Mazda3 - pipanie a blikanie po vypnuti motora - *vyriešené*

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mazda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

miriox
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 07.03.2011 20:57
Zdieľať na Facebook

Mazda3 - pipanie a blikanie po vypnuti motora - *vyriešené*

Príspevok od používateľa miriox »

Ahojte,

kupil som Mazdu 3 z druhej ruky. Je v super stave, akurat na druhy den od kupy mi zacala nejako divne pipat. Po jednom dni to preslo.
Ale ked som o par dni auto trochu cistil z vnutra a dostal som sa k popolniku zacalo toto pipanie znovu. A to som ho len utrel, vybral a vysypal.
Po vypnuti motora, vypnuti svetiel a ostatnych veci (radia, ventilacie, vytiahnuti zapalovaca) sa pri otvoreni iba soferovych dveri ozve tento zvuk sprevadzany blikanim palubovky (rucicky a display kde je pocet km). Po zatvoreni auta a zamknuti, pipanie prestava ale blikanie ostava. :41c2:
Pocas jazdy, auto nepipa a ani neblika. Ziadna kontrolka nesvieti ani za jazdy, ani ked auto stoji.
Auto: Mazda 3 r.v. 2003, 1,6l benzin, sedan.
Viac video: http://www.vimeo.com/28371589

Viete mi prosim poradit co to je? Predchadzajuci majitel hovori, ze nevie o co ide, a ze mu to nerobilo.

Dakujem za rady.

Ahojte
Mx
pokaimu
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 01.04.2008 16:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pokaimu »

ahoj. asi mi budes vdacny lebo ja som na to prichadzal velmi dlho:) skontroluj kontakty na ziarovke v popolniku, resp vymen tu ziarovku. ak nepomoze skontroluj kontakty a ziarovku v kastliku pred spolujazdcom. resp. po vypnuti motora a vytiahnuti klucika zapni hmlovky (otoc vypinacom ako keby boli zapnute/ak hmlovky mas/, pri niektorych to pomahalo...)

jedna z tychto 3 veci vyriesi tvoj problem, mazda 3 s tym mala vseobecne problem, kedze som sa staral o 3 kusy, a spachali to vsetky...

inak skvele auto, lial sa do nich len benzin a menil olej.
miriox
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 07.03.2011 20:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miriox »

Ahoj,

diky moc!!! Mal si pravdu jedno z tych troch zabralo.
U mna konkretne to, ze som zapol hmlovky do prvej polohy-teda predne. Prestalo pipat :) Len taka otazocka (asi blba), nevybija sa mi teraz nejakym sposobom baterka, ze nie?

Pozeral som aj to svetlo v popolniku, aj v skrinke pred spolujazdcom. Ani jedno mi nesvieti.
Nevies mi poradit ako sa k nim dostanem aby som vymenil ziarovky?

Diky moc, este raz.

Ahoj
Mx.
pokaimu
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 01.04.2008 16:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pokaimu »

hmlovky su istym sposobom "oblb" pre elektroniku... chyba je v ziarovkach. ako sa k nim dostanes....nuz citlivo...vybrat popolnik, ak si dobre spominam vnutri su srobiky, povolit, potom postupne tahat plasty a zistovat kde su zarazky, myslim ze tam neboli sroby, ak sa nemylim musel som povolit aj plast co je v strede okolo rucnej brzdy. to je z toho co si pamatam, momentalne tu nemam ziadnu takze to nemam kde pozriet....
miriox
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 07.03.2011 20:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miriox »

Aha.
Kazdopadne dakujem.
Do vymeny tych ziaroviek sa dako neponahlam, nechce sa mi rozoberat celu palubovku kvoli jednej ziarovke.
Myslis ze by vymena tej jednej ziarovky v popolniku to pipanie definitivne vypla, alebo by som musel aj tak zasvecovat hmlovky? Lebo ak to nepomoze, tak sa tu ziarovku neoplati menit.
pokaimu
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 01.04.2008 16:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pokaimu »

hmlovky uz potom zasvecovat nemusis. aj nova ziarovka sa casom vypali, je jednoducsie tam namiesto ziarovky vlozit odpor, mas pokoj...
miriox
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 07.03.2011 20:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miriox »

dakujem.. stale to takto robim a zatial mi to vyhovuje. Odpor som neriesil.
duso631
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 12.08.2011 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa duso631 »

chlapy aj ja mam tento problem ale mne ked rozsvietim svetla nesvieti palubovka budiki proste nic ako keby som ich mal vypnute ale pritom svietia
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

to je uzasne a preco pises ako retardovany?
duso631
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 12.08.2011 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa duso631 »

no trosku zle som sa vyjadril jednoducho niekedy ked zapnem svetla, vonku svietia normalne ale palubovka nesvieti a povedzme na druhy den ked idem tak ide normalne spravi to raz za cas
dunajsky
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 31.03.2009 13:01
Zdieľať na Facebook

neudrzi volnobeh

Príspevok od používateľa dunajsky »

Po precitani vasej temy som mozno nasiel suvis s tou mojou a mozne riesenie problemu (nastavenie volnobehu). Podrobne som opisal moje problemy s Mazdou Tribute. Jednoducho pri opakovanom starte po kratkom vypnuti motora tento nedrzi otacky a okamzite zhasina. Akoby ho nechcelo udrzat v chode nejake zabezpecovacie zariadenie... Po nejakom case motor v pohode nakoci a drzi otacky. Vsimol som si ze mi akosi zle/nerovnako svietia predne svetlomety, na jednej strane stretavacky a na druhej parkovacky... Samozrerjme dam vymenit ziarovky. Myslite vsak ze to moze nieco skratovat a mat suvis aj so startovanim? Alebo mam tiez vyskusat zapnut hmlovky, ktore raz pomahaju pred pipanim alebo aj riesenim svietenia budikov?
Napísať odpoveď

Návrat na "Mazda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní