Mercedes E W 124

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

zeon
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 04.03.2010 20:23
Zdieľať na Facebook

Mercedes E W 124

Príspevok od používateľa zeon »

zdravím milovnikov Mercedesov,,,mal by som zaujem o kupu mercedesu.jedna sa o 200vku 55 KW.Ma najazdene 400 tisic,,viem že je tento motor slaby ale je trvacny,,prosím vás ake klady a zápory ma konkretny motor,,a načo najviac pozerat,pri kupe jedna sa o posledny model r.v. 1995.príjmem každu radu,dakujem vám.
lajos
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 27.09.2008 18:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lajos »

Ten motor je slabota to je pravda.Mame doma este 200 diesel stav tacho 500000 a druhy co bol doma 750 000km. Oba isli a idu ako hodinky.Stara dobra clasica,ktora uz nebude,ale na dnesnu dobu uz troska zavodou. Nepozeraj prvi vrak ktory bude za 500 ecek,ale zasa tie lepsie maju aj dost vyssiu cenu.Dbaj hlavne na koroziu cim su zname,nech nepostracas tlmice,napravy a samozrejme kasna nech je ok.Motor je nekonecny......
Andrej7269
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: 15.05.2008 13:56
Bydlisko: Rovinka/Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrej7269 »

uprimne ja by som isiel do 300D ale celkovo W124 je posledny poriadny Mercedes takze uplne rozumiem a drzim palce aby si natrafil na spravny kus.
Mercedes Benz W245 BlueEfficiency (03/2009) Benzin bez Turba :)
JARECKO
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 20.02.2007 14:56
Zdieľať na Facebook

Mercedes

Príspevok od používateľa JARECKO »

to si dobre napisal mame doma mercedes w210 300td najazdene cez 500tisic km bezproblemov az na hrdzu a mame aj mercedes w220 400cdi na ten motor kazdy nadava no hy mame ma najazdene 330tisic a motor bez problemov akurat vymena zhavicov
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

cviro123 napísal:To uz mi pride ako otravna reklama, ze W124 je posledny poriadny mercedes. Vsetci ste mali aj W124 aj ostatne po nich vo vlastnictve? ze to vsetci tak svorne tvrdia sa to rozsirilo ako chripka, vsetci hovoria tak poviem aj ja. Nic v zlom ale W124 bola este hruba technika aj ked elektriky tam nebolo malo v plne vybavenych autach ale bolo kvazi jednoducha. Ked niekto kupil W124 250D holu bosu, tak sa nemalo co pokazit. Je to neporovnatelna doba a neporovnatelna konstrukcia a cele auto. Netreba o tom hovorit ako o poslednom dobrom mercedese, ci myslite, ze 124ky sa nikdy nepokazili? :) A teraz ked maju rokov az az a kilometrov do osalenia a uz teda nie velmi ochotnych vela majitelov do poriadneho servisu co je mozne kupit? Akurat kopu zeleza. 4ku v dobrom stave uz bude treba hladat.
Môj kúpil otec mojej susedy v 92 roku a dojazdil ho do vlaňajšia keď umrel starý pán. Cca pred 10/12 rokmi starý pán nabral kanalizačný poklop čo stál kolmo a prebil vaňu.Kedže mal trochu pod širákom tak išiel ešte cca 20 km kamsi na chatu a vrátil sa na druhý deň do Komárna. Išla dole olejová vaňa,vymenili sa šálky a auto išlo nádherne až do smutného dňa.Km by tam asi už nik nepopočítal,kedže to auto išlo stále a už keď som ho ja predával malo 10 rokov a km slušne.No a starý pán ešte nakladal 20 rokov.To je motor 2,0 55kW
To nešlo zničiť,som tiež názoru že posledný poctivý Mercedes ktorý nešiel pomýliť z ničím na svete.Dnes dáš dole hviezdu je to hocičo
Andrej7269
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: 15.05.2008 13:56
Bydlisko: Rovinka/Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrej7269 »

No mali sme nasledovne: W115, W124 ktore jazdili niekolko desiatok rokov a niekolke stovky tisice km. Potom sme mali W202, W210 a W245 no a tie auta po par rokoch potrebovali aj iny servis ako len klasika popotrebovanie a predpisane vymeny.
Hovorim to len a len na zaklade tejto skusenosti. Ja sa drzim toho ze do 90tych rokov sa robili aut este relativne jednoduche a tym padom aj spolahlivejsie ako to co je dnes. Dnes si malokto trufne kupit auto na 10 a viac rokov lebo tie nove srandy prespikovane senzormi a elektronikou na vsetko mozne a nemozne vzdy budu mat viac poruch ako to co sa da mechanicky v motore opravit.
Uprimne mne sa nepaci dizajn novych Mercedesov ale rozumiem ze idu z dobou a na zarucenie predaja potrebuju eci upravovat. Na druhej strane som rad ze mam skusenosti s touto znackou a aj inymi a musim uznat ze premiova kvalita Mb je badatelna aj na novych autach a to po uzivani 5-6 a viac rokov.
Zial nieje to len nejaka fama a myslim ze to plati vseobecne o autach ale aj inych vyrobkoch, ze kedysi sa robili veci na to aby sluzili ludom, teraz ludia sluzia veciam a nikoho neprekvapi ked mu odidu po 2,5-3 rokoch tie veci co kedysi ludom sluzili 10-20 rokov.
Mercedes Benz W245 BlueEfficiency (03/2009) Benzin bez Turba :)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Kedysi keď prišla prvá 202 do dielńe sme porovnávali z 201 -ou
To vlastne bolo už niečo v úplne inom duchu,zkomplikované boli aj jednoduché veci ktoré to vôbec nepotrebovali,proste iba aby bolo jasné je tu nový model prekopaný,"vylepšený" opeknený atd
A tak sme jednotlivé body prešli a porovnávali,a verdikt ? Posun jednoznačne k predraženiu výrobu,ku komplikovaniu úplne účelovému aby sa auto skladalo z viac a háklivejších komponentov.Aby sa dalo odôvodniť že ...sa cena trocha nafukuje
Dnes je to jedno obrovské svinstvo od A do Z. Treba vyrábať,treba pracovných miest,treba vymieňať komponenty,celky,aby sa mohlo zase vyrábať a vyhadzovať,aby sa ťažilo,vozilo,robilo,predávalo proste nech ludia trčia v práci nie na uličných demonštráciách. Všetko na plné pecky,aby sa zabezpečelo že bohatý bude bohatnúť a somár bude pracovať,nagrcáme mu úverov aby sme ho držali za gule,dáme mu polo zadarmo auto aby zase išiel na doraz z peňaženkou a ešte si myslel že je King.Zase mu gule pevnejšie stisneme,lebo ak prestane robiť,príde o všetko.....krásne ste si sadli do toho ho...a,ako muchy v tom sedí celý "vyspelý" svet
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Čviro, túto si už videl? ID: 5958646. Oči z jamiek vypadli a teraz ich musím hľadať po hmatu :-)
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných