Mercedes C 220 cdi w203 - automat

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mmll
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 24.02.2010 17:58
Zdieľať na Facebook

Mercedes C 220 cdi w203 - automat

Príspevok od používateľa mmll »

zdravím Vás viete mi poradiť pri radení z 3 do 4 mam pocit ako keby prešmykla zvýšia sa otáčky a až tak preradí a ďalej ide v pohode mam Mercedes C 220 DCI w203
camry
Príspevky: 604
Dátum registrácie: 27.04.2007 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa camry »

Ťažko povedať o aké zvýšenie otáčok sa jedná. Ak je to zvýšenie v rozmedzí do 200 otáčok tak to môže byť. Staré 5 stupňové automaty toto občas robia. Ide tam trošku aj o jazdný štýl šoféra. Je dobré vysledovať kedy prevodovka radí a vtedy na vrchole trošku ubrať plyn. Prevodovka už dotlačí prevodový stupeň sama a nezvyšuje si ďalej plniaci tlak. Pri držaní plynu sa môže stať práve toto akoby preklzovanie mierne.
Samozrejme ak otáčky vyletia o 1000 tak je spálená sada lamiel príslušného stupňa ,alebo poškodený ventil.
Pri Pochybnostiach treba ísť na diagnostiku, kde cez program zistia z pamäte prevodovky časy plnenia jednotlivých stupňov, teda vlastne časy zopnutia ventilov pre ďalší stupeň. Ak tieto časy sú v tolerancii, tak sada lamiel by mala byť v poriadku a prevodovka nešmýka, ale môže mať iný problém. elektronický, alebo ak sa niečo nezdá na všetkých stupňoch, tak môže byť v prdeli hydrodynamický menič krútiaceho momentu. Ten sa dá diagnosticky rovnako vyradiť z činnosti a zistiť či je problém v ňom. ďalšou vecou čo pri jemnom trhaní môže pomôcť je výmena oleja v prevodovke.
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

najskorej hydromenic s lamelami
mmll
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 24.02.2010 17:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mmll »

dakujem a nemoze byt len niska hladina oleja?
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

urcite nie, to by robilo ine psie kusy, ako napr.v zakrutach vypadky tahu.
Kazdopadne ju treba otvorit
mmll
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 24.02.2010 17:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mmll »

mam to kratko a urobilo mi to len 2krat teraz som to skusal a vyzer to ze to radi v poriadku s automatom som jazdil len na kamione s osobakom skusenost nemam ale myslim si ze princip je rovnaky
KXmarekKX
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 04.02.2007 10:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa KXmarekKX »

tento istý problém na C200 CDI mám aj ja, ale prejavuje sa to zvýšenie otáčok pri preradovaní z 3 na 4 len ak je motor zohriaty na 90°C, dovtedy radí bez problémov
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní