Mazda 3, 1.6 benzin - hucanie po prepnuti na LPG

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

duci007
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 12.08.2014 09:27
Zdieľať na Facebook

Mazda 3, 1.6 benzin - hucanie po prepnuti na LPG

Príspevok od používateľa duci007 »

Ahojte, velmi surne hladam radu ohladom spravnej funkcnosti LPG Tartarini na Mazda 3, 1.6 benzin r.v.2004 sedan. Asi pred vyse mesiacom som si dal namontovat tento LPG system v PK a momentalne riesim asi 2 problemy s ktorymi som sa doteraz stretol. Najhlavnejsi s ktorym si zatial neporadili ani v LPG servise je pripad kedy ak je vonku hic cca. 25 stupnov a viac tak po prepnuti na LPG sa mi stava a dost pravidelne ze z pod kapoty mi ide neprijemny hluk do interieru auta. Tento vsak nieje pravidelny ale pocas cesty PK - BA a spat je to skoro vzdy hlavne do kopcov ale uz som sa stretol ze aj na rovine. Vyskytuje sa to hlavne vtedy ked pridam na plynovom pedali, akcelerujem. Niekedy ked je auto vyhriate tak uz mi pri rozbiehani na dvojke huci a inokedy pri dlhych cestach mi to zacne z nicoho nic hucat uz pri 80km/h niekedy pri vyssej a niekedy zase pri nizsej rychlosti. Ak drzim stlaceny plynovy pedal tak ten hluk je staly a ked ho povolim tak prestane avsak prehluci mi chod motora a citim to aj na vibraciach na plynovom pedale. Stretol sa niekto uz s tymto?, nevedia na to prist a ked sme boli na test.jazde tak diagnostika nic neukazovala. V ten isty den som isiel Modra a Senkvice a vonku bolo okolo 28 stupnov a viac a robilo mi to skoro stale. Je to dost neprijemne a vzdy ked pocas hucania prepnem na benzin tak to okamzite prestane. Dakujem za rady a odporucania na co by sme sa mohli skusit pozriet a skontrolovat. V aute boli pri prestavbe menene sviecky lebo tam boli este stare povodne 10 rocne.
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

ak je na benzine vsetko v poriadku tak je velka pravdepodobnost, ze problem je sposobeny lpg

nevieme vsak o aky hluk sa jedna a kde vznika

ak si servis nevie dat rady tak reklamacia, demontaz a nech ti vratia peniaze

najdes si inu schopnu dielnu, ktora ti to namontuje a odladi aby to bolo v poriadku
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

drzim palce, pambozko ma ochranil merat kratku cestu za montazou z mesta, kde je plynarov na kazdy prst jeden...nejdem sa pytat na dielnu, aj ked by si zasluzila "reklamu", len pre zajimavost ktore kopce myslis medzi BA-PK ? nehovor mi, ze chodis cez babu ako ja obcasne...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Viete čo by bolo zaujímavé??? Demontáž iná dielňa znova montáž a zase hluk . Ja viem že toto nesúvisí z témou ale rovnaký problém mám doma v stavbárskej oblasti. Za stenou spálne mám kúpelňu , stará batéria (kohútiková) doslúžila , tak výmena za novú krásnu pákovú. Pri sprchovaní v noci hluk ako keď sa vrta do panelu. Ok iná páková batéria - znova hluk . Tretí pokus kohútiková batéria - ticho. Ty somár načo tam zase dávaš kohútiky , kto sa tam má sprchovať??? OK zase páková a zase hluk.Jednoducho páková batéria spôsobuje s mojimi trubkami nadmerný hydrodynamický hluk. A čo teraz rozsekám kvoli tomu pol baráku?? Nie , zvykám si.
Pre zadávatela - robila tá dielňa už rovnaké auto ako máš ty??? to by bola moja prvá otázka pri novej montáži. Potom samozrejme kontakt na majitela a uvidíš či hluk je len u teba alebo je to u každého vozu tohto typu. :40bd:

:40bd: Inak pokial viem v PK sú dve dielne a nemajú nejako vyslovene zlé referencie.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
duci007
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 12.08.2014 09:27
Zdieľať na Facebook

odpoved

Príspevok od používateľa duci007 »

praveze som vyberal aj podla referencii a je pravda ze v pk dielne su sikovne a boli na ne pozitivne reakcie. ide mi o to ze ten hluk nieco vytvara nieco co pri vyssej teplote zacne rezonovat tiez som mal podozrenie ci mi nieco niekde neunika napr dierka v hadickach privodoch ide mi najma o bezpecnost aby sa nieco nestalo. Kontaktoval som aj chlapika co si dal robit mazdu predomnou tiez 3jku a nic take mi nespominal. pravda je vsak zatial taka ze velmi ochotni nieco servisovat ohladom plynu veru niesu. ked treba montaz tak vsetko ide ok a su ustretovi ale ak treba nieco riesit opravu a hladat chybu to uz pristup polavuje. zatial taky je moj dojem. tiez som mal podozrenie na kvalitu plynu tak som skusil 3 rozne cerpacky a stale to iste. ten hluk nieje prirodzeny a nikomu inemu to nerobi co ked mi tam nieco odide? skusim ich presvedcit nech to skusia vymenit za iny kus a uvidime.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

No ja by som to tipoval skôr na systémovú chybu, žiadfne dierky v hadiciach alebo podobne.
Prvé mi napadlo, že by na tom konkrétnom aute to mohlo spôsobovať napríklad nevhodné umiestnenie vstrekovacích trysiek na sacom potrubí, alebo niečo podobné takého charakteru.
Zrejme to bude relatívna drobnosť, ktorá inde nič nerobí ale na tvojom aute sa možno sčítalo viac spolupôsobiacich vplyvov s takýmto výsledkom.

Oco: myslím že tvoj problém s pákovými batériami nebol spôsobený súbojom páková versus kohútiková batéria. Pred časom sa nám nad vaňou pokazila staršia páková batéria, tak som narýchlo kúpil takú lacnú, na internete za 10 Euro, že dokiaľ zoženiem za dobrú cenu nejakú dobrú na trvalo. Hučala ako sviňa, keď som potom kúpil a namontoval Hansgrohe, zase bolo tichučko. Takže či všetky tie pákové batérie čo si kupoval, neboli náhodou z tej takzvane ekonomickej, to znamená lacnej kategórie.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

oco dve veci:

hluk pri pakovej baterii je znama vec, suvis je z rychlostou otvorenia, vyskusaj tu paku otvarat pomalicky, nemalo by to robit, ale je to jedno, lebo ty by si to tak robil, okrem teba nikto lol...alebo vymenit trubky :d :D

k tym pezinskym dielnam, len tak od pasa ich napocitam aspon 5ks :-\
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Mam namontované tiež Tartarini a pozoroval som niečo podobné,ked som cestoval z dovolenky a posuval som sa krokom k colnici

pri vyjazde z colnice-hranice som zaregistroval tiež nejaký netypicky hluk pri akcelerácii na 2 a 3 prevodový stupeň

pri plynulej jazde na 4.prev stupeň hluk zmizol

podla mojho názoru to suvisi s prehriatím motora
resp. s prehriatím splyňovača ked v čase kedy je prehriatý uvolni viacej plynu do sania ako treba

a dohorievanie tohto plynu niekde vo vyfuku rsp.tejto superbohatej zmesi sposobuje ten zvláštny hluk

ale bolo by treba skontrolovať cez diagnostiku live-data pri jazde , tam by to ukázalo myslim si

možno by bolo dobre ten splyňovač spolu s filtrom kvapalnej fázy umiestniť niekde bližšie dopredu k vetracím otvorom na maske auta

v zime však ho bude treba tieniť
stagba
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 16.01.2014 09:50
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stagba »

bajo777- Votava Hink Lehotsky Krasnansky, koho som zabudol? duci007- viem v čom je problem.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Keď vieš tak daj aspoň smer , čo ked sa to zajtra objaví zase niekomu inému??? lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

stagba napísal:bajo777- Votava Hink Lehotsky Krasnansky, koho som zabudol?
:2f93:

:-\, volakde som jeden prst potratil zjavne, ale 4 je viac ako 2 aj tak :)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
duci007
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 12.08.2014 09:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa duci007 »

sidlia na bratislavskej v pk. uvidime zatial som si tu vsimol podozrenie na prehrievanie alebo nedostatocne chladenie lpg systemu. co by mohlo byt namargo toho ze mi to robi najma v teple.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

a tam je len jedna...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
duci007
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 12.08.2014 09:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa duci007 »

dakujem za navrhy. problem sa zda byt uz vyrieseny.
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

a co to nakoniec bolo? :)

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný