Mercedes 450 cabrio - osetrenie laku

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Mercedes 450 cabrio - osetrenie laku

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

Mam pacienta,ktory je priputany na voziku a nekomunikuje-Parkinson.V garazi stoji Mercedes 450 cabrio,ktore si zadovazil ako hobby...Jeho manzelka ma poprosila,ci by som auto nedal do poriadku,nakolko ho chce predat...Auto stalo 1,5 roka bez uzivania,vcera sme cez kable uruchomili motor,slape ako hodinky...Strecha je kozenna,elektricka...Autosi majitel voskoval a lestil sam,ale neviem,akymi svinstvami...Otazka znie...Ci mozem ist s autom na myjniu aj s kozenou strechou,ako mam postupovat pri lesteni a voskovani,pretoze auto je cierne a vsetko na nom vidiet... a ci mam pouzit bezne pripravky alebo specialne..,kasa je neobmedzena...
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

dodatok...,palubovka je v dreve a interier je tiez v ciernej kozi...
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

ak to nie je az tak bezne auto nebolo by lepsie zverit to niekomu kompetentnemu?
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

dala mi tisicovku,ak ho dam do poriadku...,no reurob ho...
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

V žiadnom prípade s ním neísť do strojnej umyvárky, nech je aj tá najlepšia, vždy zanechá stopy na povrchu laku a koženej streche to tiež nepomôže. Ale či je strecha naozaj kožená, to si dovolím zapochybovať.
Všade po Slovensku sú maníci, čo si zarábajú čistením a ošetrovaním interierov vozidiel a ručným umývaním karosérií (tlakovou vodou).
Bude Ťa to u takého fachmana stáť len časť zo sumy čo máš k dispozícii, aj keď použijú tie najlepšie prípravky na kožu, plasty, lakované drevo a lak karosérie.
Len si pred umývaním karosérie pozisťuj, ako to robia, pretože zvlhčená huba, ktorou bude niekto krúžiť po karosérii bez dostatočného prívodu vody, urobí na laku viacej škrabancov ako posledná strojná umyvárka.
A je úplne jedno, akými prípúravkami majiteľ pôvodne auto ošetroval, podstatné je, že je všetko v dobrom stave.

Síce píšem o Slovensku, ale tuším si inde čosi spomenul o Tebe a Nemecku, ale tam to platí rovnako, len ceny sú 3x vyššie u takýchto služieb.
Naposledy upravil/-a wilz v 06.11.2011 23:31, upravené celkom 1 krát.
PatrolGR
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 01.10.2008 18:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PatrolGR »

rudolfo, kolko za to? kolko?
som zhavy do starych mercedesov, chcel by som nejaku zaujimavost, ale toto asi bude mimo moj rozpocet :41c2:
daj aspon fotky.
a take auto si zasluzi velku starostlivost, vsetko umyvanie rucne, suche miesto na statie, impregnacia strechy...
leonNL
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Tiez som maniak do medvedov, ci uz starych alebo novych! Aj ja Ta prosim o nejake fotky, pls!!!
powerdusan
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 03.12.2006 20:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa powerdusan »

stare cabrio ta, tipujem to na radu 107 a model 450 SL. Nie je nahodou cierna s cislo BA 450__ ?
Tieto auta trosku pozname, mal som x 116, k 107 som sa nedopracoval, kedze pekne stali majland a srotov na repas je habadej, ale nemal som na to prostiedky vtedy...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Rudinko, nech ta ani nenapadne ist na to auto tlakovou vodou alebo umyvackou.

V ktorom okrese to mas ?

Poviem ti tak - kvoli tomuto si rad osobne zoberiem dovolenku, prideme s chlapcami a vysmrdlame TAK AKO TO MA BYT. Komplet renovacia laku, na profi urovni, ziadne sracky co sa na Slovensku produkuju v style "za den stihnem dve auta". Robota na tri dni, dvaja ludia v kuse...

takze... v ktorom okrese ?
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
PatrolGR
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 01.10.2008 18:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PatrolGR »

A nebude on riesit tento "problem" v Nemecku? Nieco som v inej teme cital, ze tam bol (vzali mu vodicak?).

ad. MP3: druhy pokus, pisal som ti sukromnu spravu, preco necitas?
2MATRIX
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 30.06.2011 11:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 2MATRIX »

mp3turbo napísal:Rudinko, nech ta ani nenapadne ist na to auto tlakovou vodou alebo umyvackou.

V ktorom okrese to mas ?

Poviem ti tak - kvoli tomuto si rad osobne zoberiem dovolenku, prideme s chlapcami a vysmrdlame TAK AKO TO MA BYT. Komplet renovacia laku, na profi urovni, ziadne sracky co sa na Slovensku produkuju v style "za den stihnem dve auta". Robota na tri dni, dvaja ludia v kuse...

takze... v ktorom okrese ?
zoberes si dovolenku aj kvoli mojmu BMW? :d :D
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

chlapci moji...,som pri Hannoveri az do februara,majitel je Nemcur...,z tych zazobanejsich...
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

kvoli hentomu obrazocku by som si tu dovolenku naozaj zobral a previezol sa cez polku Europy. Taky projekt sa proste nerobi kazdy druhy den...

co pan robi ked je zazobany ? Aj ja chcem byt :)
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

je to moj pacient a pomalicky..zomiera...Jeho manzelka ma poprosila,ci by som sa o auto nepostaral...chce ho predat...

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných