Mercedes 190 (W201) - ťažké radenie 1 a R

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

icefiresr
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 15.02.2010 17:37
Zdieľať na Facebook

Mercedes 190 (W201) - ťažké radenie 1 a R

Príspevok od používateľa icefiresr »

Ahojte,
mal by som mensiu otazku ohladom svojej W201. V poslednom case, sa mi stava, ze jednotku, pripadne spiatocku na spojke zaradim az na niekolky krat. V zime niekedy dokonca spiatocku nedokazem zaradit vobec (pri nizkych teplotach).

Chcem sa spytat, na co by som sa mal zamerat. Idem vymenit olej, ale skor mam podla odporu pocit, ze to bude nieco mechanicke. Ked spojku pustim (pedal) a znova zatlacim, jednotku vacsinou zaradim potom bez problemov.

Vopred vdaka za kazdu radu.
Naposledy upravil/-a icefiresr v 29.10.2011 23:45, upravené celkom 1 krát.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

mozno ti slabo vypina spojka alebo je zavzdusnena ak je kvapalinova, alebo spojkovy valcek sa poruca. Nechaj to niekomu skontrolovat
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nero.......pod tlakom by malo byť písané spolu,čiže podtlakom.Písané a aj fakticky.To kde ste takúto kravinu zobrali odvzdušnovanie pod tlakom.Polámal by som ruky učňovi čo by to skúsil. Tiahla nepodozrievam vôbec,poistka toho typu ak raz zapadne,amen,sama nevypadne nikdy.Rozhodne by som pozrel množstvo oleja,jeho nedostatok tiež spôsobí že sa radí značne ťažšie.
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

ak ti obcas ide cez zuby hlavne spiatocka, tak ti asi konci spojka, samozrejme od PC to nezistim

tiez zistis tak, ze zabera hore a ak ides napr. do kopca (pod zatazou) prip. este pridam plyn a ak po jemnom dotyku spojkoveho pedalu - tak 2-3 cm stlacis presmykne spojka (roztoci sa motor - zvysia sa otacky motora), tak je uz u konca.
niekedy sa skusalo zak, ze das dvojku, plyn a akoze sa normalne pohnes - pustis spojku plynule, auto (motor) ma okamzite skapat (auto iba skoci) ale to mi pride menej presne ...
kontrola a vymena oleja je na mieste, predpokladam tu spojku, prip. mechanizmus radenia
icefiresr
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 15.02.2010 17:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa icefiresr »

Vdaka za dobre mienene rady - momentalne som po vymene vsetkych kvapalin v aute. Problem stale pretrvava, ani sa nezmiernil.
icefiresr
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 15.02.2010 17:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa icefiresr »

To znie zaujimavo. Mohol by som ta poprosit o blizsi popis toho nahradneho dielu? Nevyznam sa totiz.

Je to niekde v zozname tu?

http://www.autokelly.sk/#PATH=3345620;6 ... ST=0|LNG=0|

Alebo potom len original MB servis?

Moj servisak to mal na zdvihaku a nevedel, co spravit, aby to opravil (a to u neho servisujem to auto 6 rokov od kardanoveho oblozenia cez bezne servisy). Samotnu spojku rozobranu nemal, cize vidiet to asi nemohol.
slavoDEKRA
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 24.05.2009 22:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa slavoDEKRA »

OT
icefiresr: prosim ta mozes mi priniest trochu svetla do mojho zivota a vysvetlit mi co je to kardanove oblozenie? dakujem ti
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných