Mazda 2 - rada pri kupe

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mazda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Cumo napísal:bože môj za tie prachy si kúp radšej niečo ročné s nabehanými 30 000km!!
je to v záruke relatívne nové a niekoľko tisíc "ušetrených"
Za 14000eur si môžeš kúpiť auto ktoré v predajni stálo dajme tomu 17 000eur. Doba je aká je . Ľudia zoberú auto na tretinky no často sa stáva že už nieje ani na tú druhú tretinku.
aj toto je jedno z riešení..ale 30 000km je veľa na to ked má záujem o nové auto..podaktorí pacienti dokážu zničiť auto/nevyhýba sa jamám na ceste, vytáča motor aj ked je studený, prípadne jazdí na 1000 otáčok..
alebo jazdí do kopca na päťke-ako jedna moderátorka ktorá sa sťažovala že jej auto je dokopca lenivé a nepochopila že asi treba podradiť z tej päťky do trojky, prípadne štvorky..
Cumo
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 05.09.2007 18:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cumo »

uviedol som príklad! kľudne môžeš nájsť auto čo má menej . ale poviem ti takto : keď dáš v predajni na stôl 14590 či koľko to máš a s autom prejdeš prvých sto metrov autu klesla hodnota o 1500eur. prísť za 20 minút o také prachy je na uváženie.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

este by som ti doporucil, nakolko kazdy z nas starsich jazdil najprv na slabuckych skodach a trabantoch, aby si nelutoval cas a chod vyskusat napr. ako ti radil jergusd nejaky pekny E-classe. 5-6 rocny, okolo 15tis. s 180-200tis.km a neviem, ci budes dalej uvazovat o mazde 2-3, aj ked novej. Servis je drahsi, spolahlivost priblizne rovnaka, ale inak diametralny rozdiel. A zasa zalezi, na co to auto budes mat.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

no vidim to tu zas na hustu diskusiu, rady sa sypu lepsie ako v predmanzelskej poradni :40bd: :40bd: :40bd: :4090:
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Tiež sme po kúpe troch nových áut (Ja a moja polovička) prišli na to že nové je nové ale jazdené pár ročné je lepšia kúpa z dôvodu že predsa len peniaze sa dajú aj lepšie využiť. A strašenie stočenkami...kúpiš u predajcu niečo jazdené dvojročné s 30-50 000km tak to zvykne byť ozaj v stave nového . Zvyčajne to je vykúpené na protiúčet napríklad, tak máš oveľa väčšiu šancu že to bude všetko na poriadku. Jasné že odrbať sa dá vždy ale to sa dá aj na novom ak kúpiš za plnú cenu nepodarok a záruka aj 5 rokov Ti je aj tak len nato, aby si strávil čas vozením auta do a zo servisu...pretože záruka platí len odtiaľ potiaľ. Takže u mňa záruka nerovná sa istota že sa z autom nič nestane a že ho budem mať k dispozícii 365 dní v roku sám pre seba.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

jergusd napísal:za 15 000 eur by som si kúpil E-classe mercedes kde je všetko od výmyslu sveta a za zvyšok by som servisoval a tankoval najbližšie 3 roky alebo aj 5 rokov ... kupovať nové auto a skladať tisíce na výbavu, to je čistý mezmysel - aj keď mazda je fajn
On chce nové auto za 14litrov,ty mu radíš ojazdené Éčko za 15.000 a že za zvyšok má tankovať a servisovať auto najbližšie 3 roky.Prosím ťa o akom zvyšku hovoríš????????
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> nenechaj sa prehovoriť na nejaké jazdené..také podvody čo sa dneska s jazdenkami robia tak škoda rečí..



jasna vec, VSETKY jazdenky su podvody. Uplne vsetky. Este nikdy nikto ziadnu serioznu poctivu jazdenku nepredal. Aj ty ked budes predavat tvoje vozy (ktore si mal od novoty), aj tie tvoje "jazdenky" budu hnusne buranice stocenice vytopenice. Tak veru.

A vsetky nove auta su uplne super, ani jedno sa nepokazilo a neprinieslo majitelom sediny.

Ach jaj. Zato ze ty mas mindrak z rocneho/dvojrocneho auta co ma ciselko 019.383 pripadne 048.947, sialene vela ludi nema. Zato ze ty nie si schopny prezriet si auto, vela inych ludi tento problem nema. Zato ze ty mas problem kupit v autoterorizovanom servise nejaku predvadzacku, vela ludi nema - mam kamaratov co tristvrte rocne auta, ktore nove stali 27.000 eur, kupili za 16 az 18 tisic s kilometrami este mensimi ako je to cislo a vobec, vobec to nelutovali celych XY rokov co tie auta maju.
landmark
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 12.09.2013 10:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa landmark »

Nové je nové.
Ja by som sa ešte zamyslel nad týmto: Nissan Pulsar 1,2: Konečne poctivý hatchback
http://www.etrend.sk/auto-testy/test-ni ... hback.html

Základ 1,2/85KW začína od 13 950 Eur

[img]http://pullzone1.motoringresearch.netdn ... r_2015.jpg[/img]
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Hmlovky som použil za 5 rokov asi 3x ale 3x mi pomohli takže zamňa hmlovky áno. Aj ABS mi zapne za zimu asi 2x ale ďakujem zaň.
Mazda 2 je síce malé auto ale keď človek sedí sám treba mu viac? Výbavy majú japonci často pevne dané ale možno by sa dalo na predajni dohovoriť čo sa dá... zapojiť nejaké svetlá nemôže byť taký problém. A za cenu malého auta možno dostanem väčšie otázka s akým motorom - asi s tým istým čo v tom menšom čo rozhodne už nebude také živé.
Keď ti stačí malé auto do mesta popr. popri meste, žiadne dlhé trasy, jazdíš sám načo ti väčšie. Dokonca si myslím ak to časom budeš chcieť predať skôr predáš menšie auto a s menšou stratou.
Myslím že Mazda má v ponuke dosť skladových aj predvádzacích áut.
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Ak sa budes vozit sam, resp. dvaja, tak SSS. Za 14600€, 1.6 poctivy benzin 100kw, 6M, xenony, sportove sedacky, R17 obutie, stovku da za 8,7s a brutalne dobry podvozok.

Suzuki Swift Sport.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

mp3turbo napísal:>> nenechaj sa prehovoriť na nejaké jazdené..také podvody čo sa dneska s jazdenkami robia tak škoda rečí..



jasna vec, VSETKY jazdenky su podvody. Uplne vsetky. Este nikdy nikto ziadnu serioznu poctivu jazdenku nepredal. Aj ty ked budes predavat tvoje vozy (ktore si mal od novoty), aj tie tvoje "jazdenky" budu hnusne buranice stocenice vytopenice. Tak veru.

A vsetky nove auta su uplne super, ani jedno sa nepokazilo a neprinieslo majitelom sediny.

Ach jaj. Zato ze ty mas mindrak z rocneho/dvojrocneho auta co ma ciselko 019.383 pripadne 048.947, sialene vela ludi nema. Zato ze ty nie si schopny prezriet si auto, vela inych ludi tento problem nema. Zato ze ty mas problem kupit v autoterorizovanom servise nejaku predvadzacku, vela ludi nema - mam kamaratov co tristvrte rocne auta, ktore nove stali 27.000 eur, kupili za 16 az 18 tisic s kilometrami este mensimi ako je to cislo a vobec, vobec to nelutovali celych XY rokov co tie auta maju.
ty si si asi niečo šlahol :)
Nikto tu nepísal o tom aby si také auto od značkového servisu nekupoval...nech si také kúpi ale nie s 50 000km a vyššie..nám chceš povedať že niekto nedokáže zničiť auto aj za tých 50 000 km?veru dokáže...kamarát napríklad mení platničky každých 40 000 km..jazdí trošku razantnejšie..nech si také auto kupi ale trebárs s nábehom do 10 000km...a aj ne tie dostane peknú zlavičku..
A ano ja nie som schopný si prezrieť auto..ktoré som kupoval v jarných mesiacoch a malo zimné pneu s ktorými jazdilo normálne..potom som na neho nahodil letné pneu a odvtedy ma to stálo cca 1000 eur čo som investoval do náhr.dielov aby mi prestal chvieť volant..kedže zimné pneu vedia lepšie všetko odfiltrovať..a nezačni mi tu vypisovať čo som všetko mal pomeniť...
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

lyall napísal: hmlovky by som chcel.
Rocne pouzijem hmlovky asi jedenkrat. Aby som zistil, ci svietia.
Nie je vela zbytocnejsich veci, ako su hmluvky,.
Jago007
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 07.01.2009 17:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jago007 »

Idem kupovat nove auto a mam vo vybere mazdu 3 attraction s dvojlitrom a navigaciou. za 19000Eur.Doteraz som videl iba vw grup a na ine znacky som pozeral ako na smejdy.Po vyskusani auta som sa hned zamiloval.Pozeral som aj mazdu 2 a je to nadherne auto aj z vonku a z vnutra.Oproti fabii nebe a dudy.Pozri si na nete nejake skladovky,dohodni si skusobnu jazdu a rozhodni sa.Na cestach budes originalny,neokukany.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Asi tak,

ľudia neuvažujú racionalne , nepíšu si klady a nedostatky na jednu a druhu stranu papiera A4 a čo preváži , tak sa rozhodnú podĺa toho ?,

NIE

ľudia sa rozhodujú podĺa svojich emocií
VŽDY sa tak rozhodovali, rozhodujú a budú sa tak rozhodovať
výsledok zaleží od miery informácií o predmete svojho rozhodnutia/ tu hovoríme o kúpe auta/,ktorou disponujú

Moj sused nečíta tieto diskusie ani nemá Internet

výsledok : kupil si novú Š-Rapid 1.2 TSi

ak by čítal diskusie na Internete určite by si Rapid nekupil

Ja čítam diskusie som uvedomelý a kupil som si Orlando
aj ked mi radili radšej VW-Touran ..dovod
Orlando sa mi viac páči ako Touran

takže ak niekto má na to , KUPI si NOVÉ auto
a má dobrý pocit z toho,že jazdí, nič sa mu na aute ne*ere
a nemusí preplácať služby autoservisov
ojazdené auto je dobrou voĺbou pre toho,kto si ho vie
a ma možnosť sam servisovať
väčšina ludí nema taku možnosť a preto si kupujú nové autá
tak to vidím ja.

Návrat na "Mazda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 55 neregistrovaných