Mercedes A 170cdi 70kw - snimac kluky

odkazy, linky, videá na tému auto-moto

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

fordo8
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 05.05.2005 06:25
Zdieľať na Facebook

Mercedes A 170cdi 70kw - snimac kluky

Príspevok od používateľa fordo8 »

zadrelo sa mi turbo vytiahlo olej z motora a teraz nejde naštartovat..poradtte..že vraj treba vymenit snimač kluky...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tie veci spolu vôbec nesúvisia. Viac sa k tej jednej vete napísať nedá.
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

ak ti odíde snímač kluky, tak proste akurát nenaštartuješ. vymeníš snímač a zase štartuješ a fičíš.
ale tvoj problém je o dosť závažnejší a na opravu si prichystaj vela penazí... snímač je banalita za pár deisatok, tvoj problém vyzerá na niekolko stovák...
fordo8
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 05.05.2005 06:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fordo8 »

Turbo tamuž je akurat že nejde naštartovat..tvrdili že vymenili snimač kluky a išlo to..no neviem prečo by zrazu odyšiel..ten že dava impulz do čerpadla..CDi a pustí naftu..že vraj...netreba vymzat zavady cez PC ?..možno aj to ho blokuje..
fordo8
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 05.05.2005 06:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fordo8 »

mechanik zas tvrdi ze je chyteni motor..mam to chipnute totiz..neviem ci to aj tym sa nedojebalo,teraz taky 70kw nemozem zohnat..mam 66kw len neviem co riad.jednotka ked je nast.na 70kw..a este nachipovana..poradte,co stym..vdaka
genco11
Príspevky: 211
Dátum registrácie: 27.04.2009 18:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa genco11 »

tiež sa mi to zdá nejaké divné...
fordo8
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 05.05.2005 06:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fordo8 »

nevie iba skúša..PC neukázalo nič važne..tlak na rampe..to sa vymazalo..skúša teraz trisky..že ked jedna nejde tak nenaštartuje..ked sa to dalo do vysokých otáčok že mohli ostat otvorene že ich vyskuša a uvidí..to mi tiež jeden hovoril čo su trisky elektronické že nenaštartuje..tak uvidim..dam vám vediet...inak dakujem všetkým...za odpovede..už sa aj bojím kúpit Dieslový motor..uvažujem na benzíne s LPG..čo vy na to ?znami ma BMW 530D r.v 03 a v Chorvátsku mu zakadilo a dovi dopo..ja to potrebujem ?..jedine nové Diesel..ojazdené je ako mat ihluv riti..a plnú penaženku na opravy samozrejme...hmm...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Poprve si nam trosku zabudol povedat ze mas nacipovanu riadiacu jednotku, to je dost dolezite ale sme uz tu na fore zvyknuti ze ludia sa zabudnu pochvalit so svojou sprostostou.

Podruhe prosim ta k hentomu papšajtovi uz nechod a najdi si niekoho kto veciam naozaj rozumie.




>> PC neukázalo nič važne..tlak na rampe..to sa vymazalo..

takto sa opravuju chyby ? Musite naozaj vyriesit problem a nielen vymazat chybu... Ved si uvedom ze nemozes OPRAVIT vec VYMAZANIM CHYBY V DIAGNOSTIKE. Preco je zly tlak na rampe? Lebo cerpadlo alebo regulator tlaku. To su dve veci.


>> skúša teraz trisky..že ked jedna nejde tak nenaštartuje..
>> ked sa to dalo do vysokých otáčok že mohli ostat otvorene

kvoli tomuto vyroku ti velmi vazne doporucujem zmenit mechanika. A nastudovat co a ako otvara a ovlada trysky.



Co sa tyka ojazdeneho diesla tak mas pravdu, ale ani ojazdeny benzin nebyva vzdy bez chyby.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
fordo8
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 05.05.2005 06:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fordo8 »

Písal som vyššie že je to načipované..ako može byt čerpadlo chytene ked neišlo ja som vypol.motor s klučom motor išiel na tie vypary z oleja..cez Turbo..možno to zapchalo trysky..ked neprašia naftu nenaštartuje..si myslim..su elektronicke..tak neviem..
fordo8
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 05.05.2005 06:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fordo8 »

kde ste všetci...ake mam kupit auto..poradte..tomuto už neverim...čo tak Fabia 1.4TDi ?..Polo...Golf 66kw ?...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tu sme - a co myslis ze fabia/golf sa ti nemoze pokazit pripadne ze ti ju nikto nemoze ukradnut ? Kradnutejsie auta ako fabie a golfy su uz len passaty a oktavie, ak si si nahodou nevsimol tak su to rovnake jednostajňové tragače s uplne rovnakou elektronikou, mechanikou a zabezpecenim.

Akoze sorry ale mas stare auto a kvoli jednej poruche, navyse sposobenej na 99% jazdnym stylom a nacipovanim, budes robit ortiel ? Keby si bol kludny vodic, nic nemusis nechat cipovat.

A mozem hrat dokolecka pesnicku ktora sa ti nebude pacit... uz si niekedy pocul 1.4tdi vo fabii ?
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
fordo8
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 05.05.2005 06:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fordo8 »

ja čakam že mi tu niekto poradí..nie si tu obhajuje svoje "EGO"..niesme všetci mudri inak by sme tu neboli..ja jazdím normalne načipoval som to kvoli spotrebe..jazdím na autobuse..takže by som vas ja moholo učit jazdit..proste som mal smolu..a o čipovaní už nechcem ani počut aj ja to dam odtial vymazat..tak čo mi poradíte ake auto ?..čo tak LPG ?..neničí to motor ?..vdaka za radu
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

jasne ze nici. Jasne ze nie vsetky LPG montaze su bezproblemove, ved citaj len na tomto fore LPG...

nevieme ake auto potrebujes, nevieme co ti mame poradit. Najprv povies ze dieslove auto uz nie, potom udres Fabiu 1.4tdi.

To uz nie je dieslove auto ?

Vzapati oprášiš Golf 66kW, to nie je dieslove auto ? Predpokladam ze si myslel 1.9tdi. Nie je viac vyhonenych a mladymi chlapcami naburanych a cez strechu poprekacovanych stocenych nacipovanych aut v tejto republike ako GOLFOV, oktavii, passatov a fabii.

Zamysli sa nad tym !!! Golf je trendy auto mladych ludi. Buracky k tomu patria rovnako ako nechcene deti v ere hippies.
Este trikrat si precitaj vetu hore napisanu hrubymi pismenami. Potom sa zamysli ci pri Golfe nejdes minimalne do rizika.

Tak co som ti poradil teraz ? Je to lepsie ako doteraz ?

Chapes to ? Mas problem s dieslom, diesel nechces ani vidiet. Preco si myslis ze OBSTAROZNY Golf 66kW s 380.000km na budiku svietiacimi ako 114.289 bude spolahlivy az do smrti tvojich vnucat ?

Nemas tu tem "vypina sa mi turbo", "nestartuje" a podobne o 1.9tdi dost ? Pre tvoje info, Fabia 1.4tdi je kastrovaný derivát 1.9tdi... jeden hrniec mu ufikli.

Tak co, si z toho mudrejsi ?
http://forum.autobazar.eu/bmw-x5-3-0d-n ... 43421.html


Preco nespravite s tvojim autom to co treba ? Trysky sa ti nemozu zapchat, pri tom tlaku co je v nich. Poradit ti priamo neviem, Mercedesy absolutne nepoznam a tvoj som nikdy nevidel. To je taky strasny problem zmerat ci je snimac otacok v poriadku ? To je taky strasny problem zistit ci ide nafta do trysiek (teda ci funguje cerpadlo) ?


Inak ked si autobusar, preco si nechal znicit vlastny motor ? Ked ti zacalo zrat olej a "nedal sa vypnut" klucikom, preco si doriti sfleku za jedinu sekundu nezaradil posledny prevod, nezlahol brzdy na podlahu a nepustil spojku ? Takymto sposobom zadrhnes motor aj ked bude pohanany ruskou uranom obohatenou ropou !!!!

CO ?
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
fordo8
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 05.05.2005 06:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fordo8 »

to mi tam jeden sadol akože mechanik a naštartoval..chvílku to išlo a potom že to nejde vypnut pokial som tam skočil a vypol už motor išiel na olej.výpary..vybrali trisky a jedna bola prasknutá tak som dal zohnat novú..dufam že nebudem musiet kupit všetky štyri lebo ma drbne.. :3c90: takyto motor 70kw nemožem zohnat..všetko 66kw..sakra..už som zúfalý 2.týždne bez auta..tak aké auto mam pozerat ?..tak aby nemalo velkú spotrebu..čo tak BMW 320D Touring v automate ?ten 110kw...alebo radšej manuál ?
fordo8
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 05.05.2005 06:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fordo8 »

vstrekovač bol prasknutý na špičke asi tak 2mm nad...tak asi tam bude chyba..neviem za aku cenu mi to zoženú..poslal to jeden do pezinka tak neviem čo a ako..nepoznate to tam ?..dufam že nebudem musiet kupit všetky štyry..lebo tie zvyšne tri su dobre..

Návrat na "Na pobavenie ;-)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 58 neregistrovaných