Mazda 3, 1.6 MZR, 2010

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mazda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

misob77
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 03.05.2010 22:10
Zdieľať na Facebook

Mazda 3, 1.6 MZR, 2010

Príspevok od používateľa misob77 »

Ahojte,
mam zaujem kupit toto auto, ma len 4 roky ale najazdene takmer 260t km. Motoricky sa velmi neobavam, rozvody su riesene retazov, ten motor vraj nema nejake problemy. Auto ma komplet servisnu historiu v Mazde (elektronicka serviska). Na skusobnej jazde som nezaregistroval nejake narazy od podvozku, motor ide ticho. Na co by som si mal dat este pri takomto aute pozor?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

u mazdy ? tam by som sa bal kedykolvek krupobitia, neskor nejakej korozie a stredoveho tunela /ci nezavadza pravej nohe/, inac vsetko to iste ako pri kazdom jazdenom aute, kedze sa pytas, zober radsej dobreho mechanika na obhliadku :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Celkový stav a aj na to či cena trochu zodpovedá najazdeným km
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ivko : vždy som si myslel , že cena má zodpovedať stavu vozidla a nie km. Dám ti otázku máš dva rovnaké vozy a jeden má na tacho 88tisíc km a servisnú knižku pekne všetky prehliadky a výmeny olejov. Druhý má 300tisíc a je rovnako so serviskou ale v tej je zaznačená výmena rozvodov ( tretia), výmena všetkých čapov a silentblokov , výmena dvojhmoty , turba , vstrekovačov a samozrejme aj tretia výmena kotúčov a brzd.
Ktorý z týchto vozov má vyššiu cenu??? lol lol lol lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Pre klasického Slováka to prvé.
Pre toho, čo sa aspoň kus rozumie, tak druhé má vyššiu cenu.
Ale čo zrobíš, keď každý chce 130000 km max... :40bd:
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ja nikdy nerozmýšlam tak že auto s menej km vypýta menej na udržbem tak by som rozmýšlal keby som kupoval nové.
Pri jazdenke mi natočené km nevadia, ale chcem k tomu adekvátnu cenu.

Verím že tých 260tkm je tam reálnych a tiež verím že identické auto kde je rv 2010 by sa dalo kúpiť z nájazdom +- 100tkm. Cenovka musí byť nastavená tak aby tam bol vidieť ten rozdiel najazdených km a nie že jedno bude za 7000€ a druhé za 6800€
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

260 tisíc znamená, že aj keď to má všetko pomenené, tak odíde niečo iné čo bude treba meniť, a zas niečo iné a zas niečo iné.

Kdež to pri tom prvom, ak si to vymeníš sám, tak do tých 260 tisíc, ktoré už to druhé má a bude mať len a len viac budeš jazdiť bez investícii ( po výmene ).

Takže má vyššiu hodnotu. Nikdy ľudia nepozerajú na to čo si do toho dal, ale pozrú rok výroby a km a podľa toho sa odvíja cena. Nikoho nezaujíma, čo sa robilo a menilo.
mensahservice
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 20.07.2013 14:26
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 3, 1.6 MZR, 2010

Príspevok od používateľa mensahservice »

[quote="misob77"Motoricky sa velmi neobavam, rozvody su riesene retazov[/quote]
ak je v serviske aspon jedna vymena rozvodov tak mas pravdu, ak nie, tak ja by som sa veru bal :4012:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Chlapci , čo keby som vás trocha vrátil na zem . Nie som automechanik ale motal som sa dlho aj pracovne okolo aut. Takže ja viac ako auto chcem vidieť šoféra čo s ním jazdil. Do firmy sme kúpili nové pickupy (Caddy 1.9TDI), dostali ich dve partie . Jedna vydržala 130tisíc , druhá pri 600tisíc ešte jazdila. Celkom rovnaký servis a oblasť využitia.
Ano vek auta je dôležitý kvoli ???? vlastne ani neviem , ale km sú totalna blbosť.Aj z toho dôvodu že sa velmi lahko zfalšujú.Len by ma zaujímalo prečo tie poisťovne tak plačú , keď na slovensku sa predávajú samé nebúrané autá.
A keď nikoho nezaujíma kolko som do auta vrazil , prečo je to u realít presne naopak - okná +15% , zateplenie +25% , podlahy +10% atď.... :40bd: :40bd: :40bd: Na druhej strane ja auto kupujem až do konca , jeho alebo môjho a možno sa raz podarí že s jedným umriem spoločne :40bd: :40bd: :40bd: Ešte som žiadne auto nepredával ďalej ako vozidlo , vždy buď kovošrot , alebo na orgány. :40bd: :40bd: :40bd: Aj salámu keď si kúpim - buď ju zjem ja alebo dám psovi , ale predávať ju ďalej. :3020: :3020: :3020:
A ešte sa tu prítomných opýtam , viete že čisté servisky sa bežne ponúkajú na Bazoši??? a že keď mám kamoša v autorizáku tak mi môj šrot hodí do ich systému ako kvetinku s full starostlivosťou??? a o počte km je zbytočné hovoriť. Ani policajti sami často nevidia skutočný počet majitelov , a takto by sa dalo pokračovať ešte dlho.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Ale bavili sme sa o reálnych 130 tis. a o reálnych 260 tis. Nie že to 130 tis. má stiahnuté tie km z 360 !!!!!

Ano šofér je dôležitý, už som to tu písal. Služobná oktáfka volant zdratý po 40 tis. km na šrot, šofér išiel z domu do roboty podľa jám. t.j. dve jamy a točím doprava, po 4 jame zase doprava a takto pomocou dier na cestách a dostal ako cez navigačku do práce. Čiže nápravy búchali trieskali, že strach. Taká istá octáfka len v čiernej farbe mala len jedného majiteľa, pedanta. Mala už 150 tis. km, z toho tam bol čip už od 60 tis. a bola o 100 % v lepšom stave ako tá prvá !!!

Takže áno, je to o majiteľovi auta ako auto vyzerá. Ale väčšinou sú autá jazdené ako tak normálnymi ľuďmi. Väčšinou. To čo tu riešime, sú už viacmenej extrémy či už z jednej strany alebo z druhej :-)
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Kujon : s jedinou poznámočkou - autá jazdené normálnymi luďmi sa nikdy nedostanú do bazárov a na internet . Idú známym , priatelom , deťom alebo inde v rodine. V bazáaroch a na nete sú neznáme dovozy , firemné autá , skladačky a podobný odpad. Prečo by sme sa mali klamať??? tu nie sme v politike
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
misob77
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 03.05.2010 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misob77 »

Trosicku ste odbocili :) Otazka bola skor, ci kupit relativne nove auto aj s takymto najazdom... Bol som tam so znamym, diagnostika bez problemu, skusobna jazda tiez.. Cena nizsia, myslim, ze zodpoveda. Chlapik co to predava je tak trochu maniak na Mazdy, na dvore ma dalsie 3 vo firme. Aspon teda vyzera, ze sa o auto staral. btw. ja najazdim tak 10t km rocne, takze 300tkm bude mat tak o 5 rokov...
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Oco povedz mi, kto z mojej rodiny dá za jazdené auto 10 litrov ???

Ja Ti to poviem, nikto !! Nikto z rodiny, nie je taký strelený ako ja. Nemajú na to, alebo prípadne za jazdenku toľko nedajú a kúpia radšej logana, fabiu alebo niečo iné.

K téme:
To čakáš, že rozhodneme za Teba ??? Sám vidíš, že už sakra zvažuješ, či ísť do takého auta. Čo si povie prípadný kupec po tom, ako ho budeš predávať ty ??? Ísť do auta s 350 tis. km ??? A ver, že ich potom bude viac.

Ak to auto chceš na dlho a nevadia ti km, tak pohoda. Ale ak to chceš kúpiť na 2-3 roky, tak to nie je dobrá investícia. Furt tu ľudia pindajú, že autá po roku 2002 alebo 2004 ?? to je jedno ..... sú konštruované na 200 tisíc km. Ale potom jedným dychom povedia, že auto s 300 tis. km je zabehnuté auto !!! Tak je to zabehnuté, alebo už melie z posledného ??? Tak je už po smrti 60 tis. km či nie ??

Ja by som také auto nekúpil !!! Ale 4 ďalší by také auto kúpili !!! Jediný, kto môže tvoju dilimu rozhodnúť si ty sám. Či také auto chceš, alebo nechceš. Ako ivko povedal, ak to je fakt dobrá cena, t.j. je tam cenový rozdiel zaujímavejší ako auta s 130 000 km, tak ok. Ale ináč určite nie.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ked je primeraná cena a auto je v rozumnom stave, si celkove spokojný tak ber
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

auto má na poslednej a zároven prvej STK 253 000km, cena je 7300E... otázka: kúpim za takú cenu auto v podobnom stave s menším počtom km?

Návrat na "Mazda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní