Mercedes 280 4matic - výmena manžiet riadenia a poloosi

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lucipuk1
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 13.03.2010 22:17
Zdieľať na Facebook

Mercedes 280 4matic - výmena manžiet riadenia a poloosi

Príspevok od používateľa lucipuk1 »

Zdravím majstri, má niekto skúsenosť s výmenou manžety na prednej poloosi pri náboji? A ešte kvapká mi olej z manžety (tá harmonika) na lavom tiahle hrebeňovej tyče. Asi nestačí vymeniť len ju, je tam nejaký o-krúžok alebo simering? Ďakujem.
lucipuk1
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 13.03.2010 22:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lucipuk1 »

Ano včera som to kúpil. Všetko je ok len toto je vadné. Tú harmoniku na to hreb. riad. som objednal a je k tomu aj tesniaci o-krúžok len neviem či sa ten problém tým vyrieši keď to vymením.
joyhg
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 24.02.2008 20:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa joyhg »

Asi ti tecie servo, ten okruzok je na utesnenie manzety na serve aby ti tam nevnikal prach, ziadna kvapalina tam nema co robit. Viem to mal som to vcera rozobrate na mojom medvedovi W203.
lucipuk1
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 13.03.2010 22:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lucipuk1 »

Ale ten olej vyteká priamo z tej poškodenej harmoniky na hrebeni. Samotné servo je suché.
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

lenze v tej "harmonike "by nemalo byt nic, je to vlastne len prachovka ktora ma zamedzit spine, prachu a vode ktore by sa tam mohli dostat pocas prevadzky..

manzety sa daju vymenit aj za univerzalne, so specialnym natahovakom, ale teda aj manzety su na to urcene..menil som asi mesiac nazad bez rozoberania poloosi a rozoberania klbu..skvela vec, a stoji podstatne menej, ako praca v servise, lebo zahlasia, ze klb rozobrat nejde..
camry
Príspevky: 604
Dátum registrácie: 27.04.2007 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa camry »

ináč medzi nami...Z kompletne zapuzdreného riadenia olej uniká zvyčajne práve do spomínanej harmoniky, nakoľko sa jedná o miesto, kde cez vzniknutú netesnosť olej uniká von.
lucipuk1
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 13.03.2010 22:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lucipuk1 »

Do nadobky zatial dolievam olej. A ako predtym kolega spomenul že ten olej unika cez netesnost tak presne o to mi ide. Výmenna toho o-krúžku to vyrieši? Lebo už mam info že alebo nové kúpit alebo nechat niekde v petržalke spravit repas.
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných