ale ešte tie ich chrapy aj vyrábam :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Kupovat 170 konove, 2-tonove auto s tym ze chce trhat asfalt? :40bd:
Ten vykon je uplne bezny v strednej triede, v autach co maju o pol tony menej.
Aj auta nizsej strednej triedy su so zrychlenim lepsie, spominany golf je snad len o dake desatiny sekundy na tom horsie.
Ale nech je stastna ruka a nebudu sa musiet riesit problemy, bo to potom hlava v smutku, kam sa s tym pobrat a kolko €€€€ to bude stat…
Lebo take reci, ze absolutne nic, vsetko povodne su len blbe keci.
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Ze dvojtonove… Auto vazi nieco cez 1600kg, s tymi 170 konmi a 400Nm zrychli na 100 za 8,5 sekundy, co pre nenarocneho sofera uplne staci. Samozrejme, ze trhac asfaltu to rozhodne nie je, no na prevoz rodiny a obrovskeho mnozstva batoziny preco nie?
A ked uz pises, ze auta strednej triedy su na tom lepsie, ktore konkretne a v com? Lebo napr., taka modla slovakov Octavia ll RS tdi s rovnakym vykonom ma zrychlenie rovnake, a to ma o 100 kg menej, takze asi tak… Nehovoriac o mensom kufri, menej priestoru v kabine atd…
A Mastik, noze hod sem zopar aut strednej triedy o pol tony lahsie, tj 1100kg v strednej triede.
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
Ondrej011
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 06.06.2019 21:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ondrej011 »

mastik29 napísal:Kupovat 170 konove, 2-tonove auto s tym ze chce trhat asfalt? :40bd:
Ten vykon je uplne bezny v strednej triede, v autach co maju o pol tony menej.
Aj auta nizsej strednej triedy su so zrychlenim lepsie, spominany golf je snad len o dake desatiny sekundy na tom horsie.
Ale nech je stastna ruka a nebudu sa musiet riesit problemy, bo to potom hlava v smutku, kam sa s tym pobrat a kolko €€€€ to bude stat…
Lebo take reci, ze absolutne nic, vsetko povodne su len blbe keci.
Nikto tu nehovorím o trhani asfaltu ,píšem tu o tom ze sa mi to auto veľmi páči a potrebujem veľa vnútorného priestoru ,kufor na kočiar a iné veci , nemusí mať 500koni a a motor v zadu :D len chcem vedieť či je tu zopár ľudí co maju tie auta s tým motorom a ci sú spokojný :)
Ondrej011
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 06.06.2019 21:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ondrej011 »

mastik29 napísal:Kupovat 170 konove, 2-tonove auto s tym ze chce trhat asfalt? :40bd:
Ten vykon je uplne bezny v strednej triede, v autach co maju o pol tony menej.
Aj auta nizsej strednej triedy su so zrychlenim lepsie, spominany golf je snad len o dake desatiny sekundy na tom horsie.
Ale nech je stastna ruka a nebudu sa musiet riesit problemy, bo to potom hlava v smutku, kam sa s tym pobrat a kolko €€€€ to bude stat…
Lebo take reci, ze absolutne nic, vsetko povodne su len blbe keci.
Golf bol lenivec s manuálom myslím ze porovnávať 1.6 s 2.2 je blud :D
Mateusz737
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

troska sa zamysli nad tym bludom co si napisal , o triedu mensia skodovka vazi o 100kg menej ako Ecko???
Octavia 2 RS 1400kg (hatchback)
E 220 cdi od 1735Kg (sedan)
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Si uz rozhodnuty podla tvojich komentarov, akurat sa bojis problemov, tak volis radsej 4-valec.

Ale ver, ze motor je len mala cast auta a v podstate, dake vstreky, ci turbo je to najmenej, co sa tyka narocnosti na opravu.

Ja by som skor mal obavy, co sa tyka elektroniky, kto mi to vie riadne zdiagnostikovat, najst chybu a taktiez opravit v nejakej prijatelnej relacii.
Toto budes tazko hladat, cakat v poradovniku, vedomosti potrebne zaplatit eqivalentom € a toto je problem u akehokolvek technikou nabiteho auta.
Alebo budes chodit od jednych garazovych dveri, k druhym a vsade budu tapat, opravovat stylom pokus/omyl na ukor tvojej penazenky.
Ale tvoj problem, tvoj sen.
Niekedy je dobre emocie odlozit bokom a uvazovat triezvom
Inak, rodinka?
Daj tuto diskusiu precitat tvojej pani, aky bude mat na to nazor ona…

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných