Mercedes A - vymena prednych kotucovych brzd

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Síce o tom viem absolútne hojno, ale vyskúšam, veď sú to len brzdy, nie?
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

výmena doštičiek nie je o mechanickej výmene kus-za-kus,

po vybratí starých doštičiek si vynechal niekoľko pracovných krokov, preto Ti to nepasuje
hnr
Príspevky: 765
Dátum registrácie: 14.02.2009 03:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hnr »

Automechanik je už každy, ja by som to mohol skusit ako doktor. Hlavne teraz ked je ich nedostatok, a ked dačo nezapasuje určite aj doktori maju nejake forum.
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

V poslednej dobe same skvele temy. Sorry chlap moj dobry ale nakopat ta do riti je malo. Nakolko nemas ani len zakladnu predstavu ako brzda funguje pokusas sa to opravovat? Mozes sa zabit alebo zabit niekoho ineho. Z motorom sa hraj kolko chces nebude nikomu vadit ked ti auto nepojde ale brzdy nechaj tak a zver to do ruk niekomu kto vie co ma robit. :b:
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

doba je zlá a každý sa snaží ušetriť, vidím to aj v našom servise -

ľudia chodia a skúšajú ťahať rozum - niečo rozoberajú, niečo nepasuje a potom sa prídu pýtať, ako ďalej - odchádzajú bez odpovede, ktorú chceli.

čo sa týka pneuservisu, vidieť takisto, že ľudia na severevýchode sa snažia ušetriť každý jeden servisný úkon -už nechodia s autom, ale dajú kolesá dole, privezú viac kolies na jednom aute, alebo káre, ja to prezujem a oni si potom kolesá nahodia doma.

potom nastávajú situácie, že prídu a reklamujú zle vyvážené koleso. jeden pacient minule prišiel a ja som zistil, že koleso mal prichytené na 1 šróbe!!!... ostatné 4 stratil... reklamácia na zle vyvážené koleso
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Aky je to rok? Vybava, co sa tyka brzd? Nie vzdy sa to da manualne, je niekedy potrebne pouzit software.
hnr
Príspevky: 765
Dátum registrácie: 14.02.2009 03:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hnr »

Mastik nekomplikuj to, keby mal brzdovy asistent tak nazov temy by bol Išiel som menit brzdove dosky a nemam už prsty, prečo ?
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Ale no..Ved od neviem presne kolkeho roku (asi je na vsetkych mercedesoch brzdovy asistent, len zalezi aky... Ci to teda ma SBC, alebo adaptivne s Hold funkciou. Takze to az tak jednoznacne neni.
SPIDDDY
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 29.10.2009 20:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa SPIDDDY »

Ty si asi odmontoval cely brzdovy strmen a teraz ti nejde vtlacit dnu piestik. Keby si vymienal dosticky tak ,ze najprv si odmontujes spodnu skrutku vodiaceho cepu a nadvihnes to cele tak mas k tomu dobry pristup. Vtedy treba len vtlacit medzi dosku a piestik skrutkovac a zatlacik piestik kusok dnu.
Ked urobis dostatok miesta pre nove dosky treba este ocistit od hrdze stycne plochy na strmeni, aby sa ti volne hybali na mieste. Po tychto ukonoch ich vloziz aj dvomí prstami na svoje miesto. Skruky vod. capov by sa mali potriet tmelom. Ak by sa ti nepodarilo vtlacit dnu piestik, tak je zahrzdaveny a musis ho vymenit, to uz take lahke nie je ak nemas na to naradie(ja som ho vytiahol vdaka mojmu domacemu vytlacovaku spojky na moped). Takto som postupoval na mojej felde.
Samozrejme ak si nikdy nevidel ako sa to robi a nemas na to naradie, tak by som to na tvojom mieste neriskoval, a nechal to na servis.
Andrej7269
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: 15.05.2008 13:56
Bydlisko: Rovinka/Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrej7269 »

no neviem aky model to je ale mna stala vymena predneho oblozenia v MB servise na Becko (to iste co Acko) 150€ praca aj material. Nechcem hovorit ze to je malo. Je to vela, ale na brzdach by som sa naozaj nehral na mechanika a nefusoval do toho. Je tam senzor na opotrebovanie dosticiek a podoben srandy. Je to praca ktora musi byt robena presne a niekym kto vie ako ta dosticka ma ist dnu. Viackrat sa stalo na roznych autach ze dosticku dal nejaky amater dnu a pritom tam nebola spravne vlozena no a odozva nenechala dlho an seba cakat. Pri najlepsom len pistali brzdy, pripadne chytali aj pocas jazdy. V horsom pripade to skoncilo nedobrzdenim a havariou.

Myslim ze rok vyroby alebo aspon typ W... je v tomto pripade relativne dolezity aj co sa tyka toho co za brzdovy system to je. Stare Acko W168 ma ine brzdy ako novsie W169. Ked vymenis dosticky mozes narusitcidlo snimaca ktore sleduje opotrebovanie (W169). Takze idealne napisat rok vyroby, typ a pripadne aj to ake dosticky tam ides davat.
Mercedes Benz W245 BlueEfficiency (03/2009) Benzin bez Turba :)
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

andrej, čidlo snímača nenarušíš - meníš ho spolu s novou doštičkou. Snímač je v podstate súčasťou novej doštičky, všimni si kábel trčiaci z doštičky, princíp funkcie je jednoduchý a spoľahlivý.
Andrej7269
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: 15.05.2008 13:56
Bydlisko: Rovinka/Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrej7269 »

jasne .. sorry som uplne zabudol. Ale aj tak zalezi od modelu. W168 tusim ze nema cidlo v seriovej vybave.
Mercedes Benz W245 BlueEfficiency (03/2009) Benzin bez Turba :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných