Mercedes S 450 4matic - VÍKENDOVÉ AUTO - VYRIEŠENÉ

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ajo77
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 07.02.2007 19:51
Zdieľať na Facebook

Mercedes S 450 4matic - VÍKENDOVÉ AUTO - VYRIEŠENÉ

Príspevok od používateľa ajo77 »

Nazdar chlapi, nakoľko už dlhšie hľadám nazvem to víkendové auto (bolo by to tretie auto v rodine), ktoré by som si chcel nechať dlhé roky a zároveň ho zachovať v super stave čo najdlhšie a konečne som našiel auto podľa mojich predstáv - Mercedes S 450 4 MATIC, r.v. 2008, najazdených origo 90000 (mám preverené), 1 majiteľ, nikdy nehavarované, chcel by som sa Vás opýtať na ten motor, nakoľko toho o ňom moc neviem a na webe som toho moc nenašiel. Všetky ostatné motorizácie sú rozoberané okrem tohoto.
Zaujíma ma hlavne spoľahlivosť, resp. nejaké konštrukčné vady ako napr. u S350, atď. Za každú radu a informáciu o takomto aute budem vďačný.
Len nerád by som tu rozoberal na čo mi také auto bude, či mám na servis, atď. Mám myšlienku spraviť z takéhoto krásneho auta veterána a preto nie som nútený toto auto kúpiť, iba by som chcel. Ďakujem
Naposledy upravil/-a ajo77 v 06.02.2015 13:46, upravené celkom 2 krát.
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Neviem koľko máš rokov, ale toto bude skôr veterán pre tvoje deti a ich deti. Ináč pekné autíčko.
maswa
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 17.01.2015 17:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maswa »

dobry vyber , pekne auticko, tiez som kedysi nad tym rozmyslal.
Len na tomto fore je tazke sa pytat na radu o takychto autach :( Lebo tu ked mas co i len triedu lepsie auto ako priemer, tak ta hned sprdnu. Ked ja som tu kedysi vyberal medzi Lambom a Ferrarim tak mi hned zavreli temu a to uplne bezdovodne. Sprav si svoju mienku o tomto fore.
ajo77
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 07.02.2007 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ajo77 »

Ďakujem čviro za odpoveď - k veci.
Fero - presne tak, chcem z toho veterána hlavne pre môjho syna, sú rovnako starí :-) a ja ako som písal by som ho chcel používať hlavne víkendovo, rátam 5tis. km ročne.
Ďakujem maswa, aj mne sa páči :-). svoju mienku už mám, ale viem, že sa tu nájdu ľudia, ktorí píšu aj k veci. Preto som písal aj v téme, že nechcem rozoberať na čo mi to auto bude, ale hlavne by som bol vďačný za podnetné rady, názory a informácie o tomto aute.
Keď som sa rozhodol, že by som niečo takéto chcel, pozeral som hlavne po BMW E38 alebo MB W124, ale keď som ich všetky aspoň podľa inzerátov v TOP stave popozeral, zistil som, že sú to všetky v podstate vraky a žiadny poriadny, zachovalý kus v čo najpôvodnejšom stave som nenašiel. Preto som hľadal ďalej a skončil som až tu :-). Takže pokiaľ by som niečo také ako tento MB 450 kúpil, musel by som si ešte nejaký ten čas počkať, aby z toho bolo pekné auto so slušnou históriou :-)
Ak by ste niekto o nejakej fakt slušnej a krásnej E38 (nie Long)vedeli, dajte mi prosím vedieť.
myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa myotis »

Dobra volba, ked si pri peniazoch tak by som isiel S500 a vyssie.

Alebo 350 ta nema turba, v podstate primitiva V6, jednoducha na opravu a nenarocna na udrzbu.
A stale dobry vykon (7.5s/100m)

Netrufam si odhadnut ako sa bude servisovat bitturbo za 30 rokov.
Ta 450 mi pride ani ryba ani rak.
Jedina vyhoda v tvojom pripade je cena a stav (overitelny).
Takze bud malu a jednoduchu tri a polku alebo maximum co sa da kupit. 600 alebo 6.3 AMG
Alebo overenu 450.
Ja by som bral vsetky :-)
myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa myotis »

Cvirik viem, asi som.sa zle vyjadril.
Bud jednoduchu 350ku alebo komplikovane bTurba S600 alebo uz rovno AMG.

