Mazda CX7 2,2 - rozvodova reťaz

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mazda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mato 1
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Mazda CX7 2,2 - rozvodova reťaz

Príspevok od používateľa mato 1 »

Ahojte nemáte niekto skúsenosti s korekciou rozvojovej reťaze po výmene na nájde cx7 2.2 r.v.2010.
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

Co si predstavujes pod pojmom „korekcia”?
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

No,lebo mu to pise asi chybu P1336…
Takze musi sa pohrabat v tom konektore a pohrat so spojkovym a brzdovym pedalom…
mato 1
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato 1 »

Ako vravíš pohrabal som sa v tom konektore, skusil všetko podľa návodu žhavenie zablika ale kontrolka DPF stále bliká.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Tak asi budes musiet navstivit autorizak. Mas aj starsi rocnik, myslim, ze je dost popisane, ze robili updaty RJ.
Teda, ked si to s uzemnenim konektora vyskusal podla tych navodov a nepomohlo.
Totiz historiu oprav, problemov a zasahov do toho auta poznas iba a iba ty.
1000kw
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 18.01.2015 10:07
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1000kw »

dá sa to aj bez autorizovaného servisu, kúp si obd2 adaptér za +-5€ a k tomu si stiahni program forscan
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Ktory napr. ELM327? Ludia radi pokusaju stastie a dost casto vyrobia problem s nedokoncenym programovanim alebo to ukonci hned na zaciatku pokusu. Ford mazda atd. este nie su prilis komplikovane aj ked urcite potrebuju mat k takymto zalezitostiam hlavice so specifickymi protokolmi, ich rychlostami a postupmi. U komplikovanejsich je casto samovrazdu programovat a kodovat jednotky s lacnymi hrackami.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ešte ľudia čo to robia často sa stane že zabijú riadiacu jednotku.Len oni vedia čo s tým.A to majú zariadenie za tisícky a originály a nie čínu za sopel z nosa
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Vyrobca auta ma pre znackovy servis postup co v pripade, ze zlyha programovanie cez originalne fabricke diagnostiky, servery atd. V pripade, ze nastane problem vyrobca hradi novu riadiacu jednotku, vsetky naklady a prace s tym spojene, plati nahradne vozidlo majitelovi na cely cas kym sa to da do poriadku.

Dalsia vec je zdroj pre auto kym sa programuje nie hole bose cisto sa spoliehat na baterku auta, to rozhodne nie.
1000kw
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 18.01.2015 10:07
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1000kw »

xentry napísal:Ktory napr. ELM327? Ludia radi pokusaju stastie a dost casto vyrobia problem s nedokoncenym programovanim alebo to ukonci hned na zaciatku pokusu. Ford mazda atd. este nie su prilis komplikovane aj ked urcite potrebuju mat k takymto zalezitostiam hlavice so specifickymi protokolmi, ich rychlostami a postupmi. U komplikovanejsich je casto samovrazdu programovat a kodovat jednotky s lacnymi hrackami.
áno ELM327, nič tam neprogramuješ. Keď si pozrieš ten program pochopíš. Všetko je tam prednastavené. Mám mazdu 3 aj cx-7 a všetko, čo som potreboval som cez to zistil / nastavil.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Všetko je tam prednastavené.
Ludia čo ste už naozaj osprosteli - každé auto potrebuje iné nastavenia podla nameraných hodnôt a nie niečo pevne zadané. Toto je presne to isté ako keby v obchode bola len jedna velkosť topánok. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
1000kw
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 18.01.2015 10:07
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1000kw »

Tie hodnoty si tam samozrejme nameriaš a podľa toho nastavuješ.

Nepotrebuješ vedieť hodnoty ak chceš napríklad resetovať interval výmeny oleja, keď chceš kalibrovať vstreky a aj v prípade keď si menil rozvodovú reťaz a riediaca jednotka si pamätá pôvodnú hodnotu natiahnutia reťaze. Myslím, že pri cx-7 to hlási chybu ak je to natiahnuté na viac ako 10,45°.

Hodnotu, na koľko je natiahnutá reťaz nájdeš na PID CC_DIFP_WOA. Tak je to pomenované v originál mazda dokumentácii, môžeš si to naštudovať, nájdeš ju na internete.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

1000kw - to že to vieš ty (možno si mechanik) neznamená, že to toho môže šprtať každý Jožko čo chce ušetriť na servise.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

oco v tom je krása japoncov...
mal si v ruke japonskú pílku? vyskúšaj a pochopíš že rozmýšľajú inak.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Kto chce nech si to robí hoci aj doma strúhaným nástrojom,ale nech to robí sám a sebe.Lebo po frajeroch sa veci obzvlášť zle riešia.Veď nech sa stretne ten čo to vie urobiť hocičím s tým čo to potrebuje spraviť a aspoň sa človek niečo nové dozvie.Lebo sú veci ktoré by ste povedali jednotke v týchto veciach a už vám nezdvihne telefon a preruší kontakt.

Návrat na "Mazda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných