Mercedes CLS 500 - žerie olej

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Koľko oleja na koľko km to zožerie? Ako tomu nakladáš?
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

nééé, celééé zlééé. Neexistuje aby sa do medveda dolieval olej :4090: :40bd: No kde ste mercedesaci? Pokracujeme v debate zo vcera? :d :D
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Nedávno, žerie olej, dnes... čo sú to do prčíc za veličiny? To Ti odpoviem zaručene správne. Má to prepísanú nejakú spotrebu oleja ne nejaké km.
Ak potrebuješ poradiť, daj si tú námahu a informuj presne. Napr. na 5000km to zožralo 1l oleja, je to 500vka motor tak si užívam akceleráciu, využívam dynamiku... a to Ti každý povie, že si to môže potiahnuť aj 3l. V prvom rade treba zistiť akú má normovanú spotrebu oleja. Tie údaje mnohých dokážu prekvapiť.
Rolfos
Príspevky: 550
Dátum registrácie: 27.11.2006 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Rolfos »

Hlavne aky je to motor, M113 alebo M273? 5 liter alebo 5 a pol? Lebo CLS500 r.v. 06 moze byt aj aj.
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

patko1 napísal:nĂ©Ă©Ă©, celĂ©Ă©Ă© zlĂ©Ă©Ă©. Neexistuje aby sa do medveda dolieval olej :4090: :40bd: No kde ste mercedesaci? Pokracujeme v debate zo vcera? :d :D
Presne o tomto som pisal... Najde sa jeden Mercedes z tisic, do ktoreho treba doliat olej (mozno len nepatrne mnozstvo dane vyrobcom) a uz sa tu neprajnici striebornej hviezdy hadzu od radosti o stenu... To, ze prassaky a tie najsampopularnejsie golfiky a skodovecky a vsetky sroty z koncernu zeru olej, ze do vymeny ho dolejes trikrat tolko ako samotna vymena, o tomto majitelia mlcia, a ak nemlcia, vsetci to povazuju za normalne...
A mozno je tato tema fake, a patko1 pod novym nickom provokuje :3c90:
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

A k teme: nevieme, kolko to ma najazdene, ako sa k tomu majitel spraval, kolko treba doliat a za akych podmienok a pod...
Vsetko sa da znicit, ani 500-vka od Mercedesu nie je vynimka, neznicitelna vec v tejto nasej galaxii neexistuje! Pri aute to plati tisicnasobne, hlavne, ak je chybou medzikus medzi volantom a sedadlom...vtedy to uz absolutne vobec nie je o znacke!
Mikyno
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 17.01.2007 17:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mikyno »

Ak možem tak sa pridám. Mercedesi maju predpisanú spotrebu oleja tak ako každe ine auto od výrobcu . Velmi zaleži od sposobu jazdy ale aj tak to je nadmerna spotreba byom spo povedal aj keby si chodil prudko športovo . Skorej by som sa pozrel či ten olej netečie tj. veká ventilov a halvne zo zadnej strany su tam take tesnenia zvykne tade byvat presak oleja.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

leonNL pobavil si ma :d :D Ved sa nehadz hned o zem. Ja som to napisal ironicky pretoze vieme ze kazdy motor ma predpisanu nejaku tu spotrebu aj ked do vela aut sa olej dolievat nemusi a ta spotreba je casto len ochrana vyrobcu. Bol som raz v bmw objednavat nejake diely a chlapik sa tam rozdrapoval ze mu X6ka berie olej. Teraz som si ale nas.ral do hniezda čo?
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

patko1 napísal:leonNL Ved sa nehadz hned o zem.
To si mohol napisat aj skor, nemusel som sa cely dolamat, a aj plavajucu podlahu... lol
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

hlavne ze to jazdí :rouler:
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

leonNL napísal: Presne o tomto som pisal... Najde sa jeden Mercedes z tisic, do ktoreho treba doliat olej (mozno len nepatrne mnozstvo dane vyrobcom) ...
No, Ty zjavne patríš medzi tých, čo budú oči vyvaľovať keď uvidia, koľko výrobca toleruje spotrebu oleja. A nepôjde o nepatrné množstvo ak za také nepovažujeme cca 0,6l/1000km. A vôbec tu nejde o neptrajníkov nejakej hviezdy. Ide o úplne prostú realitu. To, že si mnohé motory nezoberú "ani kvapku" je OK, no nebude to tak večnosť a hlavne závisí od režimu prevádzky.
akakaka
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 25.06.2007 18:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa akakaka »

Tak mozno ide o nejaku mechanicku poruchu... Kazdopadne kazde jedno auto zerie olej ked ho vytacas to nevravim o vysokoobjemovych motoroch. .. 1l za ake km? mne bral CL 500 225kw do prahy a s5 rychlou jazdou a samimi kick-downami mi vzal cez 1l oleja! nie je na tom nic zle pokial jazdis v klude a nevytacas ho za cely interval nemusis doliat ani deci ..
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

nič nie je nesmrteľné, zvlášť V8
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

A po doliani toho jedneho litra bolo ake mnozstvo podla odmerky? Lebo ak si dolial liter a na odmerke nepribudlo nic, o "par" kilometrov ti bude chybat znovu... Dolej, aby na odmerke bolo tesne pod max. hranicou a nie stylom dolejem liter, dva atd... Co ak tam chybalo 0,98 litra? Dolial si liter, cize hladinu zvysil o 0,02 litra, prejdes ja neviem, priklad 500 km, znovu sa ti rozsvieti kontrolka a budes si mysliet, ze ti zozralo liter oleja a pritom realne len 0,02L...alebo rovno vymen cely.
akakaka
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 25.06.2007 18:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa akakaka »

Tak jasne, ze to ma elektronicku kontrolu... najlepsie by bolo jazdit kludne ziadne vytacanie a merat hladinu ... No nikdy nevies kolko presne oleja tam mas... mne na w163 pisalo, ze chyba liter dolial som 0,7 viac som nemal a uz to bolo OK! takze tak ..

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní