Mazda 6 - hladina oleja

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mazda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 6 - hladina oleja

Príspevok od používateľa pepo64 »

Podľa mňa toto auto DPF má, teda aspoň by malo mať, lebo kamarát má rv.2006 a tam bol, keď to kúpil už staršie pár rokov jazdil bez problémov, raz auto naštartoval, oškrabával sneh, a čuduj sa svete motor sa zadrel na voľnobehu, asi bol tak zasratý filter alebo sitko karbónom, že to nemalo dostatočný tlak oleja, alebo bol olej nariedený naftou?To už sa nik nedozvie.
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 6 - hladina oleja

Príspevok od používateľa raven85 »

Mať malo, ale už nemá, lebo jednoduchý majiteľ.
Zadávateľ témy si kúpil hlúposť a dupľom, keď vedel, že nemá ten filter, resp. je vykuchaný...
Určite to bola výhodná kúpa
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 6 - hladina oleja

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Autokomplet ukáž mi jedného predajcu čo ti dovolí skúšobnú jazdu 1000km . Ani na aute za 200 000eur . Pre zadávateľa : ak más čerpadlo na odsávanie oleja ,tak odsaj cez mierku tak aby si mal medzi riskami v strede a sleduj . Blikajúca kontrolka neznamená vždy malo oleja záleží či má motor snímač výšky hladiny oleja . Môže byť aj zanesené sitko na sani oleja v olejovej vani . nutnosť kontroly aby si nezadrel motor .K DPF si to pokašľal že si to kúpil . No možno bola až tak nízka cena že sa ti to oplatilo a budeš jazdiť len okolo komína po prvú ek .Km neznamenajú veľa , záleží na majiteľovi štýle jazdy a či to boli dlhé trasy . Poznám dosť áut cez 500tisic km bez závažných problémov a sám som majiteľom mondeamk4 cez 540tisic . Kolega Mk4 ale 2.2tdci 737tisic vymen je EGR a spojka
pôvodná. Diaľnice. Laguna2 513tisic a poznám ich ešte pár čo točia Nemecko každý týždeň a deň a také auta čo by ste povedali že to nevydrží nič . To len taký príklad .
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 6 - hladina oleja

Príspevok od používateľa lorak777 »

skiman zla kupa...ty si prototyp, co sa spamatal neskoro...ked si isiel za tu dobru cenu kupovat, tak si sa mal tuna pytat...jediny z japoncov, co robi dobry dizel je honda, ostatne brat len doslova od novoti a na dlhsie vzdialenosti / ale na toto aj tu hondu/...tento motor neznasa ani 30 km tam a 30 km spat / co inak pre ostatne dizle moze byt/, nakolko je to prenho malo...na jeden tah je to cca 50-60 km, aby sa prehrial a nebola nafta v oleji a aby turbo dobre mazalo, a nemozu byt dlhe intervaly vymeny oleja....ja by som ti radil zvazit, ci do toho pojdes aj dalej s nakladmi navyse, alebo to posunies inemu...
potom tam niekto spominal dobry benzin od francuza - posledny,co bol vynikajuci bol 1,6 benzin hladky - vyborny aj na plyn...podobne ,ako 1,6 benzin v poslednych suzuki, ale tento nie na plyn...
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 6 - hladina oleja

Príspevok od používateľa ivko1 »

raven85 napísal: 20.11.2021 19:16 Mať malo, ale už nemá, lebo jednoduchý majiteľ.
Zadávateľ témy si kúpil hlúposť a dupľom, keď vedel, že nemá ten filter, resp. je vykuchaný...
Určite to bola výhodná kúpa
Nie, on si iba myslel že ked je vykuchaný, tak s tým už nemôžu byť problémy...
Už som to písal na začiatku tejto témy, kamoša som od Mazdy odhovoril, ale si nedal povedať a kúpil Grand Vitaru 1.9DDIS, lebo vraj tam nie sú problémy s DPF...
Síce neviem kde to čítal, ale práve u Suzuki sú problémy s DPF samozrejmosť.
Jemu to žralo 11l nafty, prvé odletelo turbo, to bolo ani nie po troch mesiacoch a za pol roka po turbe odletel aj motor...
No ja neviem, ale stále som mu vravel že tak extrémna spotreba nafty bude z dôvodu že to auto sa snaží vypalovať DPF...
A asi sa stalo niečo ako sa stáva u Mazdy, nafta v oleji a potom nečudo že skape turbo a z dlhodobého hladiska aj motor. Stalo ho to takmer 4000€ (vrátane všetkých opráv čo bolo na aute treba) a teraz mu auto žerie 7,5-8l nafty a poruchy stále nekončia, prestal hrať reproduktor - bolo paprané za radiom, blbne klapka kúrenia - stále bliká kontrolka vnútorného okruhu, ustreluje zadok v zákrutách...
A teraz niekedy je presne rok čo to kúpil...

Do p<>e, tolko starostí som ja nemal s mojím samozrejme benzinovým Subaru, čo vlastním skoro 11 rokov
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Problém s "nadbytkom" alebo "úbytkom oleja , problém odčítať mierku oleja

Príspevok od používateľa seven549 »

skiman napísal: 18.11.2021 21:46 Tak som bol pozrieť olej po 5 hodinách od odparkovania, studený motor, opäť inak ukazuje, ale bude ho tam zrejme veľa, čo myslíte? Fotil som obe strany mierky.

https://www.pinf.sk/ihost/1637268337-722422414.jpg

https://www.pinf.sk/ihost/1637268337-689444991.jpg
to tam mas nieco divne s tym motorom.treba nastudovat preco to robi.ja som take za cely zivot nemal aby oleja bolo viac alebo menej teply studeny odstaty motor.vzdy bol olej na rovnakej hladine.

olej meriam podla toho ako sa mne chce a nikdy neboli rozdiely na ryske viac ako 1mm ci bol motor po jazde 1000km alebo po 2 tyzdnovom stani.
metamor
Príspevky: 278
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 6 - hladina oleja

Príspevok od používateľa metamor »

Neviem ako ta mohlo napadnúť kúpiť auto s tým že si vedel že to DPF tam nie je... Čo bolo pekné tak to že ti to povedal predošlý majiteľ ,no zároveň ti mal k tomu do kufra pribaliť jedno funkčné originálne... Odpusť na Max a voz sa. Otázne je aké dlhé profily jázd máš.
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 6 - hladina oleja

Príspevok od používateľa herin »

DPF filter na tvoje auto čo si kupil stojí od 280-370 eur. Nevieš čo to urobí na STK ked technik pridá plyn na podlahu-VW grupu môže dávať na podlahu kolko chce, ta pri státí nedá viac ako 2500-2700 otáčok..neviem ako mazda..ale ked nemá toto obmedzenie tak pri 5000 otáčkach musí z výfuku letieť ešte aj olej z motora ked to nemá dpfko...
Inak ešte je tu otázka či ten predchádzajúci majiteľ hovoril pravdu a nebol náhodou s tým autom na STK predtým ako to vykuchal...a teda on prešiel, ale ty už neprejdeš..
Žiadne auto s funkčným DPF nikdy nebude dýmiť..Ja som mal Passata B6tku ktorú som predal s 330 000 km s funkčným dpf a z výfuku sa dalo najesť taký bol čistý...
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 6 - hladina oleja

Príspevok od používateľa autokomplet »

miroslav114 napísal: 20.11.2021 21:15 Autokomplet ukáž mi jedného predajcu čo ti dovolí skúšobnú jazdu 1000km .

a sám som majiteľom mondeamk4 cez 540tisic . Kolega Mk4 ale 2.2tdci 737tisic vymen je EGR a spojka
pôvodná. Diaľnice. Laguna2 513tisic a poznám ich ešte pár čo točia Nemecko každý týždeň a deň a také auta čo by ste povedali že to nevydrží nič . To len taký príklad .
Ja som pisal ze si ma auto vyskusat sam po kupe a zvazit ci do toho este investovat (nepochopil si ma) a k tym rekordnym najazdom dodam ze na DLHE DIALNICNE KM s citlivym zaobchadzanim aj Fabia 1.2 HTP urobi milion km.
DIESLE NIE SU NA KRATKE TRATE !!!
Diesel vymysleli na to, aby si ho nastartoval a po dobrej dialnici na dobrej nafte bez zastavenia natrepal stovky km na jeden start !!!
Nie ako 90% Slovace kupuje vydojene diesle lebo chcu jazdit do obchodu 2 km na 5-6 litrov nafty.
Japonci dodnes krutia hlavou ze jebnuti Europania dali Diesel do OSOBNEHO AUTA !
Zbytok sveta je normalnejsi a v osobakoch diesle nenajdes...
Slovak si mysli ze kupi za 3000 eur TOP SUPER CUKRIK DIESEL lebo pocul od svojho otca / dedka ze diesle vydrzia viac, len zabudnu ze ten otec / dedko porovnavali Skodu 100 - 120 (kde sa robila GO kazdych 100tkm) s nejakym hladkym dieslom ako P405 ci Merc.123 a podobne...
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 6 - hladina oleja

Príspevok od používateľa autokomplet »

Asi zbytocne piseme, zadavatel sa zabrzdil a v jednom kuse riesi hladinu oleja a aku ma mierku...

Tomu fakt nedochadza ze ked nema DPF tak to malo svoj dovod (najcastejsie odfajcene vstreky) ale on stale dufa ze to bude dobre :-)

Do toho auta (ak sa to da este nazvat auto) by som investoval tak 20 eur na novy olej ktory vymeni niekto normalny (kto vie kolko naliat) a mozno este kamos za par piv aby pozrel sitko ci nie je uplne upchate. A nasledne sa povozit par km, zistit ze je to aj tak hovadina a najst ineho blbca co si kupi tento vrak lebo to malo žerie (nafty)
Takych blbcov je tu vela cize o mesiac mozno budeme citat otazky dalsieho noveho majitela.
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 6 - hladina oleja

Príspevok od používateľa achada »

autokomplet napísal: 22.11.2021 21:48na DLHE DIALNICNE KM s citlivym zaobchadzanim aj Fabia 1.2 HTP urobi milion km.
Citlive zaobchadzanie je co? 90 km/h? To asi nebude na DLHE dialnicne kilometre, ze? Lebo pre normalne dialnicne tempo tento motor prepalujuci olej nie je vhodny ani nahodou. Takze uplne nevhodny priklad.
lubos zimovcak
Príspevky: 3379
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 6 - hladina oleja

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Oco, keby mladý človek vedel, koľko v skutočnosti stojí opätovne zapojenie DPF filtra do auta, že to nie je iba nahodenie kusa železa, ale aj RJ, snímače referencnych tlakov , tak sa mu pretocia panenky..
A na Japonca, dupľom.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 6 - hladina oleja

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

"Diesel vymysleli na to, aby si ho nastartoval a po dobrej dialnici na dobrej nafte bez zastavenia natrepal stovky km na jeden start !!!"

Autokomplet, ty si komik, to som si tu vsimol uz davno, ale ze az taketo kikotuny dokazes davat, klobuk dole :300f:

Preto sa uz od cias Rudolfa Diesla pouziva primarne na pracovne aplikacie kde netreba vykon (edit, netreba rychlost) , ale skor vydrz a nizku spotrebu. Ze tych dialnic vtedy bolo :d :D Taky dieslovy takmer 100 litrovy CAT 797 alebo taky pekny 60 litrovy T-34, to su vyslovene dialnicne typy :40bd:

Len tak dalej :2f93:
Naposledy upravil/-a Ricardinho83 v 23.11.2021 12:36, upravené celkom 1 krát.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 6 - hladina oleja

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

"Japonci dodnes krutia hlavou ze jebnuti Europania dali Diesel do OSOBNEHO AUTA !"

Jasne, preto este dnes ludia kupuju za 14 tisic Euro Landcruisera 100ku 4.2 TD z roku 2000. A preto je 2.8 TD v Patrole povazovany za jedenbz najlepsich dieslov historie. A preto su Pajera 3,2 DID stale velmi cenene. Japonci diesle skratka nevedia a nedavaju do osobných aut :2f93:

Hlavne, ze si mi naposledy pri jednej debate pisal, ze Toyota D4D je najlepsi diesel, a zrazu japonci nemaju diesle v osobakoch :342a:
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 6 - hladina oleja

Príspevok od používateľa hjundai »

tak zase Patrol čo Pajero nie sú typické osobné autá a áno tam diesel patrí lebo sú navrhnuté skôr ako pracovné stroje do ťažkých podmienok - jazda malou rýchlosťou a veľký točivý moment, tu je asi podstatné aj to že diesel netvorí toľko tepla - pomalá jazda slabé náporové chladenie.

Moderné diesle asi do malého auta nepatria a už ich tam ani nepchajú čo je dobre, na druhej strane ani priamovstrekový benzín nie je vhodný na poskakovanie po meste.

Autokomplet predáva - predával toyoty preto ten 1.4D chváli, šak to je normálne. Do yarisa ale patrí niečo iné. Ja s ním konkrétne nemám dobrú skúsenosť, dosť arogantný prístup.

Návrat na "Mazda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný