Mercedes E 350 benzín 200 kw

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Problem na tom motore nebola retaz.
Ridick030
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 15.11.2012 10:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ridick030 »

Posalal som ti SS
george2.5
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 13.06.2010 17:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa george2.5 »

Tak ako písal xentry, problémové boli tie vyvažovacie hriadele a konkrétne ozubenie a materiál (slabý). Reťaz už len sekundárne naznačuje problémy. Nie je nič výnimočné podľa tém, diskusií zo zahraničných fór výmena, oprava každých 150 tis. km. Proste pri určitej sérií tých m27x s tým treba počítať. Neviem, či už vyvinuli kvalitnejšie diely, opravné sady. Originálne diely pri výmene rozvodov (reťaz, ozubené kolieska, vyvažovacia hriadeľ v strede s ozubením a ostatné vecičky) stoja okolo 4000 EUR iba materiál (písal jeden pán z Mercedes skupiny na FB, opravoval svoje CLS-ko).
Odporúčam článok v angličtine, pekne opísaná problematika:
http://www.mercedesmedic.com/check-my-m ... n-m272273/
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

som to len prebehol a smiech ma zmohol, ze som tam zazrel superb, ziguli, nissan - nechcem kritizovat, ja len poviem za seba, ze keby som mal to ozubenie vyvazovacieho hriadela menit kazdych 100tis.km,tak to s radostou oproti zmienenym znackam urobim. Avsak mercedes ma take kvantum opravnych sad, ako hadam ziadna automob.nema a tak aj tato chyba je uz davno poriesena...brzdy ma samozrejme tento rocnik normalne...prepacte, ale nissan je len GTR, vsetko ostatne je absolutny spotrebak a ich SUV su len mierne vylepsene Suzuki a aj najnovsi superb je oproti E-classe len tak na tridsiatich percentach, mozno o 5 viac....naozaj ale nechcem nikoho urazit, vzdy vravim, kolko ludi, tolko chuti...ale aj ja mam radsej a su lepsie sestvace benzin od BMW...
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Lorak a uvedomuješ si, že všetko novšie bude už len elektrika? :40bd: :40bd: Kdepak šesťvalce :40bd: Gretka ti povie ty ty ty zlý :d :D
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

bohuzial.. aj ked verim v zdravy rozum, tak tento tovar sa v europe a na slovensku nevyskytuje, alebo ked ano, tak ho treba hned udupat...ludia su hlupaci bez vzdelania, myslia si ze elektrina je cista v zastrcke, nechcu vidiet za tym obrovske bane, naklady na obohacovanie uranu a plutonia, nik nevie a nechce vidiet oblasti,kde sa tazi litium, kobalt a pod. - oproti tomu su vrtne veze a hlavne tie v mori uplne cista produkcia /nie tie v Kaspickom-treba vidiet/...a aj preto je strasne tazke, na SK az nemozne vysvetlit,preco su najlepsie a najperspektivnejsie pre Zem vodikove clanky - toto je strasne zjednodusene konstatovanie, ale ak dnes vacsina mladych ludi nadobuda vzdelanie tak,ze si kupi titul,ako matovic, grohling a kollar ktori o svojej alma mater vedia,len kde sa nachadza, tak je vsetko zbytocne a mal by som byt rad, ze som taky stary,ako som....
lubos zimovcak
Príspevky: 3425
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

lorak, byť otrokom nejakého auta, dokonca každých 100.000 km by si bol ochotný meniť nejaké šmejdove súčiastky, len aby si mohol jazdiť ekologicky so 6 valcom, lebo to tak vyznelo :40bd: :40bd:

No ja neviem, ale dlabal by som také auto.
Je to iba vysávač, či mikrovlnka, nič iné...

Narážal som na to, že Nissan voľakedy robil reťaze, ktoré sa nikdy nemenili...

Možno to bolo tým, že z 3.0 vytiahli iba 100-150 koní, nie 270 ako z Mercedesu...

Ale ako zákazníka by ma nemalo zaujímať a ani riešiť výrobné vady výrobku.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Luboš - jedna výhrada - ak našim rodičom stačilo 100t km na celý život prečo nestačí aj nám?? O čo sme lepší ? dôležitejší? ani neviem ako to nazvať. Prečo má každá generácia zvyšovať len spotrebu, bez toho aby planéte aj niečo vrátila. Tam bude niekde jadro nášho problému.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

lubos, ja som v pohode, mas pravdu, ze volakedy v nissane robili retaze velmi kvalitne, aj 6 valce pred 15-20 rokmi ci mercedes, alebo bmw boli menaj vykonne,ale kvalitnejsie a spolahlivejsie...mam radsej tie spolahlivejsie a kvalitnejsie..ja som kategoria, co ma len auta, ktore mam rad,nie su to mikrovlnky a vysavace - aj ked mam viac aj takych, ale nie nadlho...a tych 100 tis.km bolo len tak, lebo ked tam ma novu opravnu sadu, tak je ta vada odstranena a vydrzi ovela, ovela viac...oco-neviem, ci sme dolezitejsi,alebo lepsi, ako nasi predkovia, ale zivot ide dopredu, vyvija sa, netreba vsetkych odsudzovat, len podvodnikov a zlodejov, ale ak ma tento pan na mercedesa a jeho servis, tak nech si to dopraje, ved ked nebude mat, tak preda...
lubos zimovcak
Príspevky: 3425
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

oco13 napísal:Luboš - jedna výhrada - ak našim rodičom stačilo 100t km na celý život prečo nestačí aj nám?? O čo sme lepší ? dôležitejší? ani neviem ako to nazvať. Prečo má každá generácia zvyšovať len spotrebu, bez toho aby planéte aj niečo vrátila. Tam bude niekde jadro nášho problému.
Buď si istý, že keby bola robota v okolí, tak nerobím
aj vyše 100.000 km ročne lol
Lenže:, ako sa budú zvyšovať náklady na život, tak sa bude zvyšovať spotreba všetkého.
Je to začarovaný kruh.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

lorak777 napísal:oco-neviem, ci sme dolezitejsi,alebo lepsi, ako nasi predkovia, ale zivot ide dopredu, vyvija sa, netreba vsetkych odsudzovat, .
To nie je odsudzovanie, je to len konštatovanie, že život ide sice dopredu, ale nesprávnym smerom a hlavne príliš rýchlo.
Preto mohli dinosauri prežiť miliony rokov, lebo zmeny v ich živote prebiehali pomaly. Akonáhle prišla jedna rýchla zmena (Tunguzský meteorit) tak vyhynuli. Tento osud čaká aj ludí už po pár tisícoch rokoch existencie, práve kvoli rýchlosti zmien.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3425
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Ten sibírsky meteorit padol v minulom storočí.... lol
Dinosauri boli vtedy už iba v politike..
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Názov som netrafil, ale vyhubil ich nejaký meteorit - tam išlo o princíp - za niečo vyše 150 rokov prejsť od pary k elektromobilite je zlé. Ak by to trvalo 1500 rokov tak povedzme a ak by ten prechod trval 15tisíc rokov tak tu vydržíme tolko čo dinosauri.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3425
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

No neviem,1500 rokov pary, by tu úplne zničilo životné prostredie a prakticky by sme urýchlili zánik ľudí ako civilizácie..
Pri dnešnom počte ľudí by sme už rúbali posledný strom a ťažili posledné uhlie už po nejakých 500-800 rokoch...,nie? :4012:
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

A takto ho neurýchlujeme?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných