Mazda 6 2.0 MZR DISI 114kW r.v.2010/2011

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mazda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Používateľov profilový obrázok
sherdog
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 07.11.2009 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sherdog »

braga napísal: k dpf ti napisem len toľko najdi si stránku ktorá sa zaoberá predajom a zistis ze opäť nemas pravdu dokonca na mazdu 6 je lacnejší ako na superb,passat ..........
Mazda 6 2.2D od 01/2009-
888,00 €

Škoda Superb 2.0 TDi od 01/2009 CFFB, CLJA
570,00 €

Mazda 6 2.0 103 kW a 105 kW
580,00 €
Ročník: 06/2005-07/2008

Honda Accord 2.2 01/2008-12/2012
990,00 €

Honda Civic 2.2 i-DTEC 01/2006-12/2011
648,00 €

Volkswagen Passat 2.0 TDi 03/2005-11/2010 CBAA, CBAB
570,00 € s DPH

BMW 530d typ E60 02/2005-09/2009 540,00 €
Ročník: 02/2005-02/2007 Kód motora: M57N2 LCI
lubomirmacek
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 10.07.2007 13:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomirmacek »

ivko1 napísal:
Ja by som takých mechanikov posielal do prdele, lebo to si človek kúpi s autom len hromadu starostí navyše, reči typu vie to opraviť každý druhý LOJZO, alebo je na to kopec dielov u mna neobstoja...

Mám japonca 4 roky a tých dielov som nejak moc nepotreboval a toho mechanika už vôbec nie, to zasa tak lavé ruky nemám. Ak si človek kúpi kachle tak je jasné že tomu mechanikovi sa nevyhne, či skôr alebo neskôr patálie prídu. Samozrejme aj benzín môžu postihnúť patálie, ale je to viac menej výnimka. Alebo ked aj je s benzínom problém že svieti "check engine" tak auto aspon ide, nie ako oturbený motor, ktorý stratí absolútne ťah
takže akože si prihrieva svoju polievočku do budúcna :d :D to neverím, poznám ho príliš dlho, skôr iba jeho vlastný pocit zo 6ky, Superb sa mu jednoducho páči viac ... inak vďaka všetkým za užitočné rady, len ešte uvažujem, či predsa len nepohľadám radšej kombik, dnes som vedľa jedného parkoval a nie je o čom
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

lubomirmacek napísal: takže akože si prihrieva svoju polievočku do budúcna :d :D to neverím, poznám ho príliš dlho, skôr iba jeho vlastný pocit zo 6ky, Superb sa mu jednoducho páči viac ... inak vďaka všetkým za užitočné rady, len ešte uvažujem, či predsa len nepohľadám radšej kombik, dnes som vedľa jedného parkoval a nie je o čom
To sa zasa nedá povedať že by si do budúcna prihrieval polievočku...
Realita je taká že on to auto vôbec nepozná, akýkolvek problém by prenho bola možno španielska dedina, akúkolvek opravu by robil prvýkrát a jednoducho by možno nenašiel tú správnu cestu ako na to a zbytočne by sa preto viac natrápil...

Ale preto že jemu sa do takého auta 2x nechce si ho ty nemáš kúpiť ? A toto je realita väčšiny automechanikov, každý ti len povie kúp si koncern, lebo sa im nechce rýpať v technike ktorú nepoznajú

Ja som tu bol za jedným "LOJZO-om" čo sa orientuje na opravy náprav, 2x nemal čas ani po telefone si vypočuť čo vlastne chcem, raz osobne nemal čas, a ked som prišiel znova tak som sa musel pozerať ako si umýva podlahu, pucuje dosky pre geometriu a ešte kopec zbytočných rečí jak koza bobkov...

Na auto sa ani len nepozrel z jamy aby vedel do čoho ide a po pol hodine tých sračiek z ktorých ma už začínala bolieť hlava (300 dôvodov ako s tým on bude mať určite problém) som sa dozvedel že auto by tam strávilo minimálne tri dni...

Nakoniec som sa nanho vytoto a ani mu nezobral telefon... Mohol to povedať hned že je lavý a že sa mu to nechce, lebo za tri dni by som s tým nemal čo robiť ani keby som býval v činžiaku a robil to na parkovisku sídliska. Oslovil som ho len z dôvodu že to mám pod nosom a nechcelo sa mi riešiť prácu a geometriu extra
Používateľov profilový obrázok
sherdog
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 07.11.2009 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sherdog »

lubomirmacek napísal:
.... takže akože si prihrieva svoju polievočku do budúcna :d :D to neverím, poznám ho príliš dlho, skôr iba jeho vlastný pocit zo 6ky, Superb sa mu jednoducho páči viac ... inak vďaka všetkým za užitočné rady, len ešte uvažujem, či predsa len nepohľadám radšej kombik, dnes som vedľa jedného parkoval a nie je o čom
Samozrejme že ten mechanik má pravdu, niekto to zistí skôr iný neskôr...
lubomirmacek
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 10.07.2007 13:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomirmacek »

sherdog a v čom má pravdu, že v 2,0 TDi Superb je lepšia výbavu ako M6 2,0 v benzíne, teda v rovnakom ročníku a +/- aj cene? Inak pozorne som si prečítal aj celú diskusiu k 2,2 D a kedže pár (rozumej dva) zaujímavých kusov je aj tu, asi sa pôjdem zviesť, lebo s výberom benzínu je tu na Sk ozaj mizéria a vonku sú zaujímavé ceny až pri ročníkoch 2008/9 ale kedže ma to až tak netlačí ...
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Výber motora (paliva) by mal byť podla toho ako vozidlo plánuješ využívať bez rozdielu výrobcu auta !!!

Ak jazdíš prevažne dlhé trasy - teda aspon 20km+ tak kludne kachle, ak nie tak benzín, lebo sa časom zaradíš medzi tých ktorý zistia na vlastnej penaženke ako ju vie moderný diesel vypláchnuť.

Treba si zrátať predpokladný ročný nájazd a z toho vypočítať výdaje na palivo. Vypočíta sa rozdiel za celý rok a z toho sa dá vypočítať rozdiel na jeden mesiac a treba zvážiť či sa oplatí "ušetriť" mesačne niekedy smiešnu sumu a ísť do rizika ktoré môže priniesť kachlový motor.

Na SK to funguje tak že každý počíta (dúfa) že auto bude jazdiť bez poruchy a kúpou diesla len a len ušetrí...

PS: Keby bolo keby boli by s v nebi

Potom tu môžeš čítať založené témy ako auto stratilo ťah, neštartuje, ako za lacno "vyliečiť" vstrekovače, ako skapalo turbo, ako diagnostika neukazuje žiadnu chybu a auto neťahá a podobne
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

zostáva mi trošku rozum stáť nad tým, čo píšete

schválne, dajte si tú robotu a pozrite si, koľko Mázd s benzínovým 108 kW motorom bez obmedzenia ročníka a km je v ponuke... je ich 8, z toho 5 generácie GG a 3 generácie GH. Kombík nie je ani jeden. V porovnaní s ponukou, ktorá bola v čase, keď som ja kupoval svoju, teraz je v ponuke o 4 kusy generácie GG a o 2 kusy generácie GH viac.

Zostaňme teda pri generácii GH.
Na mobile.de je v ponuke 144 Mázd všetkých typov karosérie s benzínovým 108 kW motorom a rokom výroby 2008 a viac. Na prvej strane je 12 generácie GG (posledné modely), nechce sa mi klikať, či nejaké nie sú aj niekde ďalej. Znamená to, že ak si zadávateľ chce rozumne vyberať, u nás má na výber jeden 5-dverový liftback, jeden 4-dverový sedan a jeden inzerát bez fotky a v Nemecku minimálne stovku rôznych kusov...

Pre toto, pre nič iné sa človek trepe do Nemecka. Dovoz, prihlásenie a kraviny naokolo ma vyšli na väčšie dve tisícky navyše k cene auta, myslím že nikto tie peniaze nedá z ruky, keď nemusí. Na druhej strane, keď raz u nás tie autá nie sú, tak čo má človek robiť???

EDIT:

@lubomirmacek - na diesel sa vyser. Fakt. Čo sa týka interiéru, modely 2008/2009 sú prakticky rovnaké ako modely 2010/2012. Záleží od vkusu, ale tomu interiéru podľa mňa nič nechýba. Sedí sa pohodlne, miesta je dosť. A podľa mňa predfaceliftová verzia 2008/09 má krajší ten predný nárazník než pofaceliftová 2010+ :-)
Pri rozpočte 13000 si vyberieš auto za 11 a za zvyšok dovezieš, prihlásiš, vymeníš kvapaliny a vozíš sa vysmiaty ako lečo
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Preto som navrhol to Legacy (prípadne Outback), lebo do toho sa kedysi ani kachle nemontovali a o to je výber benzínov väčší, ale od 08 sú aj kachle a vlastne nad by som ani nekupoval, to už nie sú tak poctivé autá, posledné poctivé kusy sú myslím ešte rv09 a zmestí sa kludne do 10000€, prípadne zobrať s LPG, ale v tom prípade radšej 2.5i
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

jasné, alternatívy môžu byť, zostal by som pri japonských benzínových motoroch. Žiadne ku.rvítka a žiadna plánovaná životnosť ako pri európskych modeloch. Niekto tu vyššie navrhoval mercedes W204, od toho ma odhovorili práve z týchto dôvodov...
lubomirmacek
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 10.07.2007 13:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomirmacek »

dík za komentár, to čo si písal o neporovnateľnom výbere na mobile.de si asi uvedomuje každý. No a 108 kW prečo? iba pre rozdiel v cene ročníka 08/09? lebo vysoliť +/- 12000 za skoro sedem ročný voz už bude asi dosť ...


a ivko1 ropu mám v Lagune 2,2, aj na pekne potiahla, lenže to bol asi najhorší motor na svete ... a zase som povedal, že iba odviesť, nie ihneď kupovať ... a ako budem v budúcnosti jazdiť, to neviem, u mňa sa to každú chvíľku mení, jeden rok jazdím viac na dlhšie trate, potom zase iba po meste ...
lubomirmacek
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 10.07.2007 13:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomirmacek »

Chlapi, ešte jedna otázka, pýtam sa, brzdy sú také nijaké na všetkých, alebo je to iba môj subjektívny pocit, kedže laguna má brzdy viac ostré, alebo to je iba dôsledok dnešného neskutočného lejaku a tým pádom aj mokrých kotúčov a platničiek? Keď výrazne leje, máva tento problém aj laguna ale viezol som sa mazdou aj na sucho a brzdy sa mi javili ako slabšie, možno by prospela výmena kotúčov za nejakú lepšiu kvalitu ..
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

Môj subjektívny pocit je tiež, že to brzdí slabo, resp. menej ostro, než som bol zvyknutý z predchádzajúceho auta. Po kúpe som rovno vymenil zadné platničky a predné by bolo treba vymeniť tiež plus vyrovnať/vymeniť kotúče. Prehrmí blázinec čo mám teraz a vymením to, potom dám vedieť či sa to zlepšilo :-)

Na druhej strane, nejazdím s tým na doraz a zase nebrzdí to vyslovene zle, takisto aj STK-čkou som prešiel v pohode...
lubomirmacek
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 10.07.2007 13:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomirmacek »

brzdy boli namerané na stk L:2,5 R:2,71 predok a L:1,66 R:1,65 zadok ... Laguna mala predok cca 3,25kN obe strany
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ešte k tým brzdám tá Mazda je teda benzín či diesel ? Trebárs ja tiež musím o niečo viac tlačiť na pedál, ale je to tým že u mna posilovač funguje na podtlaku zo sania, kdežto každý diesel má vákuovú pumpu a teda na pedal stačí tlačiť rozhodne menej
lubomirmacek
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 10.07.2007 13:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomirmacek »

... je benzín

Návrat na "Mazda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 49 neregistrovaných