Mercedes ML 280cdi vs. 320cdi

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pa3kplus
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 17.11.2009 12:38
Zdieľať na Facebook

Mercedes ML 280cdi vs. 320cdi

Príspevok od používateľa pa3kplus »

Zdravím,
chcem sa spýtat na vaše rady a názory na MERCEDES ML280 cdi a 320 cdi. Ake su rozdiely medzi tymito modelmi, čo sa kazi na tychto autach a pri akych km?? Uvažujem nad kupov ML cdi ale z každej strany počuvam niečo ine, niekto hovori že 280 cdi su najlepšie niekto zasa že sa stale kazia atd atd. preto prosim o radu vás, ludi čo mate skusenosti s takymito autami.
Dakujem
pa3kplus
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 17.11.2009 12:38
Zdieľať na Facebook

to cviro123

Príspevok od používateľa pa3kplus »

Ano čital som že oba su 3.0 liter, ale prečo to potom mercedes robi že ten isty motor a jeden ma vykon taky a druhy iny. A inač znamy ma 280 alebo 320??
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

to nerobí len MB. Robí to každá značka a robí sa to aj u nákladiakov. Je to business. Chceš výkon? Priplať si.
pa3kplus
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 17.11.2009 12:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pa3kplus »

aha, takže to robia len preto že 280 je lacnejšia pri kupe noveho auta ako 320 lebo 320 ma lepši výkon. BMW moc nemusim tak to nesledujem... Jasne stane sa na takomto drahšom aute že niečo taketo odist može, nepočitam s tým že to bude uplne bez investicii. Do každeho auta treba dat, nielen do MB. Mam vyhliadnute 2 kusky ktore som bol pozriet, jeden je 280 cdi rok 2006/10 ale 350 000 km servisovany v MB a druhy 320 cdi a ma 230 000 km ale rok 2005/11 a v slabšej vybave. Už sa len rozhodnut :-)
marek4
Príspevky: 744
Dátum registrácie: 15.07.2008 22:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek4 »

Osobne by som sa prvym rocnikom vyhol pokial mas na auto dostatocnu financnu rezervu a nehladas len najlepsie auto za najmenej penazi. Pretoze v tomto pripade sa to vzdy konci kupou auta ktore ti prinesie len starosti. Osobne by som kupil model az po facelifte.

Co sa tyka motorov tak tam by som sa nebal ani tych 350 000km, aj ked ja by som si osobne auto s tymito km nekupoval. Horsie je to uz s prevodovkou kde prve modely boli osadene elektrohydraulikou ktora neradila uplne hladko (nova stoji 1200eur). Prave toto je dovod preco by som kupoval az po facelifte.

Co sa tyka ostatnych veci tak by som si dal pozor na volu v stlpiku riadenia (len pokial je nastavitelny elektricky, cize ked ma auto memory paket), dalej si daj pozor na koroziu zadneho veka kufra tesne pod madlom, a koroziu, resp. Osuchanie farby na dolnom zadnom rohu zadnych dveri (pokial nema auto rozsirene AMG prahy).

Tieto veci taktiez riesil facelift.

Spominana porucha rele zhavenia je taktiez casta zavada, rele stoji len 130eur, vymenit sa da rychlo a svojpomocne ale pokial nevies o co ide tak zaplatis s diagnostikami a pod. cca 500eur ako bolo spomenute. Mam to uz za sebou.

Pokial sa predsa len rozhodnes pre prve modely modelovej rady s ohladom k veku auta by som si vybral verziu bez filtra sadzi (v prvych modeloch bol este za priplatok)

Taktiez pokial sa chces vyhnut naviac nakladom tak nekupuj verziu s airmaticom, prve modely mali nekvalitny kompresor, pricom tento diel ma asi 8revizii doposial, cena 515eur.

Este mozno popocuvaj ci nieje chytene stredove lozisko kardanu, bezna porucha mercedesov z tohto obdobia.

Ale od kupy ta neodradzam, ja som v globale spokojny.
pa3kplus
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 17.11.2009 12:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pa3kplus »

cviro znameho v MB mam, zajtra mi to preklepne podla VIN. Marek dakujem pekne za rady, určite sa zídu a dam pozor na tieto veci. Mame doma este jedno ML je to 280 cdi ma 155 000 km od prveho majitela na SK kupene ale zatial sa na nom spravilo len 10 000 km takže žiadny servis sa na nom ešte nerobil ale su vytečene zadne tlmiče takže sa budu musiet tento mesiac uz vymenit (hrozne to skacka na nerovnej ceste). Možem sa spytat aky MB maš ty?? Po lifte mysliš ročnik 2009-10 alebo?? Poviem ti na rovinu chcem do toho auta dat max 19 000 e kupa plus neake pneu atd čiže do 20 000 e
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

jano177: ,, BMW moc nemusim tak to nesledujem,, Ja len aby si nezmenil nazor. Teraz ma par ludi ukamenuje ale moj velmi dobry kamos bral ML 280cdi fonglovicu a kludne ti dam nanho mobil a ked si budes chciet vypocut preklinacky tak mu mozes zavolat,ledva sa ho zbavil. Jeho foter si v ten isty rok kupoval novu S classe a to iste, same nadavky. Minuly rok ich vymenili za new 7mu a X6. Nejaky stastnejsi su odvtedy. :rouler: A nepiste mi tu mercedesaci teraz ze som diliny a ze mercedes je numero uno, ja vam to neberiem, kazdy mame svoj nazor.
pa3kplus
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 17.11.2009 12:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pa3kplus »

patko, ja už neviem fakt ake auto si kupit. Mal som X5 2 kusy a X3. X5ku som mal prvu 2001 3.0i LPG (vkuse niečo odchadzalo, taky snimač taka gumička atd atd. vkuse niečo) mala 160 000 km od 1 majitela. Potom som si doniesol z D 3.0 d 2003 na budikoch 250 000 ale nemala tolko... Dal som do nej vtedy 45 000 sk hned po kupe (vymena brzdy, oleje filtre atd.) mal som ju rok a žiadny problem, predal som ju len koli čudnym zvukom čo vydavala prevodouka a nešlo tych 184 ps do vykonu tak ako ta 235 ps benzin, chlap co som mu ju pred 2 rokmi predal mi ešte nedavno pisal aky s nou je spokojny. X3 som mal 2005 3.0 d 380 000 km na budikoch ked som ju v D kupoval, spravil som 35 000 km odisla mi prevodouka ( dalo sa čakat pri tych km) inak bez problemov, ale potom som ju hned predal tak už neviem ako novy majitel. Mal som Volvo XC90 2.4 d v celku spokojnost ale ten design sa mi dost nepači, volvo som predal a uvažujem nad tym ML. Otec kupoval nedavno tuto 280 cdi 2006,12 mes. Kupoval to od znameho ktory to kupoval nove za 2,3 mil. a ma to vyše 150 000 km. okrem tych zadnych tlmičov vyzera že všetko OK. Byvaly majitel okrem filtrou a oleja nemenil nikdy nič. Oslovilo ma vozenie aj design preto nad tym rozmyšlam, ročnik 2006 alebo 2007. Ked mam pravdu povedat BMW 7 je skutočne krasne auto, ale potrebujem určite SUV. X6 mi je zbytočne draha, a X5 staru už nechcem ani po lifte a nova X5 2007 rok je tiež cca o 5-6000 drahšia ako ML.
duro8
Príspevky: 632
Dátum registrácie: 26.02.2007 15:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa duro8 »

...Moj znami kúpil C-čko funglovka za 2 mesiace odišla riadiaca jednotka.....takže pozor.....už to nie je Mercedes čo býval.....a BMW tiež nič moc v spoľahlivosti....skor by som sa priklonil asi ku luxusnejšiemu VW a to je Audi..... :)
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

cviro123 :angry: :4090: :40b: :,,Naco sa zbytocne zapajas do temy ktory ti evidentne nepatri,, Skus mi toto prelozit. Chalan sa pytal na ML280cdi tak som mu napisal o ML280cdi v ktorom som si vozil rit aj ja. Mne je to uplne jedno co si vyberie on. A nemusim si kupit lexus a predstav si ze nemam momentalne ani bmw, ale zase mam okrem ineho aj INFINITI FX45. Na to mi ty ako odbornik napises co? Ano je to velke skarede a zerie to straaaasne vela. Ja o tom auto pisat nebudem, ved ja tu len onanujem. Ale isto neonanujem tolko ako majitelia starich ML ktorich su plne inzeraty po 3000-5000eur. Najdi mi v tej cene zopar X5 a potom sa zapajaj. Inak na co si sa do tej temy trepal ty? Ja som aspon nieco napisal o ML ale ty si sa tu len prisiel vyplakat ze ti stara neotrcila
Naposledy upravil/-a patko1 v 04.01.2012 21:50, upravené celkom 1 krát.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Tak ja neviem, ale prečo sa tak strašne bojíte tých km? 320cdi je osvedčený motor, skoro v každej civilizovanejšej krajine na svete s nimi behajú Céčka a Éčka ako taxíky, najazdia státisíce (a tým nemyslím slabých 300.000km) km a ASI kvôli niečomu tie Mercedesy kupujú, nie len tak pre nič za nič.

Ak toho Mercedesa ML s 230.000km ešte len čaká v dohľadnej dobe výmena spojky a ďaľších drahých súčiastok, ktoré už ten s 350.000km má za tisícky eur vymenené, jednoznačne by som išiel do toho druhého. Zvlášť, ak bolo servisované v Mercedese, kde PREDPOKLADÁM, že nerobia sprostosti, ako v Škode, Citroene, Toyote a pod...

Dajte si mobile.de a vyhľadajte Éčka podľa km... Vyskočia vám hlavne taxíky a veru za 6 rokov 600-700.000km nie je problém. Tak prečo by mal byť pri skoro polovici?
pa3kplus
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 17.11.2009 12:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pa3kplus »

Nehadajte sa tu zbytočne či je lepšie kupit BMW alebo Mercedes, to fakt nema vyznam. Každy ma iny vkus ine chute. Ale je pravda čo pišete, elektronika u tychto poslednych modelov ML nieje asi najspolahlivejšia, znamy kupil pred 4 mesiacmi ML 350 cdi funglovku a uz 2 krat ho to nechalo a vobec nič nereagovalo z elektroniky a museli ho odtiahnut do mercedesu a na zaruku opravit. Ja chcem jednoducho SUV 4x4 rocnik 2006-2008 v cene od 17 do 20 000 e. Pochopitelne hladam auto s ktorym nebudem musiet chodit do servisu kazdy mesiac a nemusim sa bat ze ma to niekde necha nakolko jazdim dlhe trasy. Ale už fakt neviem ktory model a ročnik je taka najvyhodnejšia volba...
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

janci pises ze si uz mal kadejake auta takze si myslim ze nie si az taky laik.
A napisal si toto :,,Pochopitelne hladam auto s ktorym nebudem musiet chodit do servisu kazdy mesiac a nemusim sa bat ze ma to niekde necha nakolko jazdim dlhe trasy.,, Napis mi teraz uprimne a pravdivo co si myslis ze ta skor necha na ceste, ML alebo X5? Viem ze starsiu X5 uz nechces len sa pytam na tvoj nazor
camry
Príspevky: 604
Dátum registrácie: 27.04.2007 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa camry »

Vieš prečo si čviro kupujú ľudia BMW a nie Mercedes? Lebo auto porovnateľnej kategórie a výbavy zoženieš v BMW o cca 20% lacnejšie (Nové autá teda)....a bežný slovák je človek šporovlivý...A miluje ak môže jednať o cene...Bežná zľava BMW je 20% - pre hocikoho ...VIP zľava v Mercedese je cca 3,5%, čo je pre bežného slováka skôr urážka než zľava....tu je "MEDVEĎ" zakopaný....
Mimochodom k cene ML...áno..sú lacné...lebo v čase keď Mercedes prišiel s ML-kom, tak BMW ani netušilo ešte ,že bude robiť autá so zvýšeným podvozkom...preto je X5 na trhu jazdeniek stále drahšia :)
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

aha takze pretoze mercedes vyraba auta so zvysenym podvozkom dlhsie ako bmw tak prave preto je bmw drahsie? To uz aky argument je? :40bd: Nemalo by prave preto byt ML r.v.2000 drahsie kedze by malo byt vychytanejsie ako 2000ka X5 ked sa len zacali vtedy vyrabatat. Preco kupis dieslove ML za 5000 a X5 pod 9 zozenies len tazko? Jaj preto ze ML ma vacsie skusenosti a ked sa uz robilo tak BMW ani nesnivalo o takom aute

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných