Mercedes ML 270 CDI

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

wside
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 30.10.2008 18:51
Zdieľať na Facebook

Mercedes ML 270 CDI

Príspevok od používateľa wside »

Cao!Ked chcem spolahlive auto pre rodinu tak Mercedes ML 270 CDI od prveho majitela,kupene v SR,serviska a nabehanych 160 000km je dobra volba?
kornel
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 21.10.2005 09:16
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kornel »

chceš názor,tak podľa mňa nie..mal som síce s 200000km 2004(orig. servisnú),ale dosť bežných chýb,ktoré u značky ako je Mercedes by nemali čo robiť..pokazený navigačný,centrál a parkovací systém,slabé štartovanie a pod.... jediné čo šlapalo bezproblémov bola aut. prevodovka..
eerl
Príspevky: 216
Dátum registrácie: 25.04.2008 09:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eerl »

kamos mal 2005 ml 270cdi, same poruchy... pokazene elektricke okna, musel zatvarat tak ze chytil okno dveri z oboch stran a dotlacil hore. šupal sa mu interier, blbol central. Pokazila sa mu prevodovka, nechala mimo toho ze dovolenka v taliansku bola mizerna nechala ho pocas cesty domov na dialnici vysiet.

znamy ma ma 2005 ml400, nefunkcna klima. klimuje cez stresne okno :) teraz menili nejaku hadicku, bo mu unikala nafta na cestu a strasne to dymilo... z vrakune do karlovky mu vytiekla plna nadrz.
pristrojovku maval rozsvietenu ako vianocny stromcek chyba v elektrike, uz je to urobene.
pred tym sa mu rozsypal automat, oprava nejakych 50tis Sk. A to na tom aute nesetril za kazdu cenu a penazi ma dost. motor je tip top.
Inac je na predaj.. za nejakych 13 tisic. Ale asi ho za tu cenu neda prec... ked za neho vycaloval vtedy 800.

ja by som si to dobre rozmyslel, popozeral, pri takychto autach musi mat clovek na servis. zohnat cloveka co tie auta dokonale pozna a robi aj podrobnu diagnostikul.
Mikyno
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 17.01.2007 17:15
Zdieľať na Facebook

:D

Príspevok od používateľa Mikyno »

Nieje to až take zle auto ako vravite par chyb tam je a su to slabe stranky starej ML ale nehladajte chyby za Mercedesom ale aj v ludoch ktory to použivaju a chodia natom ako mantavy ML vie zvladnut dosť km pokial sa oto starate ako sa ma nie ako o NIVU. Ten motor sa daval do E a vydržal kludne 400t km a dalo sa chodit za 6:5 litra bez problemov.
leonNL
Príspevky: 1240
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Sam som najazdil na MB 220 CDI nieco cez 500 tis km. Bol to Sprinter, no aj tak slavny Mercedes - a realita nic moc. Po 200 tis km zralo olej viac nez dvojtakt - cez 1 liter na 700km, brzdy sa rozpadli pocas jazdy (nastastie v meste pri 30km/hod), prevodovka to vzdala niekolko krat, zhavice kazde dva mesiace nove, cerpadlo niekolko krat menene atd atd... Do servisu som s nim chodil ako do prace, hlavny servisman a vsetci mechanici boli mojimi naj kamaratmi, a ked opravovali ten moj Sprinter, mal som moznost sa poobzerat v ich dielni, aj rec sme prehodili a poviem vam ludia, tie auta za taku cenu tam stali s takymi zavadami, co by ste necakali ani na aute znacky Polonez. Proste katastrofa, raz tam stalo nove ML-ko, uz ten novy model, komplet rozobrata naprava - vymena lozisk, capov po 60 tis km, ale videl som tam aj limuziny s par kilometrami a poruchami ktore na aute cakate po desiatich rokoch a min. 500 tis km. Tie auta (myslim Mercedesy vseobecne) boli kategoria sama o sebe v 70-tych, 80-tych a na zaciatku 90-tych rokov. Vtedy MB bola kvalita naozaj hodna tych penazi, ale teraz prehnane niekolkonasobne. Kvalita daleko zaostava za cenou! Vyhodit tolko penazi len kvoli tomu, ze budem mat hviezdu na kapote, je uplna sedliactina, resp. olasky cigani to robia, vsak dig mam Mercedes, cize som vajda :3c90:
ujoblej
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 24.06.2006 09:49
Bydlisko: PO
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ujoblej »

u mna mercedes ako znacka skoncil pred 3 rokmi
nikdy viac !!!
leonNL
Príspevky: 1240
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

ujoblej napísal:u mna mercedes ako znacka skoncil pred 3 rokmi
nikdy viac !!!
Presne tak! Radsej Logan ako akykolvek MB...
Cigansky koc, nekvalitna s.r.a.c.k.a.!
Mikyno
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 17.01.2007 17:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mikyno »

leonNL napísal:
ujoblej napísal:u mna mercedes ako znacka skoncil pred 3 rokmi
nikdy viac !!!
Presne tak! Radsej Logan ako akykolvek MB...
Cigansky koc, nekvalitna s.r.a.c.k.a.!

Po kupe Loganu zistiš aky bol MB dobry. Pre priklad MB 280CDI 160tis km za celu životnost 5rokov vymenene dva žhaviče čapy riadenia bežne prehliadky a vymeny platničiek nič viac DACIA? to dokaže ked bude stať v garaži.
Mikyno
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 17.01.2007 17:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mikyno »

Dobre auta sa len vyrabali vravite otom tak ako keby sa ine značky nekazili ale to ste nebli v iných servisoch asi . V každej značke su taketo problemi len otom neviete. Tu niečo vidite a hned najhoršie auto smiešne.
DIRT
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 08.09.2008 14:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa DIRT »

leonNL napísal:
ujoblej napísal:u mna mercedes ako znacka skoncil pred 3 rokmi
nikdy viac !!!
Presne tak! Radsej Logan ako akykolvek MB...
Cigansky koc, nekvalitna s.r.a.c.k.a.!
no neviem kbyze daju pred teba 2008ku logan a 2008 ku dajaky mercedes, no neviem neviem ktory by si si vybral,,, skus porozmyslat co napises, podla man skor dacia ja cigansky koc a srackaved to je rumunske aj tak:D:D:D
rover001
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 27.12.2008 10:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rover001 »

vsetko zaezi ako sa clovek stara o to auto podlamna mercedes je len mercedes a nepresiel mi pod rukami jeden su to super auta
xsed
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 18.03.2009 21:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xsed »

Mercedes 4 ewer. Lepsie auta nikdy neboli vyrobene.
5puco5
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 24.10.2007 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 5puco5 »

Caute vsetci, na mercedes ako znacku nemozem povedat nic zle, ja mam clk 240 benzin, neni to ziaden trhac asvaltu ale ide uplne v pohode sice bere 14 l v meste ale viem ze ten motor pojde do 500 tis bez poruchy. co sa tyka ML - ka moj foter ma 270 cdi sme prvy majitelia ma uz 260 tis.. Je pravda ze 270 je trosku slabsia ale staci ked sa nechces nahanat. Motor aj v zime startuje bez problemou, nebolo mu este nic. V meste bere 12l nafty a vonku sa dostanem na 9l

Kazde auto ma poruchy a ty co si myslia ze Mercedes je cigansku koc tak su magori a degesi. Kupte si teda daciu za 8000 tis E ked medak stoji 2 mil.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

[quote=

Presne tak! Radsej Logan ako akykolvek MB...
Cigansky koc, nekvalitna s.r.a.c.k.a.![/quote]
Nie si jeden z tých uletených dodávkarov, čo je ju ženú ako vzdutú kozu 160 km/h do Lodon a spat za tri dni aj s loďou cez Calleys-Dover?!
Poznám pacientov čo jazdili na Sprinteroch, žrali 18l/100km, ale dlávil ho čo vládal, turbo mohol na ňom zvárať, drb vypol ho za horúca. Nebolo moje čo sa starám.
Takí pacienti sú zrelí na liečenie, nie na jazdenie, ale ako sám hovorí najazdil na ňom 500000km, takže si sám sebe odporuje.
A čo je podľa neho lepšie lénón 1,9 tédéí? Španielska šopa pre psov, s hitler wágen motorom.
A ešte neporovnávaj ML so Sprinterom, to možeš porovnať daciu lofasMPV s tým lénónom. :4012:
skyline124
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 23.03.2008 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa skyline124 »

porovnávate neporovnatelné, dáciu s Mercedesom ? to jak keby ste porovnávali klobásku zo sójou... mám dvoch MB w124 200D, w210 270 CDI na oboch je nabehané cez 350 000km. menené len bežné veci, brzdy, silentbloky na 124ke ložiská na kolách ktoré boli povodné len začali hučať... a teraz mi povedzte ako musí vyzerať dácia ktorá ma natočené 300 000km pochybujem že by to dokázala, bez večších výdavkou, ani Škoda to nevydrží a to nieje rumun... tlmiče sme menili po 100 000km na škode po 30 000. ... ďalej komfort jazdy je úplne o niečom inom, v dácii som sa viezol, jak keby som sedel na lavici. drevenej... pružnosť jazdné vlastnosti, spotreba, ťah, neporovnateln,...... chcel by som sa povoziť niekedy na Logane čo má natočené 300 000km, ak sa to niekomu podarí a neodíde na autovrakovisko. len tak pre porovnanie, ak už to tu beriete že radšej Logan ako aky kolvek mercedes.... aj ten 22 ročný w124 dokáže konkurovať novej dácii....a čo sa týka 270CDI motok je výborný, po 350 000km bolo v repase turbo, nový termostat, a čidlá v prívode vzduchu, CR aj trisky sú pôvodné, a spotreba pri E kombi 6,5l na 100km keď po dialnici je tempomat na 155km/H je slušná hodnota.... pri pohodovej jazde som dokázal aj pod 6 litrov, pri 90 km/h na dialnici a po blave ...

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných