Mazivo v tripoidných kĺboch

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Mazivo v tripoidných kĺboch

Príspevok od používateľa achada »

A teba co vedie k tomu reagovat na to comu nerozumies?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Mazivo v tripoidných kĺboch

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Renova...ak napíšeš že - Žial tieto zákonitosti nechápe 90 mechanikov zo 100....
tak ale prečo tieto veci nevysvetlíš ?! teraz keď sa dá a priamo žiada. Nie celkom tomu rozumiem
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Mazivo v tripoidných kĺboch

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

mhlavaty, tipujem, ze je to z dovodu, ze Renova tu nikomu zadarmo neradi a skor sa vytesuje z nestastia ineho...myslim,ze tak to viackrat pisal pri roznych temach.

Takze mozno cez SS sa prave riesia obchodne podmienky jeho pomoci :3035:
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Re: Mazivo v tripoidných kĺboch

Príspevok od používateľa Renova »

mhlavatý
vysvetlil som to dostatočne....ak niekto nechápe na 1 prečítanie môže si to čítať aj viac krát len je treba aj trošku kreativity.

zadávatelovi som poradil v sukromnej správe
Milan815
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 04.10.2010 18:15
Zdieľať na Facebook

Re: Mazivo v tripoidných kĺboch

Príspevok od používateľa Milan815 »

Toto fórum je neskutočná vec.....riešia sa tu niekedy neskutočne kktny...že aké mazivo..
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Re: Mazivo v tripoidných kĺboch

Príspevok od používateľa Renova »

lol :40bd: .......vidíš mhlavatý pre niekoho je to úúúúúplná kktina aké mazivo má byť v klbe
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Mazivo v tripoidných kĺboch

Príspevok od používateľa martincichy »

Milan815, pokial nevies / nechces poradit, tak nepis. Servis klbov je velmi zanedbavany a vodici to riesia, az ked je velmi zle. Je to zaujimava tema. Pouzivam liqui moly lm 47. Obsahuje molybden, molybdenova prisadu pouzivaju napriklad taliani do kardanovych prevodoviek. Tam prilievam do oleja molycote typ A.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Mazivo v tripoidných kĺboch

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Martin ...vždy sú dve možnosti ako niečo opravovať.Keď niekoho niečo nezaujíma tak načo sa ozýva vôbec,nech v nezáujme pokojne pokračuje bez oznamu.
Téma je výborná,len zase sa dostala do závozu ako prakticky vždy a v podstate aj zásluhou tých istých ľudí čo vždy.Je tu téma v ktorej tu jeden je (Renova by mal byť) odborník priam ako na zavolanie,a on sa tematiky zhostí takto.K tomu škoda komentáru.Tu nejde o to že ja to nejako nerobím,robím ako predpokladám že je správne,ale to je predpoklad a nie istota.Som motorár a poloosy nie sú nosný program len pridružený.
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Mazivo v tripoidných kĺboch

Príspevok od používateľa peterson999 »

Nesklamala tema - taka typicka slovenska:
Zadavatel nenapise ake auto.
Ti co nevedia, poradia.
Ti co vedia, neporadia.
Vsetci sa pohadaju a napominaju medzi sebou.

Ale vysledne to dopadne celkom dobre, lebo ten co vie, vraj posle SS zadavatelovi.

Ale inak paradne forum - zhruba ako slovenska politicka scena - dalsie divadlo a komedia :-)

Ja sa bavim dobre, ja mam rad tento žaner :-)

Este Horalky a gaťky by som spomenul (pečenie koláčov bolo) - šikam z vas chlopi, dobre to robite, sranda musi byt aj ked na chleba (kolace) nebude :-)
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Re: Mazivo v tripoidných kĺboch

Príspevok od používateľa Renova »

mhlavatý
...pochop že ja nie som na dôchodku ako ty....táto špecializácia ma živí 30 rokov a nemienim tu robit školenie konkurencii a tak si chovať hada na hrudi.Ak ťa čokolvek bude zaujímať pýtaj sa odpoviem ti postupne v ss....ale dnes už nie....idem spať
Naposledy upravil/-a Renova v 22.01.2022 06:06, upravené celkom 1 krát.
metamor
Príspevky: 280
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Re: Mazivo v tripoidných kĺboch

Príspevok od používateľa metamor »

Zatial som nenasiel ziadnu spravu od renovy v spravach. Myslim ze znacka auta az tak nehra rolu kedze to neni off road a ani nic specialne jedna sa o obycajne grande punto :) keby to bola nejaka smakocinka napisal by som hned o ake auto ide.
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Mazivo v tripoidných kĺboch

Príspevok od používateľa martincichy »

Do tripodu daj mazivo gkn xp 395
jojtik
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 02.03.2011 15:57
Zdieľať na Facebook

Re: Mazivo v tripoidných kĺboch

Príspevok od používateľa jojtik »

at 1 - nestretol som sa, ze by daval niekto ine mazivo ako je prilozene ku klbu. Vyrobca asi vie co tam patri. Pre šparalov, robim v servise (8 mechanikov). Nikdy ziaden problem (s mazivom).
at 2 - ja by som vsetok off topic, ale fakt vsetok, v temach vydrbal bez milosti. Brat, sestra, kolega, znamy... tak bud pokec, alebo snaha o odbornu, alebo aspon k veci diskusiu. Ono by stacilo usmernit par jedincov...
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Re: Mazivo v tripoidných kĺboch

Príspevok od používateľa Renova »

jojtík
....daj link na ten klb aj mazivom priložené ku klbu ktorý máš na mysli.
.....uved aspoň 5 výrobcov klbov ktorí vedia čo tam patrí
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Mazivo v tripoidných kĺboch

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

"pochop že ja nie som na dôchodku ako ty....táto špecializácia ma živí 30 rokov a nemienim tu robit školenie konkurencii a tak si chovať hada na hrudi"

Renova, k tomuto sme sa uz raz bavili, mat takyto prístup na fore kam chodia ludia pre rady a vzajomne si pomahaju je z mojho pohladu divne. Na co sem chodis? Fakt si iba precitat s cim maju ludia problem, hrat machra, ale nic k veci neporadit? Su fora kde radia najlepsi diagnostici, pravnici alebo technologovia ZDARMA aby pomohli.

Ocividne ti nedochádza, ze tym, ze tu expert ako mhlavaty radi a ukazuje, ze je expert, chodia k nemu ľudia z celeho Slovenska aj z tohto fora. A navyse, na tomto sa ukazuje charakter. Som si isty, ze pre 99,9% ludi na tomto fore maju rady mhlavateho, jaroslavelektro atd vacsiu cenu ako tvoje prazdne kecy. A viackrat som videl, ze za nimi chodia ľudia z celeho Slovenska a neberu to tak, ze si chivaju hada na hrudi.

Ale co uz, tvoj zivot, tvoj boj.

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných