Mercedes 190 E - buchot z prednej nápravy ☺

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

icefiresr
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 15.02.2010 17:37
Zdieľať na Facebook

Mercedes 190 E - buchot z prednej nápravy ☺

Príspevok od používateľa icefiresr »

Ahojte,

nedavno mi zacalo buchat vlavo na prednej naprave pri prejazde vylucne nerovnostami vozovky. Nie je to vyrazne buchanie, ledva ho postrehnut, znie ako keby ste presli starym zeleznicnym priecestim kolesom.

Co sa tyka stavu prednej napravy: na lavej strane bolo 600km dozadu menene komplet rameno, je tam aj nova predna tycka (ta dlha, presny nazov neviem), ulozenie tlmicov je tiez nove (tie gumene srandy), plus su vymenene aj vsetky gumy.

Co tam moze este robit sarapatu? Tlmic odchadza? Da sa nejako pozriet, ci to je tlmic? Okrem vyteceneho oleja z neho? Moze to byt aj nieco ine?

Vopred vdaka.
jurkyLE
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 18.12.2008 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurkyLE »

Tak to som zvedavy teraz na odpovede a reakcie... lol
icefiresr
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 15.02.2010 17:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa icefiresr »

Jedine, co chcem vediet je, ze co mam pozriet, nic viac, obzvlast nie sarkasticke bezhodnotne prispevky.
jurkyLE
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 18.12.2008 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurkyLE »

No nic v zlom, ale aka otazka, taka odpoved...zamysli sa nad tym... :zg282:
Pokial sa na tom aute neprevezie niekto z nas mechanikov, tak ti tu asi tazko z brucha poradime...a ze si pomenil hento gumene a tamto kovove ci semto plastove, to ti je k cti...len tak dalej :40bd: :40bd:
icefiresr
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 15.02.2010 17:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa icefiresr »

Vsak tie vymenene veci su presne popisane (i ked mozno nie uplne presnym a spravnym nazvom). Asi pojdem na Elit alebo Autokelly a presne sem napisem diely, co som vymenil aj s ich URL, aby to bolo jasne.

Jedine, co som chcel je obycajny napad, co este mam pozriet okrem ramena, tlmicov a veci, ktore som vymenoval. Nic viac.
jurkyLE
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 18.12.2008 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurkyLE »

vsak ti pisem ze ti to nikto na fore nevyvesti z gule !!!! :3c90:
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tak, tak.
No keď si menil rameno a zrejme aj tiahlo stabilizátora, tak už tam toho ani viac nie je také, čo by pri prejazde nerovností vydávalo zvuky, tlmič to naozaj môže byť a vôbec nemusí pri tom tiecť.
Ale keď si menil horné gumové uloženia tlmiča, tak asi boli už v zlom stave a ak sa predtým jazdilo s uvoľnenými hornými uloženiami, tak to mohlo tlmič poškodiť. Ide o to ako tlmí.
A čo sa týka zistenia, či to naozaj tlmič búcha, tak to je problém, lebo aj na takej skúšobnej stolici, ktorá simuluje prepruženie kolesa sa to nemusí prejaviť a pri jazde áno.
Naozaj to zistíš až po výmene tlmiča.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Pekné od Teba, že si tam vypísal všetky diely riadenia, tiež som si to predtým pozeral, ale myslím, že ak by pri prejazde nerovností búchal čap riadenia, tak to by sa už prejavilo aj pri normálnej jazde, nie iba na nerovnostiach.
Snáď by bolo dobré, keby nám pre pokoj našej duše zadávateľ témy oznámil, v čom bol problém, keď na to dôjde.
222romco
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 26.07.2008 16:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 222romco »

jurkyLE: Pokial sa na tom aute neprevezie niekto z nas mechanikov.... No nechaj tak... Ze mechanikov-ano, su tu urciti ludia, ktori su fakt mechanici-klobuk dole, ale vacsinou ste tu taki, ktori sa hovadsky nudia a urazaju tu ostatnych-a hlavne novych, ktori si naivne myslia, ze tu bez urazania dostanu adekvatnu odpoved. Kua-preco uz konecne aj nepisete normalne k veci, danemu problemu. Same smiechoty, same urazanie normalnych ludi. Mate chabe ego, ktore si niecim/niekym potrebujete povzbudit. Ked viem na dany problem odpovedat, tak odpoviem, ked neviem, ani sa tej chorej klavesnice nechytim. Ale tu nie-niekto novy sa tu zjavi a podme po nom... Primitivne ze az no. A ze mechanici... kazdy, kto sa v mojom preslove nasiel, nech si uvedomi, ze toto forum nie je iba pre hrstky cca 15-tich ludi, ale pre vsetkych, ktori sa tu ohladne aut chcu o nieco aj podelit... Tak a podte do mna. Inak-velmi rad by som vas videl aj osobne, nie len spoza klavesnice nejakej stupidnej 286-tky. Schvalne, boli ste niekedy aj na aspon ceskych forach?????? Tam sa k vam /k novym/ perfektne spravaju.
icefiresr
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 15.02.2010 17:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa icefiresr »

cviro, vsetky tie veci, co si nalinkoval som menil v servise c.2, jednym z dovodov bolo aj to, ze nevedeli so starymi nastavit geo.Okrem capu riadenia, ten ma 3 roky od poslednej vymeny na lavej strane (zevraj ho nebolo treba menit vraveli, ten zvuk znie mierne kovovo).. Ulozenie tlmicov mi menil jeden pro servis c.1 v NR pri Metre, ktory si
myslel, ze kvoli nemu mam problem (problem bol nakoniec v ramene, ti ludia tam zo mna chceli vytiahnut iba prachy, vymena oboch 60€ a znicili prachovky, o ich pristupe ani nevravim, na auto povedali ze srot...).

Kazdopadne riadenie ide ako hodinky, uplne bez problemov, servo krasne jednym prstom pomaly a zakruty reze bez problemov. Este ma napadlo: nemozu to robit brzdy? I ked ina pri nerovnostiach...Uz pred vymenou ramena mi na tej lavej strane piskali, teraz to robi sice tiez, ale tak nahodou. Pozrem podrobne ten tlmic cez vikend.
icefiresr
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 15.02.2010 17:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa icefiresr »

Vdaka za odpoved.

Ramena boli komplet nove so vsetkym, co k tomu patri.

Inak tie brzdy by nemali piskat, ze? Ale auto brzdi momentalne z mojho pohladu normalne, i ked ma 2 brzdove okruhy, takze neviem, ci predny zabera tak, ako ma.
icefiresr
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 15.02.2010 17:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa icefiresr »

Piskaju uplne nahodne, ked idem na rovine napr. Chvilu piska, potom prestane.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Dvojokruhové brzdy sa nerobia náhodou do kríža a nie predok/zadok? :41c2:
icefiresr
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 15.02.2010 17:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa icefiresr »

RIEŠENIE

Inak robili to brzdy. Vymenili sa kotuce a dosticky a vsetko ok.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

222romco......píšeš...Tak a podte do mna. Inak-velmi rad by som vas videl aj osobne, nie len spoza klavesnice nejakej stupidnej 286-tky. Schvalne, boli ste niekedy aj na aspon ceskych forach?????? Tam sa k vam /k novym/ perfektne spravaju.

Myslím že viem čo sa Ti nepáči,tak sme už dvaja.Usierať si,doťahovať,napádať,viesť jalové dišputy,príspevky bez reálneho argumentu.Z českými fórami máš pravdu,už dávnejšie som to tu tiež kritizoval.
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných