Mercedes A 160i - kontrolka oleja

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

slavoffffffff
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 18.12.2009 14:24
Zdieľať na Facebook

Mercedes A 160i - kontrolka oleja

Príspevok od používateľa slavoffffffff »

čaute na chvilu sa my rozsvietila a zhasla kontrolka oleja s hodinkami na displeji nie na palubovke typujem že to môže byť servisný interval výmeny oleja. olej bol menený cca 6000 km. dozadu môže byť že nevynulovali počitač. poraďte ďakujem. :zg282:
Andrej7269
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: 15.05.2008 13:56
Bydlisko: Rovinka/Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrej7269 »

jedna kontrolna otazka kedy bol meneny olej? nemyslim km ale dni/mesiace. Ono vacsinou take nieco vypise ked je rok od vymeny alebo ako nahle sa blizi rok od vymeny oleja. Cize je mozne ze ak najazdis malo km tka menis raz za rok nie raz za 10-15tisic km. No a ak to bolo pred par tyzdnami co ti menili olej tak potom ano je mozne ze ti nevynulovali servisny interval aj ked to by ti svietil service stale.
Mercedes Benz W245 BlueEfficiency (03/2009) Benzin bez Turba :)
slavoffffffff
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 18.12.2009 14:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa slavoffffffff »

čauko. vďaka za radu. olej bol menený pred rokom +,- dva týždne. ak môžete poraďte my motorový olej chcel by som tam dať shell polosyntu, alebo plnú syntu ,návod na obsluhu mám v taliančine a nikde tam nie su druhy ani viskozita používaných olejov. ďakujem. :zg282:
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Že tam nie je viskozita by som chápal, že tam ale nie je žiadna norma MB... sa mi nezdá...
Andrej7269
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: 15.05.2008 13:56
Bydlisko: Rovinka/Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrej7269 »

slavoffffffff napísal:čauko. vďaka za radu. olej bol menený pred rokom +,- dva týždne. ak môžete poraďte my motorový olej chcel by som tam dať shell polosyntu, alebo plnú syntu ,návod na obsluhu mám v taliančine a nikde tam nie su druhy ani viskozita používaných olejov. ďakujem. :zg282:
Ak vies po anglicky/nemecky tak na SK stranke je navod.
http://www.mercedes-benz.sk/servis/serv ... na-obsluhu

Petrol engines MB Approval
A 160 229.3, 229.31, 229.5, 229.51

Len neviem ci mas W169 alebo W168. Ak W168 tak tam budes musiet zistit pripadne v MB. Napriklad zajdi do MB a opytaj sa na olej do auta. Povedz im model a oni ti ukazu/povedia ze tento mobil predavaju. Tak sa pozres na flasu a tam to cisielko podobne tym hore si opises.
Mercedes Benz W245 BlueEfficiency (03/2009) Benzin bez Turba :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných