Mercedes CLK 200 benzin

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

gabrielito1
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 28.01.2010 13:42
Zdieľať na Facebook

Mercedes CLK 200 benzin

Príspevok od používateľa gabrielito1 »

Caute chalani,kupil som MB clk200 benzin bez kompresoru.Chcel by som sa spytat,ze keby som niekde splasil samostatny kompresor ci sa to da dodatocne namontovat bez vaznejsich komplikacii,ktore by sa mohli vyskytnut po namontovani.Vopred dakujem za kazdu radu.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

toto bude asi skor tema vhodna na nejake mercedes forum kde ti lepsie poradia, tu ti asi mozme povedat len toko ze mozne je takmer vsetko. Asi to nebude len v tom ze kupim kompresor a namontujem :-\
gabrielito1
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 28.01.2010 13:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gabrielito1 »

No ved prave preto sa pytam,tiez sa mi to nezda byt len take jednoduche,ale covies niekedy sa veci zlozite daju jednoduchsie riesit ako veci na prvy pohlad jednoduche...Uz som tam prispevok dal ale zatial ani tuk...
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

to gabrielito1:

preco mam pri Tebe pocit, ze patris k tym rozpravkarom?

zhrniem to...v januari minuleho roka si jazdil na megane..potom si riesil kupu laguny, alebo audi, rv, 01, v auguste si mal audi 3,0 TDi, rv, 07, v oktobri to bol myslim bavorak 320d, nasledne si znova mal golf4, to bolo tento rok, a potom sme tu riesili olej do mb kompresora, a ten vlastne riesime aj teraz....cize auto bez kompresora..

ide len o jednu vec..mne je jedno, kto ma kolko aut za rok...len nechapem tie cenove skoky..lebo v maji kupovat 2001 rocnik, a v auguste vlastnit 07 audi, to je super...

len preco si potom presiel na stvorkovy golf starsi radovo o desat rokov oriantacne..

ma to tak zaujalo...
:d :D
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

mimochodom, myslim, ze v pondelok Ti na tom aute bez kompresora svietila kontrolka BAS , ASR...

preto mi to zaplo a neslo do hlavy, ze sa vozis na aute bez kompresora, tak som si luskol Tvoje prispevky...no, zaujimave citanie...

ale je mi to jedno, kludne piste chlapci...aspon sa obcas clovek pobavi... :d :D
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

scorpi takych nas je na slowakisch viac , aj ja mam raz X5 2009 a potom sa vozim na zaprdenej C-classe 2001, ja to robim z toho dovodu ze sem tam sa podari kupit aj starsi zachovaly wehicle a doba je taka ze clovek si moc nemoze vyberat. No ale ak auta striedam tak sa tu ozaj nebudem pytat ci sa da domontovat kompresor alebo nie ....
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

patko, to je v poriadku, na to som nepoukazoval...tiez mam viac aut, a vozim sa raz na tom, raz na inom...o to mi nejde...len v pondelok tu riesime, ze mu tam svieti BAS, ASR, a dnes zistime, ze mu to vlastne vobec nejde...potom co si mysliet o hodnovernosti toho ostatneho?

najma, ked kazdy treti mesiac kupuje nejake auto a pyta si rady, comu sa vyhnut...ano, aj ja kupujem niekedy tak....ale vacsinu ich mam realne aj doma...a nieco zase predam, lebo nemam nafukovaci dvor, a polovicka mi tiez drzi prednasky potom... :41c2:

auta ma bavia, zivia ma , a ked chcem nieco a mam na to dukaty, tak si to kupim...tu nas je vela takych..

len je fajn, ked sedia aj fakty s tuzbami...
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

scorpi tusim on nepisal ze mu to nejde ale ze tam vobec kompresor nema cize ma hladke clk a chce si domontovat kompresor, ak sa mylim poprosim neukamenovat :-\
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

mas pravdu...tak potom sa omluvam ja...v suvislosti s tym clk...ostatne ostava... :-\
camry
Príspevky: 604
Dátum registrácie: 27.04.2007 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa camry »

Vzhľadom na to, že týchto motorov je na predaj použitých dosť málo, tak je tam problém len cena kompresora. Treba objednať nový v MB. Cena je nad 1000 eur. Potom treba rozrezať sacie potrubie. Stačí bežná pílka na kov. vyrezať kus. Dať pozvárať príruby nejakému šikovnému fachmanovi . Kúpiť tesnenia čo sa dávajú do PVC kanalizačných rúr. Tie dať medzi príruby (čo zhotovil fachman) a nový kompresor. Potom už len tlaková skúška a napojiť zopár snímačov tlaku a pár podtlakových hadičiek (tie má motor 200 opatrené pripravenou záslepkami s čislami A001 235 982-8). Následne ešte vylúpnuť nožíkom predpripravený panel na riadiacej jednotke kde sa z kompresoru dostáva signál o tlaku v sacom potrubí a je to.
Hodne šťastia pri montovaní konverzného kitu.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

camry myslim si ze myslienka o tejto prestavbe zanikla uz pri pohlade na cenu kompresora :d :D
camry
Príspevky: 604
Dátum registrácie: 27.04.2007 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa camry »

Cenu som len tak tresol, lebo síce mercedes ceny ovládam dosť, ale priznám sa, že ani nepoznám človeka čo by musel meniť kompresor a na dielni som to ani nevidel ešte meniť. (teda na autách takto vybavených...nie na bájkarskych prestavbách a zmene motora)
...Ale pri tej konverzii hladkého na kompresor zas je to jediná položka..Ten ostatný spotrebák som popísal celkom lacno..nemyslíš patko ? všetko kutilské záležitosti urob si sám :2f93: :4012:
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

tak tak je to jednoduché a lacné a jazdis hned ako výchor :rouler:
gabrielito1
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 28.01.2010 13:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gabrielito1 »

No chlapci vidim ze ste ma rozobrali kvalitne a do spiku,ako sa tu uz pisalo je jedno kolko aut clovek za rok ma......ta audina bola znameho a hold si nevedel chlapec rady.Ale na to tu je net aby sa clovek spytal ci nie???ved na pokec ci si vecer mal jednu alebo dve su si myslim ine stranky :4012: Teraz mam MB a riesil som tu kontrolku na BAS,ale je uz vyriesena,bolo to v brzdovom spinaci.....nic nieje vecne :3020: hoci je to medved.Olej som tu riesil lebo typek nemal ani sajnu o tom aky mu tam dali....dobre ze mu tam nedali fritovaci a bol by aj tak spokojny.S tym kompresorom ma napadlo len tak lebo auto je seriovo 136ps takze by sa hodilo to tam vlozit,ale pytal som sa ake su realne sance na prestavbu motora,co som sa aj po cca 10min.citani nakoniec dozvedel a za co ti camry dakujem,myslim ze otazka prestavby nieje az taka financne narocna,skor by som povedal ze najst machra co to spravi bude o cosi zlozitejsia.Este raz srdecna vdaka.
camry
Príspevky: 604
Dátum registrácie: 27.04.2007 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa camry »

Tak sorry za to čítanie zdĺhavé. Ja som to písal tak žartovne, lebo som myslel, že to je vtip tá otázka. Ale ak teda sa máme vážne baviť, tak skutočne......
Dá sa to riešiť, nie je v tom problém. Cena prestavby zodpovedá približne jazdenému CLK 230 Kompressor z roku 2000-2001. Ale ak teda máte veľa peňazí ako spomínate, tak neviem len prečo kupujete auto, kde predošlý majiteľ lial fritovací olej a nekúpite novší ročník CLK priamo od predajcu Mercedes aj s kompresorom od výroby a super stavom??

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných