Mazda 6 2.0 MZR-CD 105 kw - stav paliva

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mazda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

530xd
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 30.07.2010 10:43
Zdieľať na Facebook

Mazda 6 2.0 MZR-CD 105 kw - stav paliva

Príspevok od používateľa 530xd »

zdravim Vas chalani, ak tema aku som zalozil ja uz existuje, tak sa vam chcem na zaciatku ospravedlnit.

mam taky problem:

dneska bol celkom slnecny den tak si hovorim idem za kamaratkou 50km od miesta kde byvam, mal som pol nadrze ale videl som ze nafta mala na jednej pumpe celkom ok cenu tak hovorim hodim si tam 20eur kedze dnes bola vyplata doprajem si.
Z polivice za 20eur som mal 3/4 nadrze...

tak sa vozim vozim, palička sa skoro ani nepohla.

Vošiel som do dediny a otačal som sa pri jednom dome ( klasicke slovenske dediny a domy kde je dvor v kopci cize od cesty do dvorceka je taky kopecek pod ktorym je žlab.)

nevsimol som si ci vtedy to kleslo, tak som zaparkoval, pokecal som 10 min s ludmi a nastupim a už bolo na polovici, palubny počitač ukazoval 425km dojazd...kedže je to 50km od KE, skonroloval som to v KE a dojazd bol 423km a palička sa ani nepohla..tak si hovorim skusim tam dať ešte za 10eur možno sa to napraví..natankoval som 10eur a stále nič, palička ako bola, dojazd presne ako bol.

Stretol sa niekto z Vás už s týmto problémom? Inak s autom nie sú absolutne žiadne problémy, je to spoľahlivé vozenie.
Ďakujem za každú odpoveď.
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

Máš to auto už dlhšie? Všimol si si tento problém už predtým?

Vyskúšaj natankovať plnú a vyjazdi ju až do prázdna a pozoruj, ako sa to správa. Je možné, že na tých pár kvapiek za 20e ukazovateľ proste nezareagoval, lebo to bolo málo...
530xd
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 30.07.2010 10:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 530xd »

nie, stalo sa mi to prvý krát...

zareagoval na to, na mazde je budík tak urobený že je rozdelený len na 4 diely, myslím ten na palivo.

bol na 3/4 a spadol na 1/ a ani s nim nepohne, nemôže byť len zaseknutý ?

http://www.angurten.de/Bilder/fotosets/ ... ps-013.jpg

tu je obrázok, bola palička na 3/4 a zrazu spadla na 1/2 a nechce sa jej ani hore ani dole.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

530xd napísal: a dojazd bol 423km a palička sa ani nepohla..tak si hovorim skusim tam dať ešte za 10eur možno sa to napraví..natankoval som 10eur a stále nič, palička ako bola, dojazd presne ako bol.
Dalšie dotankovanie za 10€ s dojazdom na palubáku nič neurobí
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

Urobit moze a nemusi... treba vyskusat dva-trikrat natankovat plnu a vyjazdit az do dna, potom sa uvidi, ci nie je plavak zaseknuty alebo co
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Palubák to neustále preratuje a pri dotankovaní zasa potrebuje prejsť určitú vzdialenosť aby to dotankované palivo zohladnil. Ale tých 8l čo tam napluval je skoro nič...

Tá Mazda má nádrž 64l, ty si mal dojazd 423km = približne 6,5l/100km nech 27l paliva, dočapoval si tam 8l = 35l paliva v nádrži, ako chceš aby to ukazovalo výrazne viac ako polovicu ?

Hladáš problém tam kde žiaden nie je...

Ja ked dočapujem doplna a idem na dlhšiu cestu, tak trebárs po prejdení 100km mám ešte vyšší dojazd ako ked som natankoval, ten palubák to nedoráta hned ako natankuješ treba prejsť určitú vzdialenosť a prepočítava to v závislosti od toho aké dlhé trasy si predtým jazdil. Jednoducho aj ten dojazd počíta tak ako priemernú spotrebu.

Ked máš dlhodobý priemer 7l nafty, tak tiež ti okamžite priemer nepadne na 6l len preto že si prešiel 50km po okreskách ustálenovu rýchlosťou.
hjundai
Príspevky: 2710
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

ivko1 ... on nerieši palubný počítač a to čo ráta ale ukazovateľ stavu paliva - ručičku ktorá nepadá plynule ale skokovito....
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Treba mu dať plnú párkrát a nešpekulovať.
To tankovanie za 10€ nemá šancu ten plavák vôbec zaregistrovať... Ak dáš plnú, tak to už bude o inom...
BTW: aký zmysel má tankovať za 20€, potom za 10€? Mňa by to nebavilo. Ani to ma nebaví, keď musím natankovať benzín po 900km a nie, aby som tankoval po 200, alebo nebodaj po 100km.
Videl som takto ľudí na benzínke tankovať a to do dosť pekných kočiarov a nevedel som prísť na koreň veci u tohto fenoménu...
Pretože ja som naposledy za 20€(600Sk) tankoval vtedy, keď benzín stál 20 korún...
Nepodrývam - pýtam sa...
Môže mi niekto vysvetliť ako sa veci majú a čo je príčinou tohto javu?
lkopcansky
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 25.02.2013 14:09
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lkopcansky »

VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Bola výplata doprajem mu za 20???? :2f93: to sedí.... asi máš čas na rozdávanie . Normálne dať doplna a vyjazdiť podľa uváženia ja tankujem ak mám v nádrži 5-10 litrov podla situácie a času. Kľudne aj až keď pískne rezervu.A to čo si dotankoval potom zas ani plavák nezaznamenal. Takže tankuj doplna a problém nebude.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

hjundai napísal:ivko1 ... on nerieši palubný počítač a to čo ráta ale ukazovateľ stavu paliva - ručičku ktorá nepadá plynule ale skokovito....
Nerieši síce palubák ale inú blbosť, ktorá ikazuje len orientačne...

Vyššie som mu to prerátal, po dotankovaní skrátka nemohol mať podla ukazovatela 3/4 nádrže ani ked čo je. Ono stačí chvílu stáť zošikma a hned to ukazuje blud a tá palička sa nezrovná hned ako sa auto vyrovná
xotox
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 31.12.2008 15:58
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xotox »

zas vymyslene problemy? :) tankovanie ze 10 euri, prejazdenie 50km a vyvodzovanie zaverov z toho.. na co to je dobre.. ;)
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

tankovanie ze 10 euri, prejazdenie 50km a vyvodzovanie zaverov z toho.. na co to je dobre.. ;)
...na depresie...
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

BTW: už dávno nebola téma -"žerie mi to 5,2 litra nafty na 100 a každému to žerie 4,2 - neviete, čo s tým môže byť?"... :40bd:
homer33
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 20.01.2009 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa homer33 »

....hodim si tam 20eur kedze dnes bola vyplata doprajem si...

:-\

Návrat na "Mazda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní