Mazda Tribute 2002 3,0 benz. automat LPG - zvýšené otačky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mazda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

nam
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 15.04.2008 13:05
Zdieľať na Facebook

Mazda Tribute 2002 3,0 benz. automat LPG - zvýšené otačky

Príspevok od používateľa nam »

Pozdravujem vás, mám dosť zvlaštný problém s otáčkami .samovolne mi stúpnu otáčky na cca. 2000 a klesajú len velmi zvolna cca. 3min aj viac ,idem ako s tempomatom potom už neklesnú na bezných 800 ale tak 1100až 1300 a mám problem s radením pri tých otáčkach keďže je to automat.lanko nedrhne škrt. klap. čistá a mechanici sa nevedia vôbec zhodnúť čo to je,nechcem všetko skúšať tak prosím o radu či náhodou niekto nevie. začne to ked sa motor zohreje ,či benz. či lpg rovnako, robí to stale častejšie pred rokom raz za týžden teraz skoro stále.robilo to aj pred montáž lpg . za rady dakujem.Námorník

:300f:
kamkas
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 02.01.2010 00:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kamkas »

Pri dvojlitroch sa to tiež stáva a často je chyba vo ventile voľnobežných otáčok, tzv. krokový motorček.
Prejavuje sa to aj opačne, tzn. že otáčky klesnú až do úplného zhasnutia motora.
nam
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 15.04.2008 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nam »

to sa tiež sem tam stane ale zhasne len na plyn a na benzin to padne skoro na 0 ale neskape ale len pri studenom motore
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

najskor porucha funkcie krokoveho motorceka- treba to rozobrat a rozbehat. Inak nic sa motoru nestane, len mierne ti to zvysi spotrebu a kedze je to automat, bude tam pri rozbehu kopat jednotku aj dvojku ,ale skor dvojku a ma to potom neprijemny rozjazd, lebo dava 2-1-2-3...
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

skontrolovať všetky hadičky , hlavne podtlak, či nie su zalomené a pod
Napísať odpoveď

Návrat na "Mazda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní