Mercedes GLK 320 CDI 4 matic

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

..
Naposledy upravil/-a xentry v 13.04.2020 15:50, upravené celkom 1 krát.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

xentry napísal:O kazdom jednom aute ked zacne clovek pisat co sa mu moze stat tak si nikto nekupi ziadne :)
- môže ale je zrejmé že nové auto za 1/5 ceny toho Mercedesu bude servisne jednoduchšie - nebude treba hľadať servismena po celom Slovensku - a lacnejšie. Ono problém bude hlavne v očakávaní - ak za auto zaplatím povedzme 70 000E a potom sa teším že 250 000km prežilo rovnako ako prežilo auto bez problému za 15 000E tak je niečo zle.

Takže (ne)zmysel robiť stále komplikovanejšie autá ktoré sa zastavia pri každej blbosti je slepá ulička, niekto to už pochopil, niekto nie. Kto do toho skočí nech sa páči. Milionárov je tu hojne. A ako jazdenka to je "hrozienko" pre ::: :::
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

xentry napísal:O kazdom jednom aute ked zacne clovek pisat co sa mu moze stat tak si nikto nekupi ziadne :)
S tým by som nesúhlasil.Rozdiel je v tom ako rýchle a úspešne dosiahneš nápravu,a to sú teda až kolosálne rozdieli. Do toho spadá dostupnosť dielov a ich cena,dostupnosť opráv a tiež ich cena,dokonca možnosť si veci vo vlastnej réžii sledovať napr vlastnou diagnostikou ktorá je zrozumiteľná a tak rozšírená že vždy nájdeš poradcu "na telefóne",dostupnosť manuálov a nepreberné množstvá informácií.Stále je na svete dostatok aut kde nech sa stane čokoľvek za deň dva jazdíš a nepozeráš z hrôzou na číslo na odometri,staráš sa a auto dožije vnukov,sadáš z istotou že cestu urobíš,a urobíš za minimum.Samozrejme musíš to zobrať tak ako z manželkou,tiež starne,ale starneš s ňou ale stále sa staráš,nevymeníš za frndolínu z rozdrapenými gaťami na kolenách
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

oco jasne ze s bosch klucom je zivot lahsi.... a teraz odfot ten co mas od laguny :)

lubos co je nepotrebna hotovost? Vzdy je hotovost potrebna,nikdy nie je nepotrebna. Hotovost na ucte je podla mna rezerva na horsie casy :)
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Milan ale ty sa na to pozeras ocami automechanika, treba sa na to pozriet aj ocami cloveka laika ktory si kazdy jeden ukon musi zaplatit. Poviem to na priklade nohavic, velmi primitivne prirovnanie ale len sucho cisla. Budes mat stale jedny na 30 rokov a budes chodit krajcirovy a platit vkuse za zaplaty,gombiky,zipsy a podobne. Pripadne preventivne kazdeho polroka si das vymenit zips a zaplaty na kolechach. To nie je len cena zipsu a a zaplaty ale aj hodnota vykonanej prace krajcira. To je ale v poriadku,vola sa to delba prace...len to cele davam ako priklad.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Myslené bolo zrejme jemne inak...disponabilné peniaze.Keď som z hrôzou položil otázku v rodine (mladej) keď kupovali v tej dobe dom za 5,5 mil Sk či to majú dobre spočítané,dostal som odpoveď že ano,majú na ten účel (hypo) určenú tretinu zárobku. Takže predpokladám že bolo myslené 10% disponabilných.V podstate sa z Lubom dá jedine súhlasiť,niet hlúpejšia kúpe v živote človeka než kúpa auta,len sa jej neviem vyhnúť.To ale neznamená že sa šlapne do každého lajna na ceste iba preto lebo je

autolaik...práveže sa snažím vidieť to očami klasického človeka mimo.
Za každučkú korunu je nutné pracovať,je to čo iné než čas z nášho života.Vyhodený za pár rokov na smetisko.O tých niekoľko rokov pozná niekto kto z dvoch ľudí sa vozil v čom ?! Je jasné že aj ten čo takto zlikvidoval 70 tis eurobubákov ich niekde nabral a ak mu nechýbajú tak ok.Ale ja si svoje peniaze musím zarobiť,a preto si ich vážim viac než aby som ich vyhadzoval.Veď o toto kráča od začiatku,kto má - nech má,zarobí si na to.Logicky musí zarobiť aj na mňa ak ma bude raz potrebovať.Ale ak nie je "uživatelom koncových výhod" nech sa drží tej triedy aut,ktorú utiahne a svoje potreby si aj tak splní.Aký by bol problém si dnes kúpiť brutál prémiovku,sú dostupné doslova za smiešne peniaze,ale načo si to uväzovať na krk,do lidla A8 netreba,ani Phaeton
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

to by velmi malo aut chodilo po Slovensku. Co je podla Teba lepsie,kupit si napriklad Daciu za 8000 ako povedzme u niekoho polovica uspor a mat velmi dlho pokoj (prax ukazala ze tie auta su naozaj spolahlive) alebo kupit 20 rocne tdi za 3000 a bud hned ho dat do 100% stavu za x penazi , to uz vies odhadnut kolko by to stalo aj s cenou prace...
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Nechcel som sa zapajat, mercedesy, baworaky, audinky su mimo moju misu, to si kupi ten co to proste chce, malokto potrebuje, ale ci uz predbehnut suseda, alebo ukazat sa ako mi ide podnikanie, a mozno naozaj niekto kto je skalny fanusik, jazdne a technicke vlastnosti naozaj vyuzije a polovicu zivota stravi v aute, inak je to vyhodenie penazi, doslova. Ale kto na to ma, moze si vyhadzovanie dovolit.

Ak nutne potrebujes byvat, tvoje potreby uspokoji aj garsonka (felda). Ak si chces dopriat aj trocha pohodlia, radosti, uspokojit potreby rodiny, kupis si rodinny domcek s dvorom, vacsi, mensi, poschodovy (5dv, mpv, combi), minimalisticky (3dv). Ak musis byt extra, kupis si bojnicky zamok (mercedes), budu ti ho vsetci zavidiet, budes panom v zamku. Ked ti prdne ziarovka, vytocis, vymenis, ako aj v garsonke ci v dome. Az budes menit strechu na dome, vyberies si krytinu, aku chces, lepsiu, horsiu, lacnejsiu drahsiu, skridlu, plech, sindel. Na bojnickom zamku len medeny plech, nic ine tam ist nesmie, musi to robit umelecky klampiar pod dohladom historikov, atd atd, ziadny jano z dediny... Takze ano, potrebujes palac, hoc budes byvat sam, kup si ho, ale na to treba mat aj truhlice plne.
Ak nad prispevkom svieti moje meno, bol by som rad aby bol text vo forme v akej som ho napisal, JA! Ak ho zmenis, prosim... ale hod tam o tom info.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Rozhodne je mimo potrebu niekomu diktovať alebo moralizovať že niečo robí a nedomýšla...je to jeho výhra/prehra radosť/zlosť. Od nás si každý zaslúži toľko veľkorysosti (zlomyselnosti) aby si zariadil veci podľa vlastnej hlavy aj platil za svoje rozhodnutia ako sa patrí.Stále platí,komu za odmenu,komu za trest
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

No dobre vidím , že sa tu debata rozbehla takže po rade.
Autolaik - Laguna nemá klúč ale kartu a tým pádom sa vykartovala z dvora až na školské parkovisko. Ona nemá v dokladoch pzp číslo na asistenčku, ale na vrakovisko.
Nohavice - môžeš si kúpiť nové, alebo chodiť krajčírovi. Jedno aj druhé ťa vyjde peniaze. Ale môžeš si kúpiť aj monterky v lídli za 11 ojro a nosiť ich ako druhú kožu. Kedy sa s monterkami dostanem na náklady obleku HugoBoss ktoré nosí moj braček?
S Bošákom nebol život lahší lebo bolo treba chytiť do ruky lopatu, písal som že bol jednoduchší.
Najlepšie na náklady ťa vyjde auto ktoré si nemusíš kúpiť. Preto ja tvrdím kamiony na železnicu , ludia do verejnej trolejbusovej dopravy, a individualisti na bycikle. Čím menej aut na cestách tým menej emisií, nehôd, menšia potreba ropy ako paliva, atď.
No a teraz nám príroda dala ešte ďalšiu cestu - zostaňte doma. lol
Milan - ale teraz prichádza doba , keď záujem jednotlivca bude musieť ustupovať záujmom spoločnosti - teda bude aj potrebný diktát.
Čo je lepšie ? každý rok 200 mrtvých na cestách, alebo povedať luďom - jazdíte zle - tak jazdiť nebudete.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Milan lenze cele toto forum je o moralizovani....
Uz som to tu x krat napisal,nech si kazdy kupi co chce,ked aj vzducholod. Nasledky bude znasat jeho penazenka.
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Oco ale ty si jak farar,dookola meles to iste a pritom nejdes prikladom. Nikto ti nebrani byvat v jaskyni,jazdit s vozom a kravou, si bezny clovek ako ktokolvek druhy. A pritom dookola to iste tu vypisujes. Do certa ja nebudem nikomu vypisovat ze nech jazdi na bicykli ked sam mam doma 3 auta , ved to je na hlavu. Keby,keby,keby... keby mal dedko skatulu tak je to babka... chapeme sa?
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes GLK 320 CDI 4 matic

Príspevok od používateľa jergusko »

ANDREJ987654321 napísal:Pozdravujem. Poprosil by som Vás o radu(skúsenosti)Mal by som záujem o kúpu mercedes GLK 320 CDI 4x4 165 kW. Auto má najazdených 199 000km(vydokladované)Kúpené v BA Mercedes. Ísť do toho alebo sa radšej vyhnúť oblúkom? Či je motor spoľahlivý, prevodovka spoľahlivá ajpodvozok.. Načo si mám dať pri kúpe pozor? Ďakujem za Vaše rady,skúsenosti.
Dnešné autá už okolo 200 000 často umierajú. ja by som to nekupoval... Druhá vec je, že ak dnes niekto uvádza "servis len v autorizovanom servise", tak je to skôr mínus ako plus.
Zásadne používajú najmizernejší olej 5W 30, zásadne ho tam nechávajú 30 000 km, čo je zločin proti autu a konkrétne Mercedes napríklad mení vzduchový filter až po 60 000 km!! Lebo tak doporučuje výrobca...
Servisovať auto v autorizáku dnes nemá nijakú výhodu okrem toho, že to pre neznalých dobre znie v inzeráte. Pardon, má to aj iné výhody - urobia ti kávu a recepčné sú obvykle mladé nohaté baby, takže je na čo pozerať.

Preto sú aj ceny dnešných jazdeniek v pomere k novým cenám oveľa nižšie, ako kedysi.
Ja by som to nebral ani za neviem akú cenu, ale rozhodnutie je na tebe.
PS: Všetko čo tu tvrdím si môžeš overiť v servisnej knižke, alebo priamo v Mercedese.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

autolaik napísal:Oco ale ty si jak farar,dookola meles to iste a pritom nejdes prikladom. Nikto ti nebrani byvat v jaskyni,jazdit s vozom a kravou, si bezny clovek ako ktokolvek druhy. A pritom dookola to iste tu vypisujes. Do certa ja nebudem nikomu vypisovat ze nech jazdi na bicykli ked sam mam doma 3 auta , ved to je na hlavu. Keby,keby,keby... keby mal dedko skatulu tak je to babka... chapeme sa?
Pre oca nie je lepšie auto ako Favík z roku 1992, lebo tam môžeš kašľať na nejakú údržbu.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Jerguško - len utekaj ďalej do minulosti - Ford model T alebo Citroen CV (kačica), A z východnej zony Tatra nezná bratra. :40bd:
Autolaik - Ano som ako farár. Už som to tu písal, ja som vaše zlé svedomie- to tiež nemá inej roboty len pindať. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 62 neregistrovaných