MB W204 problém so sťahovaním okien cez DO

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

martinkf
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 21.05.2014 20:01
Zdieľať na Facebook

MB W204 problém so sťahovaním okien cez DO

Príspevok od používateľa martinkf »

Zdravím chcel by som sa spýtať, čím to môže byť, že sa mi nedajú sťahovať okná pomocou diaľkového ovládaču? mam MB w204 rv. 2007 v avantgarde výbave a pozeral som to aj v manuáli a je tam, že letné otváranie automobilu, len mi to akosi nefunguje, prídem k autu odomknem, kľúč nasmerujem ku klučke a držim odomykanie a nič sa nedeje. Batérie v kľúči su takmer nové
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

u niektorych aut si to musis nastavit v menu
martinkf
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 21.05.2014 20:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinkf »

dakujem pozeral som si to v menu ale mozem tam menit len čas, a este nastavenie sklapania spatnych zrkadiel pri zamykani, ale nič s oknami :/... dočital som sa aj ze existuje aj nejake ine meno engineering a nejakym trojhmatom sa tam da dostat ale este som to neskusal majitelia nemate skusenosti? dakujem
koumi
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 23.09.2004 08:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koumi »

Mne to tiež nefunguje síce na W211, ale nikdy som to neriešil... ale teoreticky keď tak rozmýšľam či to nemôže mať na starosti tá prídavná baterka komfortu, čo je vpredu pri pelovom filtri... teda ak ju W204 má... ja ju už nemám dobrú, aj tá tvoja už má niečo za sebou určite...
martinkf
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 21.05.2014 20:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinkf »

mne by sa to teraz ked začnu tieto horucavy zislo :), stale googlim a nič som nenasiel na to ani na zahr.serveroch či sa to nahodou niekde nenastavuje :/
martinkf
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 21.05.2014 20:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinkf »

dakujem za reakciu cviro vcera som to takto skusal asi 5cm ani nie som bol od toho ze som aj otvoril pustil a opatovne drzal aj 10sekund a ako keby to tam nejako cukalo ten zvuk len neviem či to bol zvuk odomykania auta lebo ako som to drzal tak mi aj spätné preblikli ako ked sa odomyka :/
koumi
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 23.09.2004 08:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koumi »

je možné že je to aj záloha pre SBC, ale názov baterka komfortu mám od mechanika a používajú to aj na českom fóre, a taktiež viem, že nie len SBC ale aj iné veci má nastarosti si myslím, napr po naštartovaní mi nekoľko sekúnd nejde vyhrievanie sedadiel, iba to bliká a má to súvis práve s tou baterkou...

A aký iný dôvod môže byť aby nefungovalo otváranie a zatváranie okien? možno práve v tej baterke, kedysi mi fungovalo aspoň zatváranie a teraz už ani to mi nejde, nemohlo to byť tým že po vypnutí motora mala trochu šťavy tak to išlo, a teraz je úplne mŕtva tak nejde? a to som si istý lebo občas pozabudnem vyklopený šíber a som to zatváral kľúčom, ale teraz musím pekne zapnúť zapalovanie a tlačítkom zavrieť keď sa pozabudnem
tommi2
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 25.09.2011 23:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tommi2 »

ak je kluc nasmerovany na vodicovu klucku v 5-10 centimetrovej vzdialenosti, tak by to malo fungovat, otvoris cely cas drzis a okna idu dole, ak tlacidlo pustis okna sa zastavia, zase stlacis okna idu dalej dole...ak Ti to nefunguje tak neviem, kde moze byt chyba
martinkf
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 21.05.2014 20:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinkf »

nemohla by byť chyba v tom "čidle" v kľučke na strane šoféra? :/
martinkf
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 21.05.2014 20:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinkf »

cviro myslel som vo dverach :) na diaľkovom ovládači vidím, keď stlačím odomykanie, že zasvieti to svetielko v kľúči na červeno. Skôr som myslel, že či vo dverách nemôže niečo byť, tam kde je klúčka
martinkf
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 21.05.2014 20:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinkf »

skušal som to cez ten fotak, na oboch kľúčoch, ale nejako nič take nevidim, že by z tade šlo take svetlo :/,, vyskusam ho dat este do dverí ako si napísal
martinkf
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 21.05.2014 20:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinkf »

no skusil som to este raz trosku poctivejsie tentokrat a na tom kluci ktory pouzivam tam som aj baterku menil tento rok tak tam to je ozaj vidno len sa musim riadne zahladiet :) a na tom druhom ten je funkčny tiez ale nepouzivam ho tak tam to veru nevidim :/ .. pozeral som videa teraz nejake a ked som dal do googlu problem with IR key w204 a tam to riesia tak ze odmontuju klučku z dveri a tam nejako "obrusi" alebo čo kontakty no nechapem veru
595LV
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 31.05.2007 10:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 595LV »

Vyuzijem tuto temu lebo mam tiez MB C W204 a mne to funguje ako ma cize prilozim kluc k tomu cidlu a okna idu dole a hore. Chcem sa spytat lebo na autach co som mal od VW group som mal vsade funkciu ze po uzamknuti auta mi vysli hore vsetky okna. Neda sa to nejako nastavit aj tu? Jazdim casto s otvorenymi oknami po meste a tato funkcia mi velmi vyhovovala, kedze obcas zabudnem zatvorit spolujazdcove okno :-) dakujem a ospravedlnujem sa ze zneuzivam tuto temu aj ked neviem poradit ale nechcem zakladat novu.
martinkf
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 21.05.2014 20:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinkf »

nooooo bol som dole pri aute nedalo mi to a ani neviem ako sa mi jeden jediny krat podarilo zdvihnut oknaaa ked som mal tak do 3/4 stiahnuté predne tak som zamkol podrzal a šli hore... ale ani za toho b... sa mi to uz nepodarilo dalsi krat spravit a dole tak isto.. skusal som dat aj kluc do dveri a otočit doľava aj nič sa nedialo pri otvorenych resp. zatvorenych oknach :/
martinkf
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 21.05.2014 20:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinkf »

dlho som drzal asi 10sekund a ani ťuk

btw. v tej vymene baterie som sa asi zmylil... to bolo menene na otcovom :/.... tieto su asi uz dost stare panasonic 3V CR2025 .... mohlo by to byt aj tym? ale ked vravis, ze ked som dal kluc do dveri malo by to nahradit DO a neslo to... :/

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných