Mazda 2.2d Skyactiv do 3-2015

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mazda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lubos zimovcak
Príspevky: 3379
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2.2d Skyactiv do 3-2015

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Samozrejme, že je to OBROVSKY rozdiel.
To už by si mohol vedieť.
Rovnako ako motory Man.
Máš 6 valec 220 koní, stary ako republika, vyše 6 litrov objemu, potom 220 koní z cca 4,5 l, 4-valec, z toho istého objemu 180 koní /píšem orientačne /.

Záhada, najstarší a najväčší motor ma po kvante km stále lepšiu prevodovku, lepší chod motora, ako 4 valce....
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2.2d Skyactiv do 3-2015

Príspevok od používateľa peterson999 »

Oco13
Jeden posraty konektor vymysla niekolko ludi cize je velmi tazko urcit kto co kedy urobil kde na jednom celku akym je MOTOR do auta.
Motor 2.0hdi ma dlhu historiu
1.4 + 1.6 hdi su "nove motory"
Lubos
Je ine mat 2.0hdi 66kw v lahkom P206 z roku 2002 na dialnicne presuny a celkom ine mat napr. tazky P407 ci Mondeo 2.0hdi 100-103kw s DPF na kratke trasy. Az sa cudujem ze ti odpovedam... Ano P206 nalieta k milionu a P407 bude kychat pri 200tkm krv. Kedze mam prehlad jednom aj druhom motore tak nieco o tom viem. Holy motor 2.0hdi je VYDARENY. Problem je PRISLUSENSTVO a to prislusenstvo odchadza po 200tkm ak sa bavime o roku 2007 hore cize s DPF 100-103kw. Turbo okolo 300tkm preklz cerpadla na vacke tiez cca 300tkm, DPF tiez, vstreky 300tkm, starter+alternator cca 300tkm, vtedy priemerne prdne spojka s dvojhmotou a vysledne majitel auta lutuje ze pri 250tkm auto nepredal lebo v priebehu 270-350 do neho natiska TISICE EUR. Ak niekto urobi cez 500tkm tak je to clovek co robil dlhe trate a s rozumom pristupoval k autu.
Cakam ze mi odpises kolko som najazdil na 2.0hdi ci milion km a tak... Ale to nepisem ani tebe, skor inym, len odpovedam akoze tebe.
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
lubos zimovcak
Príspevky: 3379
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2.2d Skyactiv do 3-2015

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Uvidím.
Zatial mam iba vyše 330..a zatiaľ som nič na motore nerobil, ani spojkou, či 2-hmotou.
A áno, robím naviac krátke trasy. Ani sa nestihne zohriať.
Ale to som už písal.
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2.2d Skyactiv do 3-2015

Príspevok od používateľa peterson999 »

Zabudol si napisat ake mas auto ...
Kolko kw
Odkedy ho mas a co robil pred tebou majitel ?
Ak mas 100-103kw tak teraz pride ta zabava o ktorej pisem.
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
sjaro
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 11.09.2011 11:02
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2.2d Skyactiv do 3-2015

Príspevok od používateľa sjaro »

Mladý muž CX5 SHY 2013.
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2.2d Skyactiv do 3-2015

Príspevok od používateľa peterson999 »

sjaro napísal: 13.02.2022 14:23 Mladý muž CX5 SHY 2013.
Super. Uz vieme. Cize 250tkm a vacka povodna.
Mas od nova to auto ? Bol si pri vymene podloziek ? Videl si vyf.vacku teraz po tomto najazde ako vyzera ?
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2.2d Skyactiv do 3-2015

Príspevok od používateľa peterson999 »

Propominam ze ja nemusim mat ZIADNU PRAX ani nemusim nikdy nazivo uvidiet ten motor.

Mne staci zavolat trom ludom, opytat sa na problem, urobim si aritmeticky priemer ich vypovedi a ak sa cca zhoduju mam vysledok. Ak sa nezhoduju tak oslovim dalsich ludi ktori vysledok vytvoria. Velakrat staci jeden profik a nemusim volat dalsich dvoch ale ja si rad overujem.
Poznam cloveka co nerobi ZIADNY INY MOTOR iba Mazda 2.2d. Jeho slova beriem velmi vazne, ale aby sa minimalizovala chybovost, zavolam PREDAJCOVI dielov a ten mi da svojho sefa na telefon a zrazu mi vysvetluje co preco ako co robit kedy menit a ten ŠÉF nazivo mozno ani nevidel ten motor ale je to jeho hobby a preto sa pyta mudrejsich a skusenejsich a asi tiez si robi usudok a zaver. Konci slovami napr. za rok sme predali 300 tychto vačiek a upresnuje ze sa to tyka aut vyrobenych do 3-2015, doda ze vtedy vyrobca zmenil aj pohon olej.cerpadla a ojnicne loziska... Po vypocuti tychto dvoch mi uz staci, nemusim robit nic dalsie. Ale casom ked stretnem mechanika z Mazdy tak skecneme o vacke a tem mi to potvrdi. Potom tu na fore dam temu a niekto tu prida link kde je presne popisane co som sa dozvedel.
Nie je to krasne ? Nikde nemusim ist, nezaspinim si ani topanky a nieto ruky, nenajazdim milion km na 2.2d a viem to lepsie ako clovek co opravuje auta cely zivot. Telefon, internet a s kavou v ruke pri krbe. Nikde som nebol, nic som nevidel a vsetko viem :-)
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
sjaro
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 11.09.2011 11:02
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2.2d Skyactiv do 3-2015

Príspevok od používateľa sjaro »

Čítaj čo píšem, to auto nie je moje, je kamarátove a mal ho od nova.
Podložky menily na zvolavačku, riešilo sa to cez kamaráta prijímacieho technika v mazde.
Bohužiaľ on nie je mechanik len prijímací technik a musel som ho upozorniť že podložky ktoré používajú nie sú vhodné pre tento motor, začal naživat po výmene olej a rýchle som na to prišiel.
Tiež mi nedalo a hľadal som príčinu častej regenerácie. A ako som písal inžinieri v mazde urobili zrejme zlý software pre tento model, diagnostika neodhali vadne teplomery na filtri častíc.
Vačku som na upozornenie kamaráta prijímacieho technika skontroloval je ako nova, a zrejme aj stihol zachrániť "naftový olej ju zničí"
Nie som konzument, hrabem sa v autách.
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2.2d Skyactiv do 3-2015

Príspevok od používateľa peterson999 »

sjaro napísal: 13.02.2022 15:15
Podložky menily na zvolavačku, riešilo sa to cez kamaráta prijímacieho technika v mazde.
Vzhladom na najazd a rocnik je moj tip taky, ze mu vacku vymenili len mu to nepovedali. Uz som pisal ze sa tym Mazda nechvalila a vacky menila tajte. Tusim to tu aj niekto v teme spomenul.
Problem bol uz po 70tkm a na 150tkm to uz bolo KO uplne. Preto predpokladam scenar vyssie uvedeny.
Moze sa stat, ze sa tvrdost zdvihadiel menila v priebehu vyroby a ze cast aut ma a cas nema ten problem ale to je malo pravdepodobne. Seriova vyroba ide cele roky a nie ze jeden den tak, druhy hentak. Dalsia moznost je, ze diel dodavaju dvaja vyrobcovia. Ked bude mat chut, zistim si ci padali vsetky alebo len niektore. Info tu posuniem po tomto zisteni.
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
sjaro
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 11.09.2011 11:02
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2.2d Skyactiv do 3-2015

Príspevok od používateľa sjaro »

Kašli na to, nikto nič nemenil, keby ju bolo treba, boli by mi ju dali, aj keď auto bolo už po záruke.
Žiadne tvrdé zdvíhatka a neviem aké vačky, je to blud ktorý niekto vypotil a ten sa rozšíril. Keď sa niečo o seba trie a nie je to dostatočné mazane tak sa to zoderie.
Nemám chuť ta ďalej presvedčovať, zavolaj ďalším trom čo to počuli niekde v krčme......
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2.2d Skyactiv do 3-2015

Príspevok od používateľa peterson999 »

Je to blud a vačky sa vo velkom menia :-)
Rozumiem, chodis po krcmach a myslis ze ja tiez a dokonca aj ked jasne napisem zdroj mojich informacii ty si mudrejsi.
Ak si taky mudry, urcite robis za 10.000 eur mesacne Supersporty a tu mazdu 2.2d si zobral len preto ze kamaratova a opravu v Mazde nezvladli, dokonca ked sa ukazala chyba tak zaruku na opravu autorizak nedal a nechali to na teba.
Dava to logiku. A aj podlozky dali ine ci len tucne boli vstreky ?
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
sjaro
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 11.09.2011 11:02
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2.2d Skyactiv do 3-2015

Príspevok od používateľa sjaro »

Aký si Ty múdry, spávaš v knižnici?
Jasné že menia vačky, aj som Ti napísal prečo .
Slabo zatiahnuté vstrekovače a v motore namiesto oleja nafta a karbón.
Odporúčam všetkým ktorý majú takéto auto aby si fyzicky zmerali teplomery na obvode filtra častíc, ale ono sa stačí za prevádzky pozrieť na teploty diagnostikou, a je jasné co sa deje keď na teplomere tesne za turbom je rovnaká teplota ako ďaleko od motora za filtrom.
A stačí pozrieť aj koľko regenerácii bolo spustených.Pušta sa vtedy v kuse a nikdy sa neukončí.
A do krčmy na poradu nechodím, to sú roky praxe.
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2.2d Skyactiv do 3-2015

Príspevok od používateľa peterson999 »

Este mi vysvetli preco Mazda vylepsila vačky ked boli dobre. Poznas to podla pismena B na konci cisla dielu. Azda su sprosti a vyrobili nove vylepsene vacky z nudy ? Nemyslim. Mazda ked ma na konci B alebo C tak to znamena ze je to rovnaky ale vylepseny diel kedze ten prvy mal problem.
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2.2d Skyactiv do 3-2015

Príspevok od používateľa peterson999 »

Preco sa sacia vacka nemeni ani u jedneho ? Ona ma iny olej ako vyfukova ???
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
sjaro
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 11.09.2011 11:02
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2.2d Skyactiv do 3-2015

Príspevok od používateľa sjaro »

Konštrukčne ma ten motor nezaujíma, venujem sa iným značkám, zrejme je ta vačka najslabší článok čo sa týka mazania. Možno niekde zúžený kanál, neviem.
Inak u toho motora ma dokonca diagnostika chybovy kód niečo ako nízky tlak oleja, dokáže upozorniť že je problém s mazanim.

Návrat na "Mazda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní