Mercedes-Benz ML 270 CDi nefukčné DO

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Mercedes-Benz ML 270 CDi nefukčné DO

Príspevok od používateľa trucker694 »

Chlapi zdravím. Medveď ML 270 CDI rv 2001 sa rozhodol nezamykať sa s DO, ale iba kľúčom.
Pri preberaní v nemenovanom NR autobazáre bolo všetko OK, po asi troch štyroch zamknutiach/odomknutiach zostalo diaľkové ovládanie na obidvoch kľúčoch hluché.
Po reklamácii v autobazáre ma poslali k ICH servisákovi, ten niečo pred predajom riešil s motorčekom na vodičových dverách, ale ani on si nepomohol.
Sú ku nemu tri kľúče( dva vyskakovacie, jeden servisný).
Zamykám pri vystúpení zatlačím vnútorné tlačidlo centrál, a fyzicky domknem vodičove dvere.
Otázka do pléna je potrebné všetky kľúče dať nakódovať v origo MB servise?
Keď som kúpil pred šiestimi rokmi MB Ačko malo jeden kľúč druhý som objednával na Panónskej, vtedy ich obidva mechanik spolu nakódoval a fungujú dodnes.
Pýtam sa iba preto aby som nemeral cestu z NR do BA, lebo v Mercedese NR som si dal spraviť diagnostiku závad, a pán vedúci servisu A....š naťahoval prečítanie závad na jednu celú hodinu, ale kľúče nenakódoval.
Hneď Vás zastavím ,nemám problém zaplatiť aj v MB servise, ale nie platiť za NIČ! To presne vedia v Motor kár NR!
Vopred ďakujem za odborné odpovede:4012:
lubonr1
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 23.08.2008 12:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubonr1 »

ten bazar by som kludne menoval..tu v NR co majitel bazaru to prasa..horsie sa da kupit asi uz iba v BN
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

kamionista, ja by som ti extremne rad pomohol ale Medvede nepoznam.

moje domnienky:

1) jedna sa o PetoAvto
2) kluce netreba kodovat, doteraz boli v poriadku takze su ok aj odteraz
3) ja osobne som vcera v noci riesil podobnu habaďúru:
http://www.chrysler-club.net/msgboard_p ... c_id=46598


PS: pozor na policajtov.
rangerover876
Príspevky: 191
Dátum registrácie: 22.01.2009 15:50
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rangerover876 »

Ja by som siel do BA do Mercedesu. Ked som mal medveda a riesil som podobne veci v mojom pripade to bolo to uzasne keyless entry and go tak mi to vyriesili bez akychkolvek reci a problemov. Prisiel chlapik zobral auto dnu, vyliezol s nim za 15 minut a dovidenia. A ked som sa pytal co som dlzny tak tak ze nic a dovidenia. A kluce fungovali.
Range Rover je ako nadherna zena...ale ked sa naserie tak sa nedoplatis.
marek4
Príspevky: 744
Dátum registrácie: 15.07.2008 22:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek4 »

Ked si z NR skus MotorCar NZ, znamy mi ich vzdy odporuca ze najlepsi servis.

Tiez nevidim problem v kluci ale skor v tom ze RJ centralu dostava nieaky pokyn ktory jej brani k uzamknutiu, ako napriklad ze je kluc este v spinacej skrinke alebo ze su otvorene dvere alebo neviem co este.

Neviem ako stare ML ale novsie Mercedesy maju spinace dveri integrovane v monobloku zamku dveri.

Kluce mas este stary typ kovovy takze s tym by sa mali vediet vysporiadat, nove opticke smartkey sa koduju inak, tam sa zapisuje identita kluca do RJ, moze byt az 5 klucov, system tychto starych nepoznam ale to bude podla mna ako u vacsiny automobilov cize len nakodovat 433MHz vysielac.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Marek4 mám podobné info, tiež kladné na servis v NZ, kľúč v Áčku tiež kódovali, boli tam nejaké tri alebo viac kľúčov, a pán v BA nakódoval iba tie aktuálne.
Takže zájdem do MB v NZ a dám to spárovať.
Vďaka za rady, pekný deň chlapi :4012:
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

mp3turbo napísal:kamionista, ja by som ti extremne rad pomohol ale Medvede nepoznam.

moje domnienky:

1) jedna sa o PetoAvto
2) kluce netreba kodovat, doteraz boli v poriadku takze su ok aj odteraz
3) ja osobne som vcera v noci riesil podobnu habaďúru:
http://www.chrysler-club.net/msgboard_p ... c_id=46598


PS: pozor na policajtov.
Nie, je iný Peter autobazár, ale problém vyriešili v Mercedese v N.Zámkoch, pohľad PÁNA MECHANIKA do diagnostického výsledku z NITRY!!!!!!!
Pane máte vadný AAm modul, komunikátor s DO a centrálom.
Ten šurák Arpáš a jeho banda tupcov by si zaslúžila šľahať žihlavou po guliach. Vraj závady sú vymazané , nie je tam nič.
Upozorňujem Vás veľmi dobre si rozmyslite či dáte svoj voz do Motor Car NITRA!!!!!!!!!!! :3c90:
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných