Mercedes - jazda bez oleja

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

chybu si spravil, mal si to nechat odtiahnut. Ale v konecnom dosledku sa asi nic nestalo, vytieklo ho pomerne potom este hodne. Kontrolka mazania svietila ci nie?
georgnr
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 28.09.2011 20:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa georgnr »

Takyto test som už niekde čital,kde naschval vypustili olej a že kolko km prejde auto bez oleja kym sa zadre,no a mercedes prešiel vela,vela,vela km. No a za to že si šiel z tečucim olejom po ceste by som ti dal taku pokutu...
leonNL
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Samozrejme, mal si zastavit a volat odtah, mas stastie, ze ti tam ostali tie 3 litre a tym padom to motor prezil...
Tym co si robia posmesky: to, ze olej vytvori tzv. olejovy film na stenach valca je vam hadam jasne, tak vam musi byt jasne aj to, ze taky isty smyklavy, mazlavy, klzavy film sa vytvori aj na asfalte, skuste niekde na letisku porozlievat olej a jazdit po takomto povrchu, srandy si uzijete ako v zime na lade...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Morálku ste poriešili,ja dám odpoveď na podstatu otázky.Ak po návrate bolo ešte 3 lt oleja a cesta 1 km,je na 99,99% vec bez následkov. Mercedes 190D,pán nabral otočený kanálový poklop,vaňa prázdna okamžite,pán prešiel cca 10-11 km,lebo musel (ženatý na záletoch).Motor to prežil,boli vymenené panvičky.V tej dobe okolo 1995 mal cca 80-90 tis km,bol zošrotený vlani,km odhadujem 240-250,motor za celú existenciu mal tú jednu opravu.Moje bývalé zlaté autíčko
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

možno Ťa ukludní príhoda čo sa stala v servise u môjho exzamestnávateľa. Zákazník prišiel na bežnú výmenu náplní a filtrov. Bol celkom nezvózny lebo sa ponáhlal na nakládku a tak si to išiel vyplatiť dopredu. Mechanik zatial vypustil olej, vymenil filtre a išiel pre sud s olejom. Zákazník medzitým prišiel, mechanika nikde, filtre vidí nové, zabuchol kapotu, vycúval a zmyzol preč. Mechanik dotlačil sud s olejom na miesto, kde nič nestálo, chvíľu čumel, že či je blbec on, alebo niekto iný až mu niekto povedal, že chlapík už odfrčal. Bez oleja. Kým sa na neho podarilo zistiť t.č. a dovolať sa mu, bol na Čertovej peci pri Piešťanoch a odišiel z poza Nitry, čo je cca 40km. A stále išiel. Auto dotiahli, pre istotu rozobrali a ničomu nič nebolo. Preventávne teda vymenili aspoň ložiská na kluke čo bola zanedbateľná suma a auto potom najazdilo ešte 100vky tisíc km. Bol to diesel 2,8l Talianskej výroby ;-)
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

chlapci, trosku som to tu poriedil a poprosim odpovedat k veci. Uz ste sa dostali niekde uplne inde, ok?
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných