Mercedes ML 320 W163 - nestartuje

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jackie122
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 08.09.2006 14:13
Zdieľať na Facebook

Mercedes ML 320 W163 - nestartuje

Príspevok od používateľa jackie122 »

zdravim nanestastie dnes den pred vianocami mi v meste pri nakupoch z nicoho nic za jazdi scipol motor zastal som skusil startovat a nic skusil som to dvakrat kontrolky svietili auto tocilo normalne ale ani naznak nastartovania. vystupil som zamkol auto isiel na bok že už zavolam odtahovku a napadlo ma že som nedal vystražne tak siel som dnu skusil este raz a hned na supu chytlo ako vždy pohol som sa a po kilometri zase sciplo. prisla odtahovka nalozili sme ho na odtahovke startujem a nic odviezli sme ho domou zlozili na dvor skusim startnut a brnk na supu islo. neviete pani poradit s autom som bol v holandsku par krat vsetko v pohode a tu den pred sviatkami ma da do zufalstva a necha bez auta :-) diky vopred za rady kde hladat chybu a duplom ked momentalne ide...
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Popozeral by som sa po palivovej sústave, počnúc čerpadlom cez palivový filter, až po vstreky...
Napadol ma aj imobilizér.
Skús sa na to pozrieť cez STAR, ak ho máš. Ak nie, tak v servise, kde ho majú, alebo v autorizáku, sa ti na to pozrú...
jackie122
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 08.09.2006 14:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jackie122 »

mna tiež napadol imobilizer lebo aj central sem tam blbne ale keby imobilizer tak nastartuje a zdochne hned nie? a nie kedy sa mu zachce...a s palivovou sustavou to nebude podla mna urcite lebo on ked naskoci tak hned na supu a si pradie alebo ani nestreli nic ziadny naznak takže skor nieco elektronicke co ho blokuje.
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Ak je v ťahu immo, tak ti ani nenaskočí motor. V tom je podstata immobilizéru...:).
Immobilizér="znehybňovač" :d :D
jackie122
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 08.09.2006 14:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jackie122 »

ale ked nechcel naskocit tak som skusil odpojit baterku na par minut znovu som ju napojil a hned naskocil jak keby nic. ale iba zase na 1-2km a scipol ta som to zopakoval s baterkou a už nic takze som zufaly :-(
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Veď ti píšem - skoč na diagnostiku do MB - tam ti presne povedia, že čo s tým máš. Je to jednoduchšie, ako triafať od monitora, alebo meniť súčiastky rad radom...:)
jackie122
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 08.09.2006 14:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jackie122 »

no ved ano len najblihsi servis mb mam od seba 30 km a jedine na odtahovke, tahat asi tažko a dojst bez sance po vlastnej osi ...
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Napíš skadiaľ si. Možno niekto z blízka sa nájde, kto by mal STAR. Lebo ak nie, tak ti fakt ostáva len tá odťahovka...
jackie122
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 08.09.2006 14:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jackie122 »

ja som od Sabinova, mam poblizku mechanikou znamych co maju diagnostiky rone len ci maju aj tu Star musim zistit. A to najde chybu aj ked pojde? co ked prave vtom momente pojde budem sa snim musel voziz kym nescipne asi :-)
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

No diagnostiku STAR asi len tak lahko nenajdes jedine origo a ak ti mozem doporucit ine ani neries , vies moze byt zla napr. len kostra a uz to robi taketo srandy
jackie122
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 08.09.2006 14:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jackie122 »

a ta STAR azda najde chybu aj ked motor pojde? lebo teray som bol prinom a natocil normalne na šupu ale bojim sa ist niekam ked može scipnut po par metroch...
jackie122
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 08.09.2006 14:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jackie122 »

neviem ci to ma nieco stym spolocne ale rozmyslam nadtym ze bol som rano na umyvarke a vystriekal som ho s vapkou (prvykrat odkedy ho mam dovtedy len rucne som umyval) a odvtedy mi to robi.... možno niekde voda skrat atd...
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Tak sa znova potvrdilo čistota pol života...a špina celý... :2f93:
Kľudne mohlo dačo dakam zatiecť tlaková voda je sviňa...Ak vieš kam si striekal mohlo by si preventívne skontolovať ak sú tam nejaké konektory .
120dA
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 12.01.2009 18:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 120dA »

Presne ten isty problem ako opisujes ty som mal na x5. Ze ked sa zohrialo zdochlo a neslo az kym nevychladlo. Problemom boli vadne vstreky. Kazdopadne bez diagnostiky sa nepohnes.
myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa myotis »

Kedze sa autor po chvili priznal ,ze motor auta striekal vapkou
:41c2:

Naco je toto vobec dobre?
:::

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných