Mazda CX5 - ako odstavit start stop system

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mazda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

zolo478
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 21.10.2013 18:41
Zdieľať na Facebook

Mazda CX5 - ako odstavit start stop system

Príspevok od používateľa zolo478 »

Da sa odstavit start stop system na cx5?dakujem za odpovede.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

https://www.rnews.cz/trvala-deaktivace-starstop-snadno/
mozno to bude fungovat aj u teba, ale pozor, niektore auta nie su radi ked jazdia "s otvorenou kapotou". Skus. Mas to zadarmo.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Je to zasah do emisneho systemu, preto bude o tom hlaska, minimalne na palubaku.
Je to tragedia, ten S/S. Loziska v motore dostavaju zabrat, hlavne v mestkej prevadzke.
Na nie Mazda aute to mam deaktivovane diagnostikou, a aj tak po kazdom starte hlaska na palubaku, nech skontrolujem S/S.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

U BMW to ide odstaviť tak, že po naštartovaní si pamätá posledný stav Auto štart stopu - ak si ho mal aktivovaný, bude aktivovaný, ak si ho manuálne deaktivoval, bude deaktivovaný. Tým pádom to samozrejme ani nevypisuje nijaké chyby. Problém, je, že toto ale neurobí autorizovaný servis, lebo "tým sa mení emisná trieda vozidla", čo je síce na hlavu padnuté, ale toto mi povedali.

Takže som si to musel nechať odstaviť neoficiálne.

Turbo, tu máš názorný príklad, že "inžinieri v automobilkách" nie sú zasa až takí géniovia, akých si z nich naposledy robil. Auto štart stop systém je jednoznačne PROTI záujmom zákazníkov a napriek tomu ho tí idioti dávajú do áut tak, že nie je možné ho užívateľsky trvale deaktivovať. Pritom by na to stačil primitívny prepínač za 1 euro "ON - OFF".
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

A ti idioti ho tam dali z vlastnej vole? Ach jaj...
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Noooo, boli casy, ked to byvalo aj ako priplatkova vybava ????
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

Ano, boli. Potom ale niekto povedal, ze to tam bude povinne. A inzinieri to neboli.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

jergusko napísal:
Turbo, tu máš názorný príklad, že "inžinieri v automobilkách" nie sú zasa až takí géniovia, akých si z nich naposledy robil. Auto štart stop systém je jednoznačne PROTI záujmom zákazníkov a napriek tomu ho tí idioti dávajú do áut tak, že nie je možné ho užívateľsky trvale deaktivovať. Pritom by na to stačil primitívny prepínač za 1 euro "ON - OFF".
Lebo legislatíva - presne pre to čo ti povedal autorizák tam nie je ani ten prepínač.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smarik »

Ma tu mechanicke tlacidlo na vypnutie, ci to vypinas cez LCD?
alespopelar
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 24.05.2017 17:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alespopelar »

Tym ze to vypnes tlacitkom alebo tuknes na displei neodctavis inteligentne dobijanie a to je tiez dobra svina hlavne na baterku.Lebo ti ju zacne nabijat az ked bude nizke napatie alebo budes brzdit motorom.Mam to odskusane.Na svojom aute som to odctavil tak ze som vytiahol šedi konektor na baterke.Tym som odctavil nie len start stop ale aj inteligentne dobijanie.Mne to chybi nevyhadzuje ale zalezi od tipu auta a vyrobcu.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> A ti idioti ho tam dali z vlastnej vole? Ach jaj...

presne tak... ziadny inzinier nevymyslel ziadnu vec ktoru mas v dnesnych autach 100x z vlastnej vole - KAZDE JEDNO SPROSTE RIESENIE JE DOTLACENE LEN EMISIAMI Z BRUSELU. Hadam kazdy z nas dokaze brmbolcom na pleciach začuchať ze to neboli zrovna inzinieri ktori si vymysleli start-stop a s tym spojene komplikacie.

Nicim inym. Achada ma absolutnu pravdu. Krucinal ten chlap je jak keby som to ja bol :)
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

na vitare som si dorobil casove rele ktore zopne tlacitko po par sekundach po starte za mna. No da sa oklamat,vypnut velmi jednoducho ... nastavit ofuk klimy na celne sklo na odrosovanie .

Vypnutie spinaca kapoty je ok, no ked ma auto aj poplasne tak sa to pri uzamykani auta bije,niektore auta zas nezopnu stierace atd...
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

mp3turbo napísal: KAZDE JEDNO SPROSTE RIESENIE JE DOTLACENE LEN EMISIAMI Z BRUSELU.
Len škoda že z Bruselu sa mimo europy akurát tak smejú.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

a my budeme plakat.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

preco plakat.treba nieco robit.vsetkych politikov a bohacov co rozkazuju odstavit.treba precitat dejiny svajciarska preco lud vedie krajinu.a co spravili s tymi {kralmi}do posledneho,na ktorych kedysi dreli.

ale nikto nespravi nic pretoze taky system ako robi brusel kazdemu vyhovuje

Návrat na "Mazda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných