Mercedes Benz A 180 CDI, r.v. 2013 (W176) - TIREFIT

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

askew
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 13.08.2013 17:29
Zdieľať na Facebook

Mercedes Benz A 180 CDI, r.v. 2013 (W176) - TIREFIT

Príspevok od používateľa askew »

Ahojte, potreboval by som kupiť systém TIREFIT do Áčka. neviete niekto číslo tohto dielu ( kompresor a náplň)? Prípadne, nemáte niekto na predaj?

diki
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Na každej pumpe aj bez čísla...
askew
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 13.08.2013 17:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa askew »

asi sme sa nepochopili, ja vravím o originálnom sete TIREFIT od mercedesu, nie o tých náhradách čo sa predávajú na pumpách.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

A v čom je rozdiel okrem ceny?
askew
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 13.08.2013 17:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa askew »

Cicmanec, ja nehladám rozdiely medzi originálnym dielom a nejakou náhradou. Ak k danej téme nemáš čo relevantné povedať, prosím ťa, zdrž sa komentára. Ďakujem
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Lebo tvoj medvedík uvidí rozdiel. Ale sú to tvoje peniaze...
marek4
Príspevky: 744
Dátum registrácie: 15.07.2008 22:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek4 »

Vsak si zavolaj do Motor-Caru na nahradne diely alebo tam zajdi a oni ti to povedia.

Alebo zajdi do Motor-Caru na salon a pozri si to v kufri.

Ajtak to budes musiet kupit nove lebo to ma predpisanu zivotnost 2roky, potom sa to meni v ramci servisu (teda ta napln, kompresor samozrejme nie)

Inak kompresor tam das aj iny (z ineho Mercedesu) aj ked to tam uz tak presne nepasuje ale to su milimetre...
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

0005831212
askew
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 13.08.2013 17:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa askew »

Ďakujem Marek za odpoveď, písal som dealerovi, napísal mi zaujímave cifry a zaroven napísal, že modelové čísla neposkytuju :/

o tej výmene viem, že sa to musí meniť. to mam poriešené už.

chcel som nejakého majitela rovnakého áčka, čo tento systém má v kufri, nech mi poradí. tak počkám zatial
askew
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 13.08.2013 17:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa askew »

Ďakujem atlas za to číslo :)
askew
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 13.08.2013 17:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa askew »

Nic ma potom nie je, ale keby idem do zahranicia, tak si dojazdovku zoberiem automaticky, to uz je tvoja nezodpovednost ze si ju nemal. Na alovensku mas pri kazdej vrbe pneuservis tak nevidim zmysel tahat zo sebou dalsich xy kil vahy navyse, ked staci latexove mlieko a kompresor. A na zimnych mam runflaty takze v zime ani nevystupim z auta a rovno odbocim do prveho servisu :)
askew
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 13.08.2013 17:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa askew »

Omyl, aj do toho acka sa da dat nudzove koleso.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Tiež by som sa na nejaký sajrajt nespoliehal...rezerva je rezerva a hlavne ak miesto na to v kufri je ...
Je to zas celé len o peniazoch , výrobca ušetrí určitú sumu pri skladaní auta lebo zrejme je to lacnejšie ako koleso+zdvihák+kľúč na matice, a aby bola nenažratosť ešte väčšia, tak ešte aj zarába každé dva roky na novej náplni!!! Mal som to v KIA a išlo to ako prvé von z auta a do kufra rezervné koleso .Ak už, tak by som dal naplniť do kolies Ultraseal alebo Slime, aby ak by bolo treba mal človek to celkom bez roboty, ale nie že dostanem defekt a bude tam aj tak 20 min špekulovať s nejakou opravnou sadou. Môj názor.
askew
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 13.08.2013 17:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa askew »

prvý krát mám runflaty a buď sa mýliš, alebo to Ačko je velmi dobre odtlmene ( neporovnatelne lepšie s Golfom VII), lebo žiadne kostilámajúce ani nepohodlné nárazy nie je cítiť, takže ja dávam runflatom :3dcline:

Všetko má svoje pre a proti, ako cviro správne napísal, ak vymeníš rezervu a dostaneš aj na nu defekt čo urobíš? nič. si v péčku ako všetci ostatný. preto má tirefit (alebo jemu podobné sealanty) výhodu, kedže ešte asi 10 minut ostáva v polotekutom stave, takže ak dostaneš další defekt, je tu šanca, že sa ti diera zalepí sama do opravy :)

a inak, bavíme sa tu o opravitelných defektoch alebo o totálnych dierach v pneu, kde ti neostáva nič iné ako ju vyhodiť a kupiť nový pár pneu ?
marek4
Príspevky: 744
Dátum registrácie: 15.07.2008 22:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek4 »

Ako bolo uz spomenute W176 ma tri mozne vybavenia podla obutia a to rezerva, tirefit sada, alebo runflat pri ktorom nieje tirefit ani kompresor.

Co sa tyka tej runflat euforie tak tie runflat pneumatiky by som okamzite vyzul a dal normalne, runflat neznamena ze ma netrapi defekt alebo ho nedostanem ale len to ze nerozbijem pneumatiku ked nezastanem hned po defekte naco maju uz moderne auta indikator...

RFT najlepsie citit na tvrdom podvozku a nizkej pneumatike, ta guma je ako kamen, resp. jej bocnica, je to extremny urychlovac dochodku naprav akychkolvek na nasich cestach.V nemecku alebo nieakej inej civilizovanej krajine nepoviem ale u nas urcite nie, vsak to vletis do lepsej jamy a ide ti pristrojovku urvat, pneumatika je prvy kontakt s vozovkou co sa strati tam to nejde dalej a tam je ta moznost absorbcie razu najvacsia...

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných