Mercedes A vhodné pre rodinu?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

marco782
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 29.01.2010 21:05
Zdieľať na Facebook

Mercedes A vhodné pre rodinu?

Príspevok od používateľa marco782 »

Zdravím všetkých.Plánujem kúpit Mercedes A a zaujímali by ma vaše názory na toto auto,či je vhodné pre rodinu s dvomi detmi,alebo sa mám zamerať na niečo iné.Poradte mi na aké chyby sa mám zamerat ,popr. aké iné auto kúpit.Dakujem za Všetky odpovede. :zg282:
peto103
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: 28.06.2007 22:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto103 »

naozaj nechcem rýpať, ale fakt neviem čo je rodinné na A-čkovom mercedese.
keď chceš kúpiť jazdenku, vezmi niečo iné. snáď ale neplánuješ kúpiť nové A-čko, lebo:

dať (minimálne!!!) 20 000 eur za auto, ktoré nie je ani priestranné, ani rýchle, ani reprezentatívne mi príde totálne mimo...

máš dve racionálne možnosti:
1. kúpiš si za 20 000 nejaké skutočne rodinné auto
2. kúpiš si za 20 000 takú namakanú jazdenku, že v nej budeš chcieť aj spať.

- za 20 litrov si dnes vieš zaobstarať 500 koňový voz, ktorý sa s prehľadom vydriape na 300. (samozrejme že ho ale neužívíš, tým som chcel len poukázať na silu 20 tisicoveho rozpočtu... )
- za 20 litrov si dnes vieš zaobstarať voz taký priestranný, že v ňom zablúdiš.
Spýtaj sa turba, koľko stáli jeho autobusy...

musíš nám ale upresniť viac kritérií. Napr. aký máš rozpočet a aké by to auto malo byť.. okrem toho, že rodinné. či sedan, kombajn, hatchback, alebo nejaká obludná nepraktická trojtonová náhrada mužnosti
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

Od Passatu si trochu presedlal. Mercedes A môžeš kúpiť svojej manželke na cestu do práce, nie pre rodinu.
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

Ked sa aj pozries na ten cennik http://www.mercedes-benz.sk/vozidla/cennik-vozidiel , tak mna osobne nic take neohurilo aby som si ho kupil. Neviem ako teba. A pre rodinu urcite bude maly, radsej chod do niecoho vecsieho alebo kombik, viem z osobnes skusenosti, predsa fusion podobny rozmerovo :4012: . A za 19 500e kupit 95konove auto sa mi vidi minanie penazi, skus napisat viac parametrov, alebo co by sa ti este pacilo!
kidrock77
Príspevky: 530
Dátum registrácie: 01.12.2009 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kidrock77 »

A cko je velke auto, ak vsak nepotrebujes kufor, vpredu aj vzadu miesta dost. mam 184cm a za mna sa zmesti 193cm vysoky kolega. bez problemov. otazka je ten spominany kufor, ktory je tak na 4 cestovne tasky a hotovo

pisem o M-B A-klasse, 170 CDI r.v. 2003, kupene za 5 000,-E, najazdene momentalne 164 000km, spotreba priemer 5-5,5 litra. ak si z TN alebo zo ZA prid sa odviezt a uvidis.
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

Interier lepši ako v octavke? To si myslel skor zakladne verzie octavky však? No a cena? Skor by som povedal ze trocha prehnana, no predsa je to medak, tak čo chceme? Ale do 20 tisic by sa dal pozhant slusny kombik alebo nejaka KUGA, nemysliš? No to uz je na tebe, ale ja by som skor isiel do vecsieho auta!
marco782
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 29.01.2010 21:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco782 »

ok,diky za všetky odpovede,ešte by som upresnil,že sa jedná o cenu max.3500 eur.Viem,nie je to vela ale aká jazdenka v dobrom stave sa dá kúpit za tolko penazi.Ročne najazdim tak okolo 7-8000 km,tak sa mi to auto zdalo ako dobra volba.Poradte ake približovadlo v takej hodnote kupit,aby to malo aj dost velky kufor aj dost miesta v interieri.
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

Ty chces MB A do 3500 e? To si mal rovno napisat ze jazdenku,, chlape do stareho medaka ja by som nesiel. Uz aj koli tomu, ze predpokladam nemas na pripadne opravi?! Uvazujes o diesly? Skor by som povedal ze benzin pre teba lepsi, no a aku znacku? Povedz viac info čo by to malo byť!
marco782
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 29.01.2010 21:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco782 »

Tak rozmyslal som nad Octaviou alebo Golfom IV.NIč ine ma nenapada za rozumnu cenu hoci starsie,ale v dobrom stave.Ale asi to bude problem lebo dobrych aut je malo...
Hyundai1
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 27.04.2007 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hyundai1 »

za 3500 - eur kúpiš pekný Renault Scenic 1,4 alebo 1,6 benzín ktorý bude na tom v oblasti spoľahlivosti , priestrannosti a hlavne čo sa tyka korózie oveľa lepšie .

Alebo zožen Mazdu Premacy pripadne Micu Space-star pripadne takmer zanovny Hyundai Matrix a máš po starostiach

Ačko bola iba imidžová kabelka ale nie kvalitná taký fake MB
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

Asi tak, byvas v meste,? Však vieš časty problem golfov a octaviek nie? Asi ta Octavka bude najlepsie riesenie, ci uz pre big big kufor ale aj preto, ze je proste mohutnejsie vecsie auto. Aj trocha bezpecnosti.
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

ja som za 3300 eúr kúpil volvo v70 v cukríkovom stave - no hľadal som ho takmer rok. tomuto hovorím rodinné auto
kidrock77
Príspevky: 530
Dátum registrácie: 01.12.2009 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kidrock77 »

acko je skvele auto, neznasal som ho z celej duse a po prvej jazde, ked si ho moja draha kupovala a viezol som sa v tom, nedam na to auto dopustit.
miesta na sedenie vpredu aj vzadu viac, ako v oktavke alebo golfe, o kufri som uz pisal, ak berieme interier rocniky napr. do 2004 MB a 2004 Octavia tak jednoznacne vyhrava MB. Octavka mi pride ako vykradnuta.

2005+ tiez mi pride MB lepsie interierovo, aj ked som fanusik skodoviek.

neviem po com letia teraz Acka ale viem, ze okolo 2001 maju novsi podvozok lebo ten stary bol na prd a auto sa dokocna prevratilo. ale nejaku sikovnu benzinovu 140 alebo 160 myslim zozenies a na 8 000km rocne nad dieslom ani nerozmyslaj ;)
garde
Príspevky: 927
Dátum registrácie: 19.10.2009 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa garde »

....o kúpe auta netreba rozmýšľať od pc, ak vôbec nemáš predstavu treba sa prinútiť a ísť do autobazáru, popozerať, posedieť, poprípade pojazdiť a potom začať hľadať....
Marekskk napísal:Asi ta Octavka bude najlepsie riesenie, ci uz pre big big kufor ale aj preto, ze je proste mohutnejsie vecsie auto. Aj trocha bezpecnosti.
....hej??? tak si ju porovnaj napr. s Carismou a neargumentuj krajším interiérom....
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

A carisma chceš povedať že ma krajši interier? Ako mysliš, mne japonci (korejci,china) moc nevonaju!

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných