Mercedes E W211 - rada pri kupe

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

daniosajgon
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 22.04.2015 18:22
Zdieľať na Facebook

Mercedes E W211 - rada pri kupe

Príspevok od používateľa daniosajgon »

Zdravim chcem do firmy kupit jazdeny mercedes e W211 mal by to byt diesel a automat bude to hlavne na dlhe trasy potrebujem poradit naco si dat pri tomto modely a motorizaciach pozor popripade akej motorizacii sa vyhnut
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Ahoj, s 211-kou mam relativne bohate skusenosti, aj ked viac s benzinom, sam vlastnim 55-ku. Pises, ze to ma byt na firmu a dlhe trasy, takze tipujem, ze to bude na prepravu osob (resp. malych zasielok). Ak to planujes pouzivat na dialniciach, jednoznacne doporucujem benzinovu 500-vku, spotreby sa nemusis bat, nebudes daleko od diesla, no na druhej strane budu sofer aj posadka spokojnejsi, nehovoriac o nizsich servisnych nakladoch oproti dieslu. Odporucam 500-vku so 113-kovym motorom, tie novsie po facelifte uz tak spolahlive neboli. Prevovka, co sa spolahlivosti tyka, samozrejme starsi overeny 5-kvalt. Ak ale silou mocou kachle, tak jednoznacne 320CDI. Budem sa opakovat, ale este raz: ak budes vozit ludi a zalezi ti na ich a tvojom komforte a "kulture" cestovania, zober 500-vku, je to dialnicny korab na vela pohodlnych dialnicnych kilometrov.
aristoteles
Príspevky: 779
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Akosi nerozumiem.... 113konova 500-vka? Hocake cdi bude mat podobnu spotrebu a ko 500ka? A 320cdi nie je vhodna na dlhe trasy?
Leon, chapem, ze preferujes benzin, to jednoznacne aj ja, ale pochybujem, ze je to najekonomickejsia volba...
Ps: mam skusenosti s benzinovou w211 a tiez aj s 320cdi....
alabama311
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 23.09.2010 18:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alabama311 »

Nie 113 koní, ale typ motora M113. ... , spotreba bude o niečo nižšia na diesly, ale v porovnaní so servisnými nákladmi je to zanedbateľný rozdiel. Chcel tým povedať, že klasická päťstovka je nezmar a viac menej stará klasika :)
intro
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 11.11.2005 13:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa intro »

treba lepsie citat ,113-kovym nie koňovým
aristoteles
Príspevky: 779
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Aha, asi som dislektik:-)
Ale ta spotreba s tym vozom bude asi taka ako moja benzinova e320 4- matic, cize nie nizka... Ak nevadi, E500 musi byt super.
222romco
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 26.07.2008 16:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 222romco »

Co sa tyka 211-tok, pozor na tie prve, od vyroby mali problemy s brzdami- prirobili k nim elektriku a pruser bol na svete. Co sa tyka dieselu, v pohode staci 2,7-ka. Je kultivovana, plne postacuje. Pri kupe urcite treba diagnostikovat, mnoho elektriky, mnoho problemov. A dalsia ceresnicka- nemcuri tam namontovali privela ramien. Takze urcite kontrola podvozku.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Co sa týka spolahlivosti motorov neurobis zo žiadnym chybu taxikari v DE používali a pouzivaju dodnes cdi 200 a tie 90 kw motory majú povocsine čísla bliziace sa k miliónu samozrejme 320 cdi je zas o niečom inom ale aj väčšie servisne náklady zalezi co od auta cakas jednoznacne rocnik po 2005 facelift čaká ta veľmi dlhé hľadanie keďže kusov pod 300 tis. km je ako safranu
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Mám w211 500 vku rok 2002. Je to super vozba minimalka na dlhú jazdu 9 l maximalka nie je dlhodobá spotreba diaľnica mesto Bratislava pol na pol 11,6 l servis S motorom skoro ziadny.
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Pamatam, ked na starej atmosferickej W210 55-ke sa islo do DE a naspat, s kolegom na vtedy novej E60-ke 530D (cize 2 auta spolu). Ked sa zastavilo na pumpe tankovat, tankoval on obidve auta a vyrataval spotrebu. Na jeho diesli mu vyslo 8,6 a povedal aka slusna spotreba, potom vyratal 55-ku a skoro spadol z noh, 9,2 litra. Podotykam, jazda v DE na dialnici viackrat prekracujuca 200km/h a viac.
Cize diesel na medzimestske presuny ano, ale dlhe trasy dialnicnym tempom, nedajboh tym nemeckym, spotreba sa vyrovna benzinu, kde tento bude mat navrch v spolahlivosti a nakladoch na servis. Nehovoriac o "sepote kvetin" :2f93:
daniosajgon
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 22.04.2015 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa daniosajgon »

aristoteles a skusenosti s 320 ake mas spokojnost?
braga preco az po 2005? tie pred fl neboli dobre??
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Najazdil som na predfacelifte velatisic kilometrov, a bez poruchy, neviem preco sa kazdy boji... Zeby SBC-cka? Ano, tento brzdovy system mal obmedzenu zivotnost na 500tisic zosliapnuti brzdoveho pedala, no nebolo nicim vynimocne, ked to prezilo aj o polovicu viac. A okrem toho palubny pocitac vcas informoval, ze SBC sa blizi ku koncu. A ano, vymena je draha, cca 1500eur, ale v CZ je firma ktora to zrepasuje za podstatne mensiu sumu.
Netreba mat ziadne obavy ani z modelov pred 2006, vsetko je o konkretnom kuse, ako u vsetkych aut...
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

lubos zimovcak napísal:
leonNL napísal:Pamatam, ked na starej atmosferickej W210 55-ke sa islo do DE a naspat, s kolegom na vtedy novej E60-ke 530D (cize 2 auta spolu). Ked sa zastavilo na pumpe tankovat, tankoval on obidve auta a vyrataval spotrebu. Na jeho diesli mu vyslo 8,6 a povedal aka slusna spotreba, potom vyratal 55-ku a skoro spadol z noh, 9,2 litra. Podotykam, jazda v DE na dialnici viackrat prekracujuca 200km/h a viac.
Cize diesel na medzimestske presuny ano, ale dlhe trasy dialnicnym tempom, nedajboh tym nemeckym, spotreba sa vyrovna benzinu, kde tento bude mat navrch v spolahlivosti a nakladoch na servis. Nehovoriac o "sepote kvetin" :2f93:
a potom sa Večerníček skončil...:),
Ako myslis pane, ty si sef...
daniosajgon
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 22.04.2015 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa daniosajgon »

ako je to stymi brzdami? pocitadlom? niako si to viem pred kupou overit v akom je to stave??
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Pozri si mercedesclub.cz tam najdes citania dosť leon--- tu spotrebu 9.2 a jazda aj 200 km\h to je ozaj vecernicek ešte napis akú mas ak jazdis našu dialnicnu rýchlosť teda 130 km\h podľa mňa vtedy mas okolo 6-6.5 litra a to je na 5 litrový motor co povedať joj ja som zabudol ty si to myslel na 50 kilakov

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných