Mercedes 124 300 TD automat - vyteka olej z prevodovky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mischo378
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 20.10.2009 13:44
Zdieľať na Facebook

Mercedes 124 300 TD automat - vyteka olej z prevodovky

Príspevok od používateľa mischo378 »

Zdravim, asi pred mesiacom som menil olej v automatickej prevodovke na MB 124 3,0 TD (vymenil som aj tesnenie na vani, a filter). Vsetko bolo v poriadku az doteraz, ked mi uz stvrty den vyteka prevodovy olej a neviem kade. Tesnenie ani vana to nie su. Viete poradit ?
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

Nero 5 napísal:Zeby hydromenic ? Hm prevodovka vonku a vymenit simering.
Blbost. Skoro si sa trafil ale toto co si mu napisal este nikomu nepomohlo, to je riesenie tak na par desiatok km. takych uz bolo a nepomohlo to. Iba bude zbytocne zhadzovat a nahadzovat prevodovku hore-dolu :3020:
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes 124 300 TD automat - vyteka olej z prevodovky

Príspevok od používateľa lubomt »

mischo378 napísal:Zdravim, asi pred mesiacom som menil olej v automatickej prevodovke na MB 124 3,0 TD (vymenil som aj tesnenie na vani, a filter). Vsetko bolo v poriadku az doteraz, ked mi uz stvrty den vyteka prevodovy olej a neviem kade. Tesnenie ani vana to nie su. Viete poradit ?
Vyteka ti to medzi motorom a prevodovkou. Pravdepodobne Ti odchadza olejova pumpa v prevodovke. Je tam klzne lozisko s povrchovou upravou, ktora sa vzhladom na vek auta zodrala a hydomenic , ktory je v cerpadle nasunuty , obdiera toto lozisko a poskodzuje semering. Kazdopadne prevodovka vonku a treba to pozriet...
Ak budes jazdit dalej, staci ze stratis 1ltr oleja a hrozi ti prehriatie komponentov a spalenie prevodovky
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

Nero 5 napísal:A co som napisal ja ? ibaze v kratsom .
ved ale semering je sucast olej.cerpadla a ak mu tafdial vyteka olej, nepomoze mu ho vymenit. Ma tam poskodenu klznu plochu a musi vymenit minimalne cerpadlo a menic. Inak to bude robit 100x a stale mu bude tiect
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

odtial - potial. Rad pomozem, ale nie som blbý...
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 6 neregistrovaných