Mazda 6 MPS

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mazda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

michal260
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 03.12.2016 22:50
Zdieľať na Facebook

Mazda 6 MPS

Príspevok od používateľa michal260 »

Ahojte, kupil som nedavno MPSku zacalo trhat motorom diagnostika ukazuje prerusovany chod 2 valec. Nemate s tym niekto skusenost? Diky za odpovede.

Vymenil som sviecky, idem vymenit kable ku svieckam, Niekde som sa docital ze by to mohol byt nejaky konektor ku vstreku alebo vstrek
karool
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karool »

Niekto dobre a hlavne vcas predal
michal260
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 03.12.2016 22:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michal260 »

Dakujem za radu
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Niet za čo lol lol Karool má úplnu pravdu :40bd: :40bd: priprav si budilár a pouč sa , že pekný dizajn nie je zdaleka všetko. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
michal260
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 03.12.2016 22:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michal260 »

Cakal som ze tu budu ludia co maju co povedat k teme, alebo maju nejaku zmysluplnu skusenost a nie len pisat posmesne poznamky. Tak poprosim niekoho kto bude vediet o com hovori. Posmeskari chodte sa vysantit na fb :2f93:
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

A co cakas za odpovede?
Ze tu ti to dakto napoji na diagnostiku a bude sledovat live data, co sa skutocne deje s motorom??? To je naozaj naivne…
Otazka, ze ked si uz bol na diagnostike, tak preco si to neriesil tam? Ked uz tam bol dakto bezradny a teraz ocakavas, ze tu ti niekto streli pricinu problemu?
A budes tomu verit a menit diely???
Pokus/omyl, nj, aj tak sa to da… Uz si zacal.
Mimochodom, sviecka ti mohla napovedat, co sa skutocne deje…
michal260
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 03.12.2016 22:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michal260 »

Ocakavam ze tu ludia zdielaju skusenosti. Ako som napisal diagnostika ukazala len prerusovany chod druheho valca. A prave preto som sem napisal ze ak niekto mal rovnaku skusenost ze ako to vyriesil aby som nemusel menit suciastku za suciastkou a cakat co sa stane.
michal260
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 03.12.2016 22:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michal260 »

Info pre dalsich posmeskarov. Skuste si sami odpovedat na otazku, ako by ste postupovali ,ked sa raz rozhodnete kupit MPS a najdete auto ktore bolo kupovane na SR ma jedneho majitela a komplet servis do dna kym som ju kupil v Origo. Mazde.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nwrozhodnem sa kúpiť MPS už len na základe všeobecnej skúsenosti ,že Mazdy hrdzavejú. lol Ešte potrebuješ nejaké info , že si šlápol do howna?? origo servisy ojebávajú viac ako albánsky bazarnik.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Všetci tu radíte tak že proste rypete ale nikto ste auto nevideli asi ani na obrázku toto auto bolo pre fajnsmekerov a rozhodne je iné ako 6tka to ako niekto písal že by si ju nekúpil lebo hrdzavie tak istotne tie jeho Felicie sú bez hrdzky ,ale k teme jednoznačne treba ísť po kabloch ku svieckam a ani výmena za nové plus sviečky neuškodí prajem z auta veľa radosti
hjundai
Príspevky: 2710
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

ja ako laik by som skúsil zameniť za iný vstrek - prehodiť ich medzi sebou či diagnostika ukáže zmenu polohy chyby, rovnaká možnosť pre cievky - predpokladám jedna cievka pre jeden valec?
Priamy vstrek --- karbon--- čo tak hľadať týmto smerom?
michal260
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 03.12.2016 22:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michal260 »

Ved keby tu kazdy mal doma dokonalu masinu. Hrdze je na aute minimum videl som novsie a rozozratejsie auta. Sviecky su dane nove po nahlaseni chyby, ale nepomohlo. Resetla sa riadiacka, chybu nenahlasilo a sla pekne ale pri zosliapnuti zase chybu nahlasilo, cize dalsie pojdu kable nove.
hjundai
Príspevky: 2710
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

to nebude v kábloch pokiaľ to robí tak ako píšeš.... ale vymeniť môžeš a potom môžeš pokračovať na vstrek, cievku...
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Su tam 3 moznosti:
- hapruje dodavka paliva
- hapruje dodavka iskry
- problem s kompresiou

Ak zozenies niekoho, kto ma osciloskop, tak:
- pomery kompresii mas za 1 minutu bez demontaze sviecok
- dodavku iskry mas skontrolovanu tiez velmi rychlo
- pracu vstrekovaca na osciloskope uvidis tiez, tlak overis manometrom. Fyzicky stav vstrekovaca demontazou. Mozes jednoducho napriklad prehodit vstrekovac na iny valec, ci sa problem presunie.
Petzi
Príspevky: 355
Dátum registrácie: 19.08.2008 17:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Petzi »

Prosim ta pekne to co za kvalitnu Mazdu to mas, ze tam uz kable ides menit za nove?

Návrat na "Mazda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných