Mercedes E W210 - problém s ohrevom vody do ostrekovača

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

miso991
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 26.08.2007 00:08
Zdieľať na Facebook

Mercedes E W210 - problém s ohrevom vody do ostrekovača

Príspevok od používateľa miso991 »

Zdravím všetkých prispievajúcich!
Mám nasledujúci problém s mojím Mercedesom E200, r.96, 100kw, LPG.
V chladiacom okruhu motora mi nedostatočne prúdi voda, niektoré hadice sú horúce, niektoré úplne studené.
Konkrétne hadice ktoré ohrievajú špirálu v nádržke kvap. ostrekovačov, sú studené a vôbec cez ne neprúdi voda. Aj ked ich odpojím za chodu motora, pri správnej hladine kvapaliny, vobec nič z nich nejde, až ked do jednej z nich fúknem tak na pár sekúnd začne prúdit kvapalina ako keby je všetko v poriadku a následne prestane.
Podotýkam že chladenie motora ako také je v poriadku, najazdil som s tým už takmer 30t. km, ostatné hadice sú rovnomerne zohriate, motor sa vôbec neprehrieva, kúrenie ide výborne, termostat vymenený, vodná pumpa v poriadku, kvapalina čistá, okruh nie je nikde zapchatý.
Som už úplne bezradný, zatial nikto mi nevedel poradiť ani problém vyriešiť.
Stretol sa už niekto z vás s takýmto niečím?
ďakujem
nani33
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 30.03.2010 10:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nani33 »

tiez mam mb lpg a spiralu mam myslim teplu , ale nie horucu ako hlavny okruh, [ dnes to este pozrem ]
ak mas ok termostat aj pumpu aj odvzdusneny system a voda prudi dookola ako ma , tak chyba bude myslim len v tom ze ak vylucis zapchatu hadicu tak to bude sposobene vodnou odbockou na ohrev splynovaca, ktora ti spomaluje alebo ochladzuje atd vodu ktora ma prudit cez spiralu.
takyto stav si mal stale,alebo az po namontovani lpg ?
miso991
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 26.08.2007 00:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso991 »

Auto som už kúpil s LPG takže to neviem.
Porovnaval som to aj s ostatnymi MB ci už diesel alebo benzín a každý mal tie hadice horúce rovnako ostatné. Ja keď za chodu motora jednu z nich odpojím, silno do nej fúknem a naspäť nasadím tak chvílu kvapalina prúdi ale po chvíli znova prestane.
Odvzdušniť? Neviem ako sa systém odvzdušnuje, bolo mi povedané že po výmene kvapaliny stačí len zohriať motor a nechať naplno kúrenie a systém sa odvzdušní sám.
miso991
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 26.08.2007 00:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso991 »

To je aj moja teória že kvoli hadiciam a zopar dcl. vody navyse pre LPG to uz vodná pumpa nezvláda, no ako to vyriešiť?
miso991
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 26.08.2007 00:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso991 »

Pôjdem veru skúsiť do dielne kde montovali LPG, či by to vedeli prerobiť.
No najskôr ešte skúsim takú vec že hadice ktoré sú navyše uzavriem (odpojím), a pojdem to vyskúšať na benzín, či je to skutočne tým.
Potom napíšem ako to dopadlo, no neviem kedy sa do toho pustím, pretože prevádzke auta to vôbec nevadí, len mám zlý pocit že niečo na aute nemám v poriadku a to nemám rád. :)

Tu na fóre som dúfal že sa už niekto konkrétne s takým niečim stretol a vyriešil.
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných