Mercedes 220 cdi , 125 kw - nafta , olej pri vstrekoch

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Cristiano717
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 05.09.2008 16:21
Zdieľať na Facebook

Mercedes 220 cdi , 125 kw - nafta , olej pri vstrekoch

Príspevok od používateľa Cristiano717 »

Prosím urgentne o radu. Chceme kúpiť do rodinky MB 220cdi 125kw, 11/2010.
Auto je pekné, má SK pôvod a servisnú históriu s overeným nájazdom km.
Objavili sme pri prvej obhliadke podozrivú vec:
- pri všetkých vstrekoch je vlhkosť, nemohol som určiť pri tých zadných že či je to olej / nafta
- v okolí uzáveru otvoru na olej bol potečený olej od spodku uzáveru smerom dole ku vstrekovaču

Mám info, že medené podložky pod vstrekovačmi môžu prepúšťať naftu, čo je asi menší problém. Chcem sa spýtať hlavne, môže nejaká závada motora spôsobovať vytláčanie motorového oleja cez uzáver na nalievanie oleja? Ak áno, aká závada by to mohla byť a ako by som ju mohol identifikovať?

Ďakujem veľmi pekne za pomoc.
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: MB 220cdi 125kw - nafta / olej pri vstrekoch

Príspevok od používateľa martincichy »

Nepozornost pri nalievani oleja je to najmenej. Netesne viecko alebo tesnenie. To je z tych lacnych. Vybehany motor je z tych drahsich.

Zlava sa dohaduje podla najpesimistickejsieho scenara.
Cristiano717
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 05.09.2008 16:21
Zdieľať na Facebook

Re: MB 220cdi 125kw - nafta / olej pri vstrekoch

Príspevok od používateľa Cristiano717 »

Ďakujem páni, súhlasím s vašimi názormi. Auto má nájazd len 167 000km overené cez viacej zdrojov aj optický stav tomu zodpovedá, no nešetrným zaobchádzaním sa dá motor "zhumplovat" celkom rýchlo všakže. Ten vrch motora okolo vstrekovačov je mokrý odpredu až dozadu. Môže to byť len poliate, no nemusí. Dajme tomu, že piestne krúžky púšťajú už veľa tlaku. To znamená aj výbrus a tak nové krúžky však? Vie niekto súčasnú cenu za takýto servis?
Cristiano717
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 05.09.2008 16:21
Zdieľať na Facebook

Re: MB 220cdi 125kw - nafta / olej pri vstrekoch

Príspevok od používateľa Cristiano717 »

milanovanocnamora napísal: 27.02.2023 11:20 Takže ďalší rozhodnutý...
Práveže ani nie :) Auto sa nám veľmi páči, ojedinelá ponuka čo sa optického a všeobecného stavu týka. No zároveň nechcem prísť do "problémov" resp. len do tých menších, keďže môže byť časom X ďalších vecí na riešenie.
laco210
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 22.01.2023 21:58
Zdieľať na Facebook

Re: MB 220cdi 125kw - nafta / olej pri vstrekoch

Príspevok od používateľa laco210 »

Preverene kilometre boli akym stylom? Lebo na 167 000km ten motor musi byt v perfektom stave, tam o piestnych kruzkoch netreba rozmyslat ani pri 400tis km. Ani viecka na nalievanie oleja nemaju problem ani tesnenia na nich. To by musel byt nejaky fakt talent aby na tolko km dokazal znicit ten motor. Ak podfukuju vstrekovace tak to je dajme tomu realne, treba riesit lebo ked zakarbonuje tie konektory na vstrekovace od tej smoly tak je velky problem ich povyberat bez poskodenia. Turba nemaju problem, vstrekovace nemaju problem, moze sa ohlasit retaz, tesnenia na chladici oleja, brzdove trubky hrdzave vzadu ako prechadzaju od kolesa popod karoseriu, a treba pozriet na zadnu napravnicu ako su uchytene spodne ramena a predny silentblok napravnice ci je to ok, moze sa tam zlomit lebo urvat od nej tie spodne ramena, nemusi sa stat na kazdom ale akurat na taku zlomenu napravnicu pozeram :)
Cristiano717
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 05.09.2008 16:21
Zdieľať na Facebook

Re: MB 220cdi 125kw - nafta / olej pri vstrekoch

Príspevok od používateľa Cristiano717 »

Začal som klasicky cez seka, získal som aktuálny výpis z elektronickej servisnej knižky cez VIN od známeho z autorizáku, hodil som to aj do CarVertical-u, sedí to 1:1. Cez lastvin sedí v datakarte aj krajina určenia: SK
Jasné, vstrekovače musia byť suché, to viem. Len pre zaujímavosť, mám OM 646 s čerstvým nájazdom 400tkm a je to tam úplne suché. Vedel som, že sa mám na to pri obhliadke zamerať a bum.. mokré na komplet a je fakt ťažké povedať, že či je to nafta, alebo olej. Ak ich podfukuje, je reálne to aj nejako počuť?

Niečo som čítal, že aj odvetranie kľukovej skrine / separátor oleja keď je zapchatý, môže byť hore väčší tlak a to tlačí olej cez vrchnák, no to by bolo najmenej.. Tiež som z toho trochu "mimo", že pri týchto km by bol motor vybehaný, chod sa mi zdal ok a tichý, za studena nabehol nabrnk a potichu. Ďakujem za ďalšie tipy na čo sa zamerať pri kúpe :2f93:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: MB 220cdi 125kw - nafta / olej pri vstrekoch

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Treba sa vrátiť na zem a hlavne začať veci riešiť z rozmyslom.Takýto čas je normálne to,že sa pekne krásne dočista dočista očistí všetko a samozrejme dosucha. A sleduje sa...najprv po krátkej jazde,potom po dlhšej.Žiadna iná (normálna) cesta nie je.Podľa toho čo sa z veci vykľuje je namieste uvažovať či sa jedná opravu malého alebo väčšieho rozsahu,a čo s tým.Čo tu vidím odhora dole je príklad ako sa to nerobí.
Cristiano717
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 05.09.2008 16:21
Zdieľať na Facebook

Re: MB 220cdi 125kw - nafta / olej pri vstrekoch

Príspevok od používateľa Cristiano717 »

Úplne súhlasím. Prisahám, to bolo naozaj prvé, čo ma pri obhliadke a zistení napadlo. Celá vec je skomplikovaná tým, že bohužiaľ sa auto dostalo do bazáru cestou protihodnoty a tým pádom všetky racionálnejšie riešenia sa komplikujú. Argumenty typu: je to len obliate olejom z poslednej výmeny, o auto majú záujem aj iní záujemci. Takže veľmi rád a osobne by som to vyčistil do stavu čistého motora z fabriky, no asi to nepôjde. Skúsim to navrhnúť predávajúcemu, uvidíme aká komédia, alebo naopak príjemné prekvapenie z toho vznikne. Ďakujem každému za radu a pomoc pri rozhodnutí o kúpe 🙂
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: MB 220cdi 125kw - nafta / olej pri vstrekoch

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V tomto prípade je možné ešte jedno riešenie pokiaľ je o auto záujem,urobiť diagnostiku v rozsahu možného,to takmer vždy povolia predávajúci.Pokiaľ sa prekutre celá diagnostika tj merané hodnoty motora a skontroľuje emisný systém,je problém vážnejšieho rozmeru ťažko predstaviteľný.Ten motor zase nie je žiadne blato,na opísaný problém stačí pár krát pri nalievaní nakvackať pár kvapiek oleja vedľa.Ja vidím čo vidím,a bežne,že je doslova zasraté všetko naokolo,páni mechanici si po sebe ani omylom neupratujú.No a lievik je posledná vec čo držia
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes 220 cdi , 125 kw - nafta , olej pri vstrekoch

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Toľko áut je na predaj..
A človek si vyberie práve to, čo vôbec nemusí... :41c2:
eld13
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 22.01.2009 19:41
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes 220 cdi , 125 kw - nafta , olej pri vstrekoch

Príspevok od používateľa eld13 »

ja sice do MB nejak nevidim, ale vsetci tu malujete certa na stenu a katastroficke scenare... aj sa niekto zamyslel nad tym, ze to moze byt tesnenie pod vekom ventilov?

to je napriklad u BMW bezny jav a to ci mas 160t alebo 300t km je jedno ked to auto ma 13 rokov a starnutie gumy nezastavis.

motor oteceny od nafty by si rozhodne citil na metre a nemusel by si to identifikovat.
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes 220 cdi , 125 kw - nafta , olej pri vstrekoch

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

lubos zimovcak napísal: 27.02.2023 13:58 Toľko áut je na predaj..
A človek si vyberie práve to, čo vôbec nemusí... :41c2:
...si mi to z huby zobral, presne toto som chcel napísať... Bazáre sú plné áut a chalanisko sa zaľúbi do takého, ktoré má otečený motor po vraj 167 000 km... A ešte sám seba presviedča, že to vlastne ani nemusí byť problém!

Pre zadávateľa:
Chlape!! Keby to nebol nijaký väčší problém, tak to predávajúsi opraví, alebo aspoň utrie motor suchou handrou, aby to nekričalo, nie? RUKY PREČ OD TOHO!!!
Ako správne podotkol Čičo, už si sa sám rozhodol, ale skús sa ešte raz zamyslieť, prečo to neopravil bývalý majiteľ..? Musel predsa rátať s tým, že kupec meďáku si aj zdvihne kapotu a ten mokrý motor si nutne musí všimnúť, nie? Prečo to teda neurobil?
Áno, presne preto. Lebo to nie je nič jednoduché ani lacné na opravu.
Inak by to dal opraviť a mohol auto predávať drahšie.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes 220 cdi , 125 kw - nafta , olej pri vstrekoch

Príspevok od používateľa ivko1 »

Keby to auto bolo v TOP stave, tak sa predá aj bez bazáru aj bez inzerátu niekomu blízkemu, alebo trebárs v rámci firmy, atd atd...
To nebude jednoduchý problém, lebo keby bol tak by majitel nejaké tesnenie pod vekom v hodnote 20€ (neorigo cez bežné autodiely to tesnenie stojí od 10 po 17€) dal vymeniť, motor očistil a predával by bez závady aby mu neodišiel potencionálny kupec, alebo aby napríklad nemal dôvod zjednávať 1000€
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes 220 cdi , 125 kw - nafta , olej pri vstrekoch

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Teraz som si všimol, že je to rok 2010....

Mercedes, 12-13 ročný, 170. 000km

:40bd: :40bd:, koľko krát??
Keby to bolo reálne číslo, bude o 5.000€ drahší ako priemer v ponuke z tých rokov.
peknychlapec
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 27.02.2023 21:05
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes 220 cdi , 125 kw - nafta , olej pri vstrekoch

Príspevok od používateľa peknychlapec »

Keď ta vyplaší trocha niečoho čo ani nevieš čo je tak si kúp niečo nové zo zárukou.

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 69 neregistrovaných