Mazda 2 - výmena riadiacej jednotky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mazda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mosin
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 22.01.2007 18:26
Bydlisko: ZV
Zdieľať na Facebook

Mazda 2 - výmena riadiacej jednotky

Príspevok od používateľa mosin »

Zdravím, chcem sa opýtat na výmenu riadiačky na Mazde 2 2005 1.25 55 Benzín.Je tam problém že auto bolo búrane a je ohnutá riadiaca jednotka a sem tam to blbne že auto nechce naštartovat.
Dala by sa vymenit že by som kúpil staršiu funkčnú a tá by sa prehodila a nakodovala alebo kto by to vedel urobit v okolí BB okrem servisu MAZDY a FORDU.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Nepoznam, neviem.
Avsak je problem zajst na vrakac a skusit ju tam vymenit, odskusat ci to pojde bez dalsich peripetii???
Osobne si myslim, ze problem neni. Avsak neviem ako to je s imobilizerom... Skusil by som a ak to pojde, tak by som ju hned zobral.
Alebo ak mas nejake ine info, ze treba nieco prisposobovat, tak potom mala zniet otazka inak a to ze hladas niekoho s potrebnym vybavenim.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Múdrejšie a hlavne istejšie riešenie je za pár halierov získať starú RJ len pre získanie krabice a prehodiť sa.Plošák treba velmi pozorne prehliadnuť na prerušenie niektorej cestičky na plošnom ktorá nevydržala priehyb.
Najprv sa teda opraví plošák a behá sa z RJ hoci v škatuli od topánok a ak sa ukáže že je OK tak sa kúpy za pár halierov skrinka,teda iná RJ a prehodia sa črevá.
mosin
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 22.01.2007 18:26
Bydlisko: ZV
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mosin »

Dobre skúsim vybrat riadiačku a pozrem sa na to ako vyzerá plošák.Náradie na to mám tak by to nemal byt nejaký problém ak nieje zlomená.
koldo
expert: PSA
Príspevky: 307
Dátum registrácie: 13.03.2006 19:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koldo »

riesenim by bolo naklonovanie,pripadne prehodenie eepromi a flashky.
silno pochybujem,ze na dvoj,alebo trojvrstvovom plosnom spoji najdes mikrotrhlinku.
dec superscan 3 full cz,vag com profi original,op com cz original,batronix,bdm,x-prog,..etc...fap off PSA
1tomas1
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 11.06.2007 20:22
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1tomas1 »

prepacte mi tento citovy vylev, ale musim Co za hovado dalo riadiacu jednotku pred predne koleso?
;-(
Napísať odpoveď

Návrat na "Mazda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 56 neregistrovaných