Mazda 626 - ako nastavit rucnu brzdu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mazda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

koloman79
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Mazda 626 - ako nastavit rucnu brzdu

Príspevok od používateľa koloman79 »

dobry den mam taky problem ze rucna brzda my chyta az celkom hore ako sa to da dostelovat , nastavit mam mazdu 626 gf r.v.99 2,0 benzin a vzadu mam kotucove brzdy
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Obrázok
marijko
Príspevky: 198
Dátum registrácie: 26.09.2008 22:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marijko »

Pri kotúčových brzdách by sa ručná "doťahovať" nemala. Ak sa niečo mení (lanká), ručná sa nastaví raz a ďalej sa nedoťahuje. Ak sa časom urobí vôľa na ručnej, niečo nie je v poriadku - zadrháva lanko alebo páka na strmeni - treba vyriešiť toto a nie bezhlavo doťahovať. Pozri na strmene, či neostávajú "visieť" páky!!!
matiisek
Príspevky: 966
Dátum registrácie: 23.03.2011 18:44
Bydlisko: Oldenburg/Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matiisek »

Mozes mat vydraty mechanizmus rucnej brzdy, je to bezna zavada 626iek. Neda sa to zrepasovat, treba kupit novy strmen. Ked som menil brzdy, tak som kupil aj novy lavy strmen (nie je to az tak draha polozka) a su tam tusim 2 lanka rucnej brzdy.
koloman79
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koloman79 »

vsetko som nastavil , ale nebrzdi ako ma a teraz a aj pred tym ked som rucnu dal celkom hore tak bolo keby zablokovala a to zbadam tak ak dam neutral same pomalicky brzdy co teraz ?
koloman79
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koloman79 »

Za kolko si kupil tie strmene ?
matiisek
Príspevky: 966
Dátum registrácie: 23.03.2011 18:44
Bydlisko: Oldenburg/Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matiisek »

Dal som ako protihodnotu stary, oni to tusim zrepasuju ak sa da. Pokial sa dobre pamatam tak stal nieco okolo 80€. Kupoval som len ten jeden vadny a rucna potom fungovala perfektne. Inac aj na japoncovi Ti radili co mas urobit, tak sa uisti ci si to spravil spravne.
koloman79
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koloman79 »

spravil som to spravne len aj to je cudne ze preco menit strmen ak pri zosliapnuty brzdy brzdis 4 kola a tam strmen funguje a pri rucnej brzde nie zaujimave
matiisek
Príspevky: 966
Dátum registrácie: 23.03.2011 18:44
Bydlisko: Oldenburg/Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matiisek »

Lebo klasicky okruh je hydraulicky, piestik vytlaca brzdova kvapalina cez potrubie zatial co pri rucnej brzde to ide cez lanko k mechanizmu rucnej. Ten mechanizmus je debilne porieseny, je tam hlinikove puzdro ak si dobre pamatam a tam je ten kamen urazu. Daky sikovny kovoobrabac by to dokazal vyrobit ale naco si to zbytocne komplikovat s neistym vysledkom.
koloman79
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koloman79 »

aha chapem aj tak idem na buduci tyzden k mechanikovi a to staci ak sa vymeni iba na jednej strane ? nie ze ma potom oklame :-)
koloman79
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koloman79 »

dakujem vyriesene
Napísať odpoveď

Návrat na "Mazda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní