MB W210 270CDI vypnutie ASR

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

skyline124
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 23.03.2008 18:24
Zdieľať na Facebook

MB W210 270CDI vypnutie ASR

Príspevok od používateľa skyline124 »

Zdravim, cem sa spytat kde, resp ako sa vypne ASR na tomto modely, ak sa to vôbec dá. V našej dedine je to tak že sa odhrne len cerstvo napadnuty sneh, zladovately ostane a s autom sa prakticky nedá pohnúť. Nedá sa pridať plyn vzdy to vyradí.
camry
Príspevky: 604
Dátum registrácie: 27.04.2007 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa camry »

ja len tak skúsim trošku preveriť tento problém. Ak sa jedná o vyraďovanie rýchlosti pri rozbehu a jedná sa o automatickú prevodovku, tak ju treba opraviť. Na zasneženej aj zľadovatelej ceste bez veľkého stúpania sa dá pohnúť s akýmkoľvek mercedesom na zimných pneumatikách. Je jedno či je systém ASR zapnutý, alebo vypnutý. V prípade automatu je potom ešte dobré prepnúť prevodovku do režimu W.
Ak však chceme vypnúť systém ASR tak je tam na to tlačítko s názvom ASR, alebo ESP. stlačíme a trakčný systém je deaktivovaný. Ale na rovnej ceste to veľký rozdiel neurobí. Dôležité je nepridávať nad 1500 otáčok a auto ide. síce pomaly, ale ide.
Jelko4
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 28.10.2008 16:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jelko4 »

to auto sa musi rozbehnut aj s asr, nieco neni tak ako ma byt
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

a nie je náhodou ASR práve na lepší rozbeh ???? takže by som to nevypinal :-)
lapso1
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 22.11.2009 10:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lapso1 »

ASR ma prave napomoct plynulemu rozbehu na takom povrchu ako si opisal. Vypina sa na inom type povrchu, kde je vhodnejsie ak sa koleso pretaca. Moj nazor je, ze pre zadohrabove medvede je ASR velky prinos, tvoj problem bude asi inde.
skyline124
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 23.03.2008 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa skyline124 »

praveze na rovinke sa da rozbehnut ale do kopca uz nie, vcera som chcel zaparkovat do dvora a je tam briežok do 20 stupnov nieje moc strmý a nedalo sa rozbehnúť, pplný plyn a na tachometri blikal trojuholníka kolesá sa len tak po štvrtinách otáčali.Chcel som to rozhýbať ale nedalo sa, nevyhrabal sa.Potom som to posolil. ďakujem všetkým za odpoveď.
camry
Príspevky: 604
Dátum registrácie: 27.04.2007 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa camry »

20 stupňov je stúpanie vyše 40%....Na bežnom horskom priechode sú cesty navrhované na stúpanie 12-16% v zime častokrát pre kamióny bez reťazí nezjazdné....takže aj ten mercedes je auto a 40% stúpenie je trošku už veľa na zasnežený povrch. Ja mám doma také stúpanie z dvora a bez kompletného odhrabania a posolenie nemám ani najmenšiu šancu...a ak cúvam do dvora,tak častokrát celý kopec šmykom....našťastie má dĺžku len tak 6 metrov. Takže asi to bude v pohode všetko.
Lipo46
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 24.04.2007 16:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lipo46 »

je nam vsetkym jasne ze kolega myslel 20 stupnov klasicky matematicky uhol, cize mierny kopcek. co sa tyka medveda, aj ja mam 210tku, ale S cize kombi, a je to v zime sranda. Jazda je uplne ina, a treba k nej inak aj pristupovat. Ten rezim W je uplne super. treba mat zimne gumy a premyslam ze dokufra dam este nejaku zataz.... :)
martinwitassek
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 15.10.2008 12:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinwitassek »

co tak dát do kufru nějakou zátěž.
skyline124
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 23.03.2008 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa skyline124 »

ja si myslim ze to auto je dost tazke nato aby malo aky taky záber. tych par desiatok kil tomu moc neprilepsia. mne sa len nelubi to ze sa nevyhrabe proste je tam to asr a nepusti kolesa do zaberu takze rozhupat to auto je dost obtiazne, preto som chcel vediet ako sa to vypina. Mam W124 a s tou sa ako tak rozhupen, ale zadnokolka na lade nieje výhra.na suchu je best. a vdaka za odpovede.
martinwitassek
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 15.10.2008 12:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinwitassek »

moje Ml-ko je sice 4x4,ale většina váhy je v předu ,motor,převodovka,přídavná převodovka potažmo v každém případě řidič a i když jede druhá osoba převážně sedí v předu ,takže by nebylo od věci trochu zatížit zadek,aby se poměr váhy trochu vyrovnal a tím i zlepšila trakce zadních kol, tak vozim sto kilovou zátěž v kufru a super.
Andrej7269
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: 15.05.2008 13:56
Bydlisko: Rovinka/Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrej7269 »

to auto je dost tazke ale pozri si jeho najlahsiu cast to je to kde zaberaju alebo sa snazia zabrat tvoje kolesa. Ked ale opisujes tu tvoju dedinku tak sa ivim ze si pri kupe nehladal 4matic.
Mercedes Benz W245 BlueEfficiency (03/2009) Benzin bez Turba :)
Lipo46
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 24.04.2007 16:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lipo46 »

a co sa tyka toho rezimu W u MB? je to nejako limitovane do max rychlosti??? alebo ak je sneh a smyklavo, da sa stym jazdit stale? ake su vase odporucania? dik!
Norbicek
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 15.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Norbicek »

Lipo u Mercedesu W znamená Winter-na zimu a S znamená Standard-na leto na W sa ti automat rozbiehá na druhom prevodovom stupni a radí plynulejšie.
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

tuto temu by bolo fajn skopirovat vsetkym tym "odbornikom" na jazdu v zime so zadnym nahonom..lebo vsetkym to dokonale ide, a vyhrabu sa aj tam, kde predokolka nie a podobne dristy..len treba vraj vediet jazdit..ano treba..ale fyziku este nikto nikdy neodrbkal...

mal som rovnaky problem na bmw 530 D, proste trochu kopec a jednoducho ked kolesa citili, ze sa preklzuju, tak system nepustil otacky motora do kolies..

cize slk pise spravne, ze mu to nefunguje..ono to totiz praveze funguje..lenze ked je preklz vacsi, ako je trakcia kolies, tak jednoducho tie kolesa neotoci...

dokonale zadokolky...

vypinanie na W124 nie je..da sa dorobit, nestoji to majland..na BMW sa dalo vypnut, a potom som sa obcas vyhrabal..ale vzdy v kufri lopata a piesok...aj ako zataz, aj ako pomoc..

cize na zimu jednoznacne predokolka alebo stvorkolka..cim netvrdim, ze sa na zadokolke neda jazdit..da, len to stoji ovela viac namahy a treba opatrnejsie..

ano, v lete bolo to auto kralom ciest...neodtrhol som sa z cesty..ale stacilo naprsat, a bolo po kingovi ciest...zase to plavalo...

vsjo..

kazdopadne, ako Ti radia chalani, daj nieco do kufra..aj 50 kg Ti pomoze..kedysi som vozil v ziguliku ocelovu platnu...nezabrala ziadne miesto a tazka bola ajo prasa.. :d :D

teraz vsjo

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 47 neregistrovaných