Mercedes Benz E320CDI vs. E350

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jozeef210
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 28.01.2011 13:34
Zdieľať na Facebook

Mercedes Benz E320CDI vs. E350

Príspevok od používateľa jozeef210 »

Mám v pláne kúpiť Mercedes-Benz E320CDI alebo E350 benzín .. Oba by boli ročníky okolo 2006-7.. Čo by ste doporučili pre každodenné jazdenie približne len 15-20km do práce a sem tam dlhšie trasy okolo 200km asi raz do mesiaca. Akú majú spotrebu? Ktoré z nich je menej náročné na údržbu? .. Poprípade i na spotrebu. Ďakujem za info
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

mily jozef, pri tvojich km urcite benzin...

k ostatnemu sa vyjadrovat je nezmysel..lebo porovnanie 320 CDI a 350i nie je realne mozne..benzin je kvalitny motor so spotrebou radovo okolo 13-16 litrov,

CDi sa vojde aj do 9 litrov...ale nie v mestskej prevadzke..pri Tvojich km bude zrat takmer rovnako, ako benzin, a je vyrazne narocnejsie na udrzbu ako benzin..

navyse je to hlucnejsie..

ja by som siel do benzinu..a ked budes velmi chciet setrit, tak za 1500 eur LPG, a jazdis v pohode a lacno na peknej kare... :2f93:
oriel
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 28.01.2011 15:17
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oriel »

zdravim, jozef,

co sa tyka spotreby:
jazdim na E280cdi 4matic r2008, spotreba = 10-11l (70%mesto), otec ma E320cdi 4matic r2006, priemerna spotreba za posledne 2 roky (kedze nevie, ako vynulovat pocitadlo) = 9,6l

udrzba/servis:
moje je este v zaruke s bezplatnym servisom, takze udrzba vyborna :)
na otcovom menili 3mesiace po kupe kompletne cely motor, kedze nevedeli prist na chybu (nevyznam sa, neviem v com presne bol problem). motor niekolkokrat pocas jazdy zhasol a nastartovat bolo mozne az po par minutach. skvela vec na dialnici, ked prave predbiehate.
nic ine sa na oboch autach zatial nepokazilo. zbytok ti poradia urcite lepsie chlapci, co sa tu tomu rozumeju aj po technickej stranke.

ci benzin, alebo naftu tak kazdopadne odporucam 4matic! nechcem teraz rozoberat predny/zadny/4x4 nahon, len odporucam po asi 2 rocnej skusenosti celej nasej rodiny s otcovym prvym Eckom (220cdi) s cisto zadnym nahonom. v zime vozil v kufri ocelovu platnu... viem... so zadokolkou treba vediet jazdit atd., ale toto auto je podla mna o pohodli a nie o premyslani "ako reznut zakrutu".

hluk pri cdi, ako pise scorpi, je. je to diesel, zvuk benzinoveho V6 to nie je. vo vnutri vsak nic nepocujes, nic necitis. podla mna ma mat dobru zvukovu kulisu sportove auto, u auta tejto triedy je to pre mna vedlajsia vlastnost (harman/kardon audio ti to vynahradi).
LPG je dobry napad, ale ak zijes (ako ja) v BA, ci inom vacsom meste a musis casto parkovat v podzemnych garazach, tak zial neprichadza do uvahy.

dufam, ze som aspon trosku pomohol pri rozhodovani a prajem stastnu ruku pri kupe
marek4
Príspevky: 744
Dátum registrácie: 15.07.2008 22:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek4 »

Neviem ako v Ecku ale vobec sa nemusis obavat popisovaneho hluku dieslovych V6 a V8 motorov tejto generacie, tie motory idu ticho, vo vysokych otackach mozno tichsie ako benzin.
kidrock77
Príspevky: 530
Dátum registrácie: 01.12.2009 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kidrock77 »

na 15-20 km benzin, ak chces setrit, tak sekvencne LPG, do 6 valca idu od 1 300,-E
PatrolGR
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 01.10.2008 18:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PatrolGR »

tazke rozhodovanie
320 CDI je vyborny osvedceny motor, je pruzny, ma dobru spotrebu, ale stale ma turbo, trysky, cerpadlo...
350 benzin nezere moc, je to novsi motor a kamarat ho ma v S classe a tam mal priemerku medzi 10 - 11l a to tak 50% mesto a 50% dialnica.

neskor sa bude lahsie predavat asi ten diesel, ale aj tak by som bral benzin, sice viac das do tankovania, ale pripadne opravy budu v nizsich cenach
pedro555
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 27.02.2005 22:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro555 »

Ahoj mal som aj E32CDI a momentalne jazdim na CLS350 benzin. To co pise scorpi4 o spotrebe 13-16 litrov je uplny kec, inak s jeho nazorom suhlasim. U 350 benzinu mam dlhodobu spotrebu 11,8 L a to jazdim prevazne mesto, nesetrim, na spotrebu nehladim. Pri dlhsich cestach je bezne jazdit za 10,5 - 10,8 L. Dokonca ML350, ktora je tazsia a je 4x4 ma s tymto motorom spotrebu 13-13,5 L. Benzinovy motor je nepomerne prijemnejsi na jazdu, povedal by som ze ma luxusnejsi jazdny prejav, k dieslu by som sa uz nevratil. Vyskusaj si obe varianty a posud sam. Ako pise scorpi4 je menej narocny na udrzbu, kratke cesty a caste starty je presne to, co dieslu nesvedci, hlavne v zime.
Jednia rozumna volba V TVOJOM PRIPADE je benzinovy motor, kto tvrdi opak, nevie o com hovori !
camry
Príspevky: 604
Dátum registrácie: 27.04.2007 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa camry »

Na údržbu bude istotne lepšie E350. Motory spoľahlivé rovnako ako 320 ky. 350 ku som mal požičanú raz ako náhradné vozidlo v prevedení 4 MATIC. Spotreba nejak 11,5..ale to som to auto nenaháňal. Len tak tých bežných 100-110 mimo mesta. Až nerobím kolónu. Ja som dávnejšie mal E320 benzín a to bolo tiež super auto..zadnokolka len síce, ale super. Spotreba tak okolo 10 litrov až 10,5.
čo sa týka tej 320 CDI, tak tá jazdí okolo 7,5 l/100 km. Tých nákladov tam nie je až toľko, lebo zas je tam len 6 vstrekovačov a len jedno turbo. Takže pohoda vcelku. Pričom nedá sa zanedbať nízka cena nafty. Kultivovanosť chodu 6 a 8 valca CDI je uspokojivá. Nie je to síce zamatový chod benzínu, ale dá sa na to zvyknúť ľahko. Hlavne dobrý olej do toho treba dávať. ja osobne som do môjho 400CDI prešiel na olej Mobil 1 0W40 a auto neskutočne stíchlo. Aj na studeno sa rýchlejšie maže celý ten monštrózny rozvod čo tam súdruzi v NDR dali.
Takže už len správne sa rozhodnúť...ešte sa treba vyvarovať vozidlám so vzduchovým podvozkom...ale zas ten komfort je na nezaplatenie. Ale aj tie opravy :)
pedro555
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 27.02.2005 22:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro555 »

Narozdiel od camryho, ja vzduchovy podvozok doporucujem, je ovela lepsi nez bezny. Auto lepsie zehli nerovnosti, vyrovnava naklony, sam prifukuje podla nalozenia, mozes menit nastavenie podvozku, popripade zdvihnut ked potrebujes. Nemal som s nim nikdy ziadny problem. Zrejme mal camry iba zlu skusenost s nejakou opravou :41c2:
camry
Príspevky: 604
Dátum registrácie: 27.04.2007 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa camry »

Ako som písal vyššie vzduchový podvozok doporučujem pre jeho kladné vlastnosti. Píšem len o poruchovosti týchto podvozkov. Zvlášť v zimnom období. Záujemca si našťastie chce kúpiť auto len 5 ročné. Takže tam by problém nemal byť. Ale všetci čo poznajú mercedes vedia, že tieto podvozky vedia pohnevať už od cca 3 rokov auta. Moje auto má síce rokov už 9 a podvozok pruženie nemalo ešte opravu, ale chyby auto píše už rok: Airmatic VISIT WORKSHOP, ..alebo STOP CAR IS TOO LOW. Pravdou je, že tieto poruchy sa vyskytujú skôr na modeloch S classe.
Minimálne opravy sú snímače výšky vozidla, alebo vadný kompresor. ďalej netesnosti pružiacich jednotiek a tie sú najväčším problémom, lebo neexistujú možnosti opráv týchto častí...A takýto tlmič jeden stojí nový 1500 €...čo teda aj keď človek nešetrí je dobrá investícia.
čiže nejde tu o moje osobné zlé skúsenosti...Ide len o skúsenosti o ktoré sa rád podelím.
jozeef210
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 28.01.2011 13:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozeef210 »

Čo poviete na E200 Kompresor? .. Výkon je dostačujúci na pružné zrýchlenie mesto, mimo mesta, a tempomat 170 dialnice? .. Rozmýšlam aj o tejto motorizácií...
nani33
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 30.03.2010 10:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nani33 »

jazdim cecko na lpg,pred tym som mal e cdi ale poviem ze benzin vie tiez potrapit. proste na chode motora sa podiela viac serepeticiek ktore vedia pekne blbnut a clovek potom len cisti klapky,vahy, snimace,lambdy atd... a chodi na diagnostiky ktore pisu same nezmysly :d :D
vyhoda je ale ze vacsinou su to opravy za par eu. zato ked sa zastavi diesel cr , tak penazenka fakt zaplace.
ja by som bral e po fejse bez elektrohydr. brzd , bez airmatic a jednoznacne bez 4 matic. nic z tychto veci by som nechcel servisovat. [ ano aj ja som pocul ze niekto videl s klassu z novymi zimnymi a abs esp asr bas ako sa nevie pohnut na parkaci pred tescom :40bd: :40bd: ]
sranda ze nemci takouto fobiou netrpia a furt tvrdohlavo jazdia na tych zadokolkach celu zimu namiesto toho aby si kupili auudiinu kvaatroo
pedro555
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 27.02.2005 22:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro555 »

jozeef210 napísal:Čo poviete na E200 Kompresor? .. Výkon je dostačujúci na pružné zrýchlenie mesto, mimo mesta, a tempomat 170 dialnice? .. Rozmýšlam aj o tejto motorizácií...
Celkom velky skok z 350. Motor 200K je super v B-cku, priemer v C-cku a slaby v E-cku. Je to podla mna spolu s 200cdi asi najhorsia motorizacia do triedy E. Tiez je tam kompresor, co moze byt zdrojom necakanej opravy za 1500E. Najjednoduchsi na udrzbu je proste atmosfericky benzin :2f93:
Naposledy upravil/-a pedro555 v 28.01.2011 21:53, upravené celkom 1 krát.
nani33
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 30.03.2010 10:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nani33 »

a zabudol som napisat ze bral by som jednoznacne benzin 350 ale nie cgi. a dal by som to na lpg.
a keby nebol velky doplatok tak e 500. kto skusil V8 tak vie o com to je.
kiki1
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 23.04.2009 17:26
Zdieľať na Facebook

E350 4matic

Príspevok od používateľa kiki1 »

Ahoj,

vcera som dal do mercedesu n vystavenie moje auto.

mozno je to to co hladas.

http://www.kupaaut.sk/jazdene-vozidla/osobne/gw011013

v pripade zaujmu daj vediet.

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 53 neregistrovaných