Nad CL si nerozmyslal, ta nie je tak casto k videniu...
ajo77
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 07.02.2007 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ajo77 »

350-tka možno jednoduchá je, ale je poruchová a navyše s konštrukčnou vadou vyvažovacieho hriadela a to až do roku 2011, takže to určite nie. Že vraj pokiaľ to aj opraviš (mimochodom oprava stojí polovicu auta), aj tak sa to vzhľadom na konštrukčné riešenie tohto motoru pose..ie opäť.
Čo sa týka CLka, tak to nechcem, nakoľko sme 4 členná rodinka a na taký výletík bude preda len praktickejšie Sko.
Andrej7269
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: 15.05.2008 13:56
Bydlisko: Rovinka/Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrej7269 »

Mas moj obdiv. Ja osobne by som mozno bral starsi MB ako auto na vikendy a na zachovanie ako veterana lebo boli konstrukcne jednoduchsie (ja viem zvlastne tvrdenie pri S klasse).
Neviem co na tom planujes nabehat a ako an tom planujes jazdit ale ak to pouzijes na 10tisic km alebo menej na rok tak by si s tym nemal mat vacsi problem.
Mam takto kamosa v Nemecku a Svajciarsku ktori hladali auto presne tak ako ty a vzali najspolahlivejsi motor v tych autach (MB a BMW) podla plno testov a rad a ver ci nie tie spolahlive motory ich sklamali a vrazili dost prachov dat ich dokopy.
Stat sa moze na comkolvek drzim ti palce aby sa ti zadarilo a auto dobre sluzilo. Ked raz budem velky a bohaty tak aj ja si kupim S klasse (W126 500SEL)
Mercedes Benz W245 BlueEfficiency (03/2009) Benzin bez Turba :)
myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa myotis »

ajo77 napísal:350-tka možno jednoduchá je, ale je poruchová a navyše s konštrukčnou vadou vyvažovacieho hriadela a to až do roku 2011, takže to určite nie. Že vraj pokiaľ to aj opraviš (mimochodom oprava stojí polovicu auta), aj tak sa to vzhľadom na konštrukčné riešenie tohto motoru pose..ie opäť...
Prepac, ale nemas pravdu.
1) problem je do plus minus, 2008, potom zacali pouzivat normalny material a nedochadzalo k opotrebovaniu a poskodeniu.

2) je to hop alebo trop, lubilo sa to rozpadnut od 80 ooo - 200 ooo km.
Ak ma auto viac ako 200000 tak uz by si (teoreticky) mohol byt za vodou.

3) oprava stoji okolo 2000 eur, co si myslim nie je vela.

Pre pokojny spanok, to vzdy mozes pozriet pred kupou ako sa to sprava.

Ak sa to dobre spravi, tak ti to vydrzi ako hocaky iny MB rozvod.
Problem bol v materiali co pouzivali, nie v samotnej konstrukcii.

To je jedina (mne) znama 'porucha'
ajo77
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 07.02.2007 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ajo77 »

Myotis - ďakujem za info, mne to vysvetľovali trošku inak :-).
Andrej 7269 - to sa samozrejme môže stať aj mne, aj keď dúfam, že sa nestane.
Ešte sa môže stať, že toto konkrétne auto nezoberiem a iné s takou históriou nenájdem - lebo na skúšobnej jazde na tom aute trošku kolísali otáčky na volnobehu a pri prudkom zrýchlení od cca 120-150 som cítil mierne vibrácie, ktoré tam podľa mňa nepatria. Ale keďže to auto predáva priamo MB, sľúbili, že to odstránia, tak uvidím. Navyše dávajú 1 ročnú záruku.
Ale preto sa pýtam na Vaše názory ešte pred kúpou, aby potom nebolo neskoro.
V rovnakých cenách sa pohybujú aj Lexusy LS 460 alebo 600, tak ak náhodou padne kúpa tej 450-tky, možno budem zvažovať aj to. To Sko ma láka hlavne kvôli pôvodu, stavu, km a jasnej servisnej histórie - samozrejme okrem toho, že sa mi veľmi páči :-), ale na silu ho určite brat nebudem.
myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa myotis »

Nieco som na 350tkach odjazdil, takze by som si nedovolil zavadzat ;-)
trošku kolísali otáčky na volnobehu
To je co?
Este som nevidel tu rucicku zaseknutu a bez pohybu.
Pokial to neskace od 200 do 1300 tak by som neriesil.

a pri prudkom zrýchlení od cca 120-150 som cítil mierne vibrácie, ktoré tam podľa mňa nepatria.
Odkial? Pedale? Volant? Naprava? Kufor?
To uz by mohlo byt zaujimavejsie.


Lexus nie je zly, mozno aj spolahlivejsi a odolnejsi ako Mercedes S trieda, ale nemozem si pomoct, ten azijsky pocit s konzoly a ovladacich prvkov mi tam proste nevoni.
Ked to porovnam s palubovkou v kozi a masivnym kusom dreva, tak Lexus sa proste nechyta.
Jednoducho ten pocit v S triede je tazko prekonatelny...
Aj ked to je moj subjektivny pocit, a nikomu ho nevnucujem.


Plus, nemecky veteran bude mat v centralnej Europe vacsiu hodnotu ako Japonec.
ajo77
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 07.02.2007 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ajo77 »

Dnes mi volali z MB, že išiel do servisu na odstránenie tých vecí, čo som písal, čo uznali aj oni pri skúšobnej jazde, tak počkám, opäť vyskúšam a uvidím.
Tie otáčky - nekolísalo to nejak tragicky, ale nakoľko som už aj ja mal a aj odjazdil dosť áut, pričom toto mi žiadne nerobilo, som presvedčený, že to tam nemá byť. Ako v niektorom príspevku mhlavaty písal niečo v tom zmysle, že netreba dať na to, že hovoria, že to nič nie je, že je to prkotinka a stojí to pár eur, ale keď to stojí pár eur nech to odstráni predávajúci a bude všetko v pohode.
Tie vibrácie tiež neboli nejaké tregické, ale jednoducho tam boli - mal som pocit, že to išlo skôr od volantu, tak by to teoreticky mohli byť aj pneu, nakoľko v predu mal iné a vzadu iné (myslím značku zimných pneu) ale keďže ja som si už s trasúcimi autami (aj novými) užil až až až, už viac trasenie nechcem. Mal som 3 čistonové autá, ktoré triasli od nova a iba na jednom sa trasenie podarilo asi po roku odstrániť - na dvoch ani náhodou. Takže je možné, že ja som už na toto až prehnane citlivý a alergický, pričom prvé čo spravím keď sadnem do nejakého auta je, že sledujem, či netrasie :-) a bohužiaľ toto trošku triaslo (ale dúfam, že to bude len vyváženie kolies).
Andrej7269
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: 15.05.2008 13:56
Bydlisko: Rovinka/Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrej7269 »

Drzim palce a verejne zavidim ! ;)
Mercedes Benz W245 BlueEfficiency (03/2009) Benzin bez Turba :)
ajo77
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 07.02.2007 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ajo77 »

Andrej - ďakujem :-), ale ako som písal uvidím, nakoľko som teraz nejak na vážkach. Včera mi volali z MB, že to auto na základe môjho podnetu prezreli a zistili že má problém s rozvodmi (rozvodouvou reťazou či čo) a že vraj aj to mohlo spôsobovať to kolísanie otáčok a tie vibrácie čo som písal. Samozrejme uviedli, že rozvody vymenia, čo by bolo fajn.
Ale nakoľko nie som mechanik, chcel by som sa Vás spýtať na Váš názor:
1. či je normálne aby auto s 90000km malo problém s reťazou (aj keď teraz rozmýšľam aj ja mám teraz zvolávačku na Pajero kvôli zlým rozvodom) - takže možno som si aj sám odpovedal :-) a
2. či tie rozvody skutočne môžu spôsobovať tie vibrácie čo som cítil a kolísanie otázok?

Ide mi o to aby ma neodrbkali, lebo zdá sa mi trošku nenormálne aby som si do originál MB servisu bral svojho mechanika :-), nehovoriac o tom, že žiadneho čo by sa vyznal v týchto autách nemám.

Ak viete, ďakujem za odpovede.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Tak ma potešil názov vlákna, že víkendové auto... som sa tešil na nejakého joung timera a ona je z toho moderná elektráreň :-(

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní