Mercedes A 170cdi 70kw - snimac kluky

odkazy, linky, videá na tému auto-moto

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> to mi tam jeden sadol akože mechanik a naštartoval..

pozri, auta sa nedaju opravovat akozemechanikom.





>> chvílku to išlo a potom že to nejde vypnut pokial som tam skočil a vypol už motor išiel na olej.výpary..

isiel motor na maximalne otacky ? Lebo z toho co pises to nie je ani nahodou zrejme. Mechanik takisto slaby odvar z hovienka, nedokaze zastavit motor paneboze... v neposlednom rade nesiel ten motor na olejove VYPARY ale na olej samotny (OLEJ, nie vypary z oleja) a musel strasne dymit a musel ist na maximalne otacky.

Ano ? Takto to bolo ? Ved vsetko z teba musime tahat ako z chlpatej deky...





>> vybrali trisky a jedna bola prasknutá tak som dal zohnat novú..

ale nie kvoli tomuto extemporu co si teraz zazil. Ked prerazi turbo a zacne cez neho prudom tiect olej do motora, nepraskne ti tryska. Predpokladam ze ten vstrekovac uz bol nacaty aj predtym, ani si o tom nemusel vediet. Mozno ho tento kratucky tepelny vylet do stratosfery presvedcil ze je jeho koniec, mozno si s nim v takomto stave jazdil uz dlhsie a ani o tom nevies, mozno je tvoj motor zniceny prave kvoli tomuto vstrekovacu ktory uz nerozprasoval naftu ale šťal ju direkt do motora na piest... cert vie.

V kazdom pripade:

a) vymenit mechanikov
b) dat to takym co uz mercedes opravovali a nevidia ho prvykrat v zivote
c) analyzovat celkovu skodu
d) potrebne veci vymenit.

Bohuzial nemam pre teba na dialku lepsiu radu. Nevieme a nemozeme vediet ci mas prasknutu hlavu na motore, ci ti utekaju kompresie, v akom stave su tvoje vstrekovace a piesty s valcami, ci je turbo v poriadku, atd, atd. Proste mas komplexny problem ktory si vyzaduje komplexneho mechanika A NIE AKOZE-MECHANIKA.

Tymto zacni.

Moja stara mala 17 a uz vedela co ma robit s "prerazenym" dieslom. Nech sa na mna hneva kto chce kolko chce, sedliacky rozum mne osobne hovori ze ked vytiahnem kluce zo zapalovania a motor vresti dalej a dymi o zivot, tak jediny sposob ako ho zadrhnut je ten co som popisal. Na to nepotrebujem ziadnu vysoku skolu.

Avsak nasi opravari sa s takymto problemom este nestretli. Nevedia co maju robit.

skoda reci.

Drzim palec nech je to lacne. Motor zozenies napriklad v Polsku (allegro.pl, czecsi samochodowe), cechach alebo madarsku. Ale este predtym by som sa jo-sakra presvedcil ze ten motor je naozaj zly, pretoze vacsinou taketo pripady nekoncia exitom motora (pokial samozrejme nezozerie cely olej, co trva zhruba tak dve minuty - potom nastava zadretie s prislusnym treskom a ty tvrdis ze si skocil donutra atd, takze to nevyzeralo ze ste kukali dokial sa olej neminul).
Naposledy upravil/-a mp3turbo v 21.02.2012 21:12, upravené celkom 2 krát.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
fordo8
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 05.05.2005 06:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fordo8 »

presne tak...išiel asi tak pol min.vytiahol olej a zdochol sam !!ale nezadrel sa lebo ho naštasrtovly na Lieh..myslim už teraz ked dali nove Turbo..na naftu nechcel chitit..tak dam tam tu trysku a uvidím či to naštartuje..malo by to si myslim ked nejde jedna triska tak nenaštasrtuje ked je to CDi motor nie ?..a poradte ake auto mám kúpit ?..toto už nechcem ani vidiet..hned ako ho urobia ho davam preč !!
tak hovorite že LPG nie ?...a to BMW 320D Touring ?..automat či manual..fakt neviem..a ake mate auto vy ?..
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

jezismaria takze LIEH hovoris ste nasypali do diesloveho commonrailu, ano ? JA VZDY VRAVIM ZE LUDIA NIKDY NEPOVEDIA CELU CHRONOLOGIU A KAZDU VEC, VZDY NA NIECO "NEPODSTATNE" ZABUDNU. V tvojom pripade sa to zatial stalo len trikrat ak pocitam dobre, aj ked som ta na taketo veci upozornil.


Rozmyslaj teraz so mnou:
1) co je mazlavejsie, lieh alebo borovicka ?
2) co je mazlavejsie, lieh alebo nafta ?
3) ked do motora patri nafta, pre kereho anciasa ste tam dali lieh ???
4) ked ti niekto bude davat infuziu, chcel by si namiesto krvi cojaviem sampanske alebo demineralizovanu vodu ?
5) co myslis, cim sa maze commonrailove cerpadlo a vstrekovace ktore vyvijaju obrovsky tlak ? Olejom ? Nie. Olejom to nie je. Tak skus znovu... a ty si im to mazanie zobral. Prajem lacnu opravu !




>> .vytiahol olej a zdochol sam !!ale nezadrel sa

a co myslis, preco asi tak zhasol ? Lebo zafukal vonku vietor ? Na naftu ten motor nesiel, olej vytiahol a nezadrel sa, hej ? Tak to by som chcel vidiet ako sa nezadrie motor vrestiaci na 6000rpm ktoremu dojde mazanie.





>> a ake mate auto vy ?

ja mam cervene, moja stara ma cierne, brat šedé a zelene a otec modré dve.



Bohuzial ja ti uz viac neviem pomoct. S liehom nemam skusenosti a uz vobec nie v naftovom motore.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
fordo8
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 05.05.2005 06:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fordo8 »

kašlat na Mercedesa..teraz potrebujem poradit ake auto sa vyznačuje spolahlivostou..viem že nieje take čo sa nekazi ale aspom radu..vdaka.. :2f93:
fordo8
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 05.05.2005 06:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fordo8 »

skusim asi SDi...bez Turba...nemuim čakat pred Tescom jak debil aby sa schladilo turbo no nie..aj tak 50km-90km...dovi dopo..alebo pluty to istia...tak načo výkon..po dialniciach nechodim asi tak 4-5krat za pol roka aj to iba BA-NR..to zvlasne aj SDI-čko...mate skusenosti stymto motorom ?
fordo8
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 05.05.2005 06:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fordo8 »

ked ta žena podvedie tiež jej možeš dat šancu ale v podvedomi to už budeš mat stale že si vrzla s niekym..chapeš kámo...to radšej zmenim auto..kúpim SDi-čko a mam v paži Turba podrbane..tie motory že vraj robia 500tis.km v pohode..tak nieje čo riešit..taky Golf Combi pomerne lahka kasna na ten motor nemal by sa trapit v kopcoch...jak Passat..čo vy na to ?
fordo8
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 05.05.2005 06:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fordo8 »

nechapem ale nevadi...možno aj kvoli tebe je tam..ale kašlat na to..ja chcem len radu..auto s Turbom si kupim jedine tak maxal s 60-70tis.km..inak nie...na nove ešte nemam..roumýšlal som aj nad večšim absahom s Turbom no zas cena nafty ide hore..tak zatial na take behačky mi bude stačit hadam SDi..rad by som vedel že či sediš pred Tescom v aute a čakaš pokial ti vychladne Turbo kaamo..len neviem ake maš auto...hmm ?..vybal to...
fordo8
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 05.05.2005 06:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fordo8 »

jasne...aky ročnik ?..ak neklameš..aj taky su...s 20l sp.asi nemaš..ale nevadi...kamarat ma X 5-V8 5.8L 450koni automat a žere mu 18l..kde na tom chodiš...ked nie do Tesca...
fordo8
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 05.05.2005 06:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fordo8 »

to ti je načo 4st.automat...to ti zožere aj ponožky teraz ide hore zas benzin...nedoplatiš sa...čo tam nedaš LPG...znami to dal do BMW 750i V12 raketa...ak to poznaš..ja som aj rozmyšlal nad A8 4.2 V8 ma to hlinik kasnu je lahšie..to je tiež raketa..
fordo8
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 05.05.2005 06:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fordo8 »

čo machruješ... :38eb: nieje jedno čo ti vide z výfuku ????ide o vozenie v prvom rade..keby to ničilo motor tak to nebudu tam montovat..a je to odskušane..znami ma na LPG auto už 10rok a jazdi v pohode..ušetril aj na dovolenku a ty ?..podporuješ rop.magnatov ?..nech maju ešte viac penazi ? :3c90:
fordo8
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 05.05.2005 06:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fordo8 »

nemaš foto..alebo link kde take je ?..nech to vidim či sa to oplati vozit sa na 20l..
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

fordo, tebe kto poradil, aby si čakal pred Tescom na vychladnutie turba? :angry:
fordo8
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 05.05.2005 06:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fordo8 »

hadam nevypnem hned motor ked zastavim... :zg282:
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

fordo, ešte raz: kto ti poradil takúto kravinu?
skswat
Príspevky: 193
Dátum registrácie: 18.08.2007 12:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa skswat »

nevidim dovod cakat ~2 minuty na chladenie turba... ja len po nejakej dlhsej jazde napr po dialnici po zastaveni necham chvilku poklepat na volnobeh a potom vypnem. Ale aby som tam klepal 2 minuty, tak to ani nahodou.
Alfa Romeo
Ford
Obrázok

Návrat na "Na pobavenie ;-)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 57 neregistrovaných