Mercedes B 2011/2012

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes B 2011/2012

Príspevok od používateľa fzubaty »

Ano, este ked bola od sukromnika z KE za cca 6000 eur… niekedy okolo velkej noci.
Emfo
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 15.07.2023 08:08
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes B 2011/2012

Príspevok od používateľa Emfo »

Treba brat v uvahu, ze Bcko W246tka je technicky zlozitejsie auto ako ostatne tu prichadzajuce k vyberu. Nie len motor a prevodovka ale celkove cele auto. Nato tiez treba mysliet pri vybere.
marek27rbk
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 21.06.2019 21:58
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes B 2011/2012

Príspevok od používateľa marek27rbk »

Emfo napísal: 01.09.2023 22:00 Treba brat v uvahu, ze Bcko W246tka je technicky zlozitejsie auto ako ostatne tu prichadzajuce k vyberu. Nie len motor a prevodovka ale celkove cele auto. Nato tiez treba mysliet pri vybere.
Ano pocul som ze aj servis je u mercedesov drahsi, preto som sa chcel este radsej poradit. Este budem hladat dalej, pozriem aj cosi ine.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes B 2011/2012

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Keď volala manželka priateľa čo poviem že by nechala B´éčko v autorizáku na opravu a že čo plánujú robiť,tak som jej 10 minut vysvetľoval z akým minimálnym účtom môže rátať.Za hodinu priniesla.Auto občas odmietlo naštartovať,nemalo to systém,sporadicky kedy si zmyslelo.Ako prvé chceli meniť palivové čerpadlo,potom atd atd podla okolností (auto sa blíži k 100 tis km).Hold ale chyba žiadna,jediná v obsluhe samotnou majiteľkou.Visačka na klúči (transpondíér) ako dobudované immo,ok...priložíš pípne štartuješ.Hluk okolo...nepočuješ pípnutie,ale neštartuje.Potom šubrinkuješ,zmätkuješ..ok chytí.
Opravené za 0 e.- Proste ľudia majú oči ale nevidia,majú uši ale nepočujú...hold v Mercedese uši nemajú,ona tvrdila že to pánom hovorila.Dôležitý je ale záver a poučenie.Ozaj veľké % závad majú na svedomí majiteľia.A servis v MB (hodinovka) to nech si zistí každý kto si sám nič neurobí a je odkázaný.Mnoho ľudí ani nezarobí dva tri dni v ich servise,bez jediného dielu.A takú opravu je problém si predstaviť.
Emfo
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 15.07.2023 08:08
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes B 2011/2012

Príspevok od používateľa Emfo »

Poslednu dobu bolo asi 5 mercedesov, ktore strajkovali kvoli domontovanym alarmom, niektore presne nahodne nestartovali, niektore vystrajali hluposti alebo stratili niektore funkcie a podobne.

Ci drahsi servis alebo prave oproti naopak lacnejsi oproti inym je velmi na dlho a na kazdy pripad samostatne, je to komplikovanejsie technika a je jej tam viac to je jedna vec, ze sa daju kupit mnohe diely na jednotlive suciastky a netreba kupovat celky je vec dalsia, ze ja kupim na ecko znackove brzdy a tlmice za "smiesne" ceny, ktore mi nikto neuveri lebo mercedes je dalsia vec, ze ak prestanu komplet fungovat okna staci tam za polhodku nahrat novy softver a je klud a nie menit komplet vsetky dverove jednotky, ze ak je problem najprv treba mat jasno v tom co treba riesit a potom riesit lebo nie raz bolo, ze nasypali 100vky alebo nejake tisicky a problem stal 50. Su kadejake radary, mrtve uhly a plno modernych somarin co nie su najlacnejsie ano su drahe ale najprv stale treba zistit ci je ten radar fakt poskodeny alebo je problem inde, ze od urciteho rocnika napr. kluce spinacky a podobne nie je mozne vyriesit inde ako v autorizaku a zase niektore veci sa rovno oplati odniest tam lebo budem hladat niekoho kto to spravi za 300 a v autorizaku mi to spravia za 50. Hodinovka je drahsia to je pravda.

Ale je to fakt moze to byt drahsie ako tresnem ix20 vzhladom nato co v tych autach moze byt.
marek27rbk
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 21.06.2019 21:58
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes B 2011/2012

Príspevok od používateľa marek27rbk »

Pozeral som este auta ako suzuki sx4, vw sportsvan prip ked ozelieme ten vyssi posed tak opel corsa, vw golf, vw polo a pod. Rozpocet tak do 8 tisic plus minus, cize asi tie starsie rocniky. Len pre mna je otazne ake su tir automaticke prevodovky v tychto autach, kolko este vydrzia kebyze kupim 12 rocne auto. Aj ked jasne, je to o stasti na ake auto natrafi clovek pri kupe, ako sa on majitel staral atd. Ale nerad by som kupil nieco co je vyslovene nanic.
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes B 2011/2012

Príspevok od používateľa fzubaty »

Ja mám skoro rovnaké zadanie. Najviac rezonoval Nissan Juke, ale má to CVT. Ideálne kúpiť s pokazenou prevodovkou, nechať opraviť a je šanca, že niečo vydrží. Inak je to s automatmi vždy buď, alebo.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes B 2011/2012

Príspevok od používateľa oco13 »

Aj ked jasne, je to o stasti na ake auto natrafi clovek pri kupe, ako sa on majitel staral atd.
Ja by som skor povedal, že dnešní spotrebitelia majú privelké očakávania. Nielen od aut, ale napríklad aj od firmy čo vám postaví dom alebo od obeda v reštike.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
db69
Príspevky: 917
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes B 2011/2012

Príspevok od používateľa db69 »

oco13 napísal: 02.09.2023 22:18
Aj ked jasne, je to o stasti na ake auto natrafi clovek pri kupe, ako sa on majitel staral atd.
Ja by som skor povedal, že dnešní spotrebitelia majú privelké očakávania. Nielen od aut, ale napríklad aj od firmy čo vám postaví dom alebo od obeda v reštike.
oco,zase si nápísal sprostosť! Ked si zaplatím nemalé peniaze za postavenie domu tak chcem aj adekvátny výsledok.Tak isto aj pri slovenskýých cenách v reštikách.A nehovor že ty si inakší
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes B 2011/2012

Príspevok od používateľa oco13 »

DB - práve že som nenapísal sprostosť :300f:
- ty chceš adekvátny výsledok, ale dočká sa ho len málokto. Rovnako ako v reštike ktorá sa navonok tvári luxusne ti naplujú do jedla. V prípade servisov a opráv aut je toto forum najlepším dôkazom - čo téma to nešťastník čo zaplatil kopu peňazí za opravy a aj keď velmi chcel výsledkov sa nedočkal.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
db69
Príspevky: 917
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes B 2011/2012

Príspevok od používateľa db69 »

tak že očakávať ze za svoje € dostanem adekvátnu službu ,je priveľké očakávanie?"Pane bože za čo?"
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes B 2011/2012

Príspevok od používateľa mhlavaty »

marek27rbk napísal: 02.09.2023 21:42 Pozeral som este auta ako suzuki sx4, vw sportsvan prip ked ozelieme ten vyssi posed tak opel corsa, vw golf, vw polo a pod. Rozpocet tak do 8 tisic plus minus, cize asi tie starsie rocniky. Len pre mna je otazne ake su tir automaticke prevodovky v tychto autach, kolko este vydrzia kebyze kupim 12 rocne auto. Aj ked jasne, je to o stasti na ake auto natrafi clovek pri kupe, ako sa on majitel staral atd. Ale nerad by som kupil nieco co je vyslovene nanic.
Tak sa opýtam priamo...čo zabráni kúpe auta s chybami ktoré budú vyskakovať kúsok po kúpe ?! Firma vyčistí,auto vyzerá ako nové.Síce možno o pár týždňou spadne ovisne strešný tapacír,dverný to isté (para) príde emiska a vyhadzov.Pri kúpe sú ľudia viac či menej slepý,množsto vecí neposkúšajú v prítomnosti majiteľa.Diagnostiku radšj ani nespomenme,stopy havárií dtto.Z kúpených jazdeniek má do mesiaca vysoké % celkom vážne problémy a majiteľ doslova nevie čo ďalej,súdiť sa ? opravovať ?
Všetci lotri poznajú perfektne zákonitosti kšeftu,kupujúci musí mať veľmi chladnú hlavu a výbornú technickú podporu pri kúpe aby ho neprehodili ako h...ponad plot.Príde aj ochota spustiť...no nekúp.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes B 2011/2012

Príspevok od používateľa oco13 »

db69 napísal: 03.09.2023 12:28 tak že očakávať ze za svoje € dostanem adekvátnu službu ,je priveľké očakávanie?"Pane bože za čo?"
Ano - vzhladom k poznaniu dnešného sveta. To akoby si napísal, že za svoj hlas očakávaš serioznych a slušných politikov. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
db69
Príspevky: 917
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes B 2011/2012

Príspevok od používateľa db69 »

oco,trepeš piate cez deviate 🥱ako vždy .na to koľko máš rokov .................
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes B 2011/2012

Príspevok od používateľa oco13 »

Čo na tom nie je pravda??? Servisy nevedia opravovať autá, v obchodoch nám predávajú odpad a stavebníci klamú a o.ebávajú každého kto sa dá. lol
Práve pozerám na YT seriu videí kde kontrolujú rekonštrukcie striech. Velmi poučné :40bd:
Zadávatel kúpi ten Mercedes a pri prvej poruche zistí že mu ho nikto nevie opraviť. :40bd: :40bd:
Toto tu napísal chlap čo autá robí 50 rokov , tak ti to tu zopakujem
Tak sa opýtam priamo...čo zabráni kúpe auta s chybami ktoré budú vyskakovať kúsok po kúpe
:4012: A má pravdu nie na 100 ale na tisíc %. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 60 neregistrovaných