Mazda 2 - nedajú sa otvoriť vodičove dvere

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mazda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tuninka
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2 - nedajú sa otvoriť vodičove dvere

Príspevok od používateľa tuninka »

tak mi tak napadlo, že volakedy som mal taký problém na inom aute.... bolo to presne takto, neotváralo dvere, a všetko čo tomu bolo, že to kovové tiahlo bolo vyskočené z toho silonového niečoho.... oprava zadarmo, ale trvalo mi to hodinu s odretými rukami a prstami, lebo prístup tam bol totálne mizerný
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2 - nedajú sa otvoriť vodičove dvere

Príspevok od používateľa oco13 »

seven549 napísal: 14.03.2022 22:38 uz stare renolty megane mali taku kartu s ovladacom.s ktoru sa startovalo.ked padla bateria z tej karty sa tiez vybral kluc a auto sa otvorilo.
Seven - mám presne ten starý renault - karta sa menila kvoli strate a klúč teda nebolo podla čoho vybrusovať. Takže ak nechá manželka svietiť svetlá, postup je nasledovný - potrebuješ karton, druhú baterku a štartovacie kable. Karton na zem , zasunieš sa pod predok auta a druhú baterku pripojíš na kostru a + pol štartera. Vylezieš a odomykáš kartou. Baterky vymeníš , naštartuješ a odchádzaš. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2 - nedajú sa otvoriť vodičove dvere

Príspevok od používateľa seven549 »

ale ved to je v pohode takto to riesit.pre mna nic nezvycajne.ja aj ked kupujem auto beriem zo sebou deku a laham pod neho normalne na ulici.a aj bezne si nosim v kufri poskladanu deku a foliu na mokru cestu keby nieco.

dnes je take nieco pre ludi hamba.ta kde lahat pod auto.dnes su uz ludia pani.

niekedy este v roku 2012 som si na bmw e46 320i menil na parkovisku vo svicarsku hydrostely.a islo to tak krasne s tym zasunuty motorom pod celnym sklom.jaaaj no ale musel som.

alebo na mondeo mk3 tdci alternator na dialnici v rakusku na benzinke pri vchode do shopu menit.bolo tam svetlo a o 1 rano som nemal inu moznost.azda to nebudem robit niekde v tme.auto muselo na zdvihak koleso dole riadiaca tyc dole a altik sa vybera zospodu.
uwa0950731791
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 11.01.2017 08:48
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2 - nedajú sa otvoriť vodičove dvere

Príspevok od používateľa uwa0950731791 »

Obrázok
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2 - nedajú sa otvoriť vodičove dvere

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Tak to je uz dost rozobrane a musim len doplnit ze uplne zbytočne. ten otvor z hubkou bol urcený k zamku , stacilo len ten odkrit ...odlepit. Zamok rozobrat a pozriet.
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
uwa0950731791
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 11.01.2017 08:48
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2 - nedajú sa otvoriť vodičove dvere

Príspevok od používateľa uwa0950731791 »

Ktorý otvor s hubkou? Zámok je za rohom pod plechom, nie je k nemu prístup ani keď som dal dole celý ten čierny plast. Ale máš pravdu v tom, že som to rozobral úplne zbytočne - keď som to dal dole tak som len tak pre srandu potiahol tiahlo od klučky (ku ktorému bol prístup aj cez ten otvor vlavo hore) a dvere sa otvorili. Keď som ho ťahal 50x v nedeľu tak nič. A dnes po zamknutí a odomknutí zasa nič, až som si nadával prečo som ich znova zabuchol. Čiže je niečo naprd vnútri toho zámku. A nechcel som ho rozobrať nakomplet aby som mal ako zamknúť auto pred domom. Idem objednať komplet nový zámok, tomu starému už neverím.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2 - nedajú sa otvoriť vodičove dvere

Príspevok od používateľa seven549 »

niektore auta ponukaju moznost stelovat volu medzi kluckou a tym mechanizmom v dverach.keby si mal forda skodovku alebo vw tak sa to da poradit ale mazdu nepoznam.

no urcite nic nepokazis ked das celu tu vec druhu.a daj dokopy aj to aby sa to dalo odomknut klucom.
uwa0950731791
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 11.01.2017 08:48
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2 - nedajú sa otvoriť vodičove dvere

Príspevok od používateľa uwa0950731791 »

To dnes zasa ako zázrakom fungovalo. :41c2:
Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2 - nedajú sa otvoriť vodičove dvere

Príspevok od používateľa Pilotek »

Mne to pripadá, že môže byť mechanizmus zámku (samotný zámok, nie "FAB vložka") taký zalepený dlhoročnou špinou (nikdy nečistený a nemazaný), že hoci kľučka odomykaciu páčku vnútri zámku potiahne, západka zámku je taká prilepená, že ju pružinka "nepremôže" a tým pádom sa dvere neotvoria.

Ako poslednú možnosť by som zámok skúsil vystriekať niečím uvoľňujúcim (hoci aj WDčkom), potom špinu dobre povytieral (handra na špajli a pod.) a ak sa zámok rozhýbe, potom ho niečím vhodným namazal.

To isté sa dá urobiť aj s riadne zapečenou "FAB vložkou" a dokonca aj s tou mini "záklapkou", ktorá na niektorých automobilových "FAB vložkách" zatvára otvor pre kľúč a časom zostane zaseknutá špinou/oxidáciou v pootvorenej polohe. Ale chce to trpezlivosť...
uwa0950731791
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 11.01.2017 08:48
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2 - nedajú sa otvoriť vodičove dvere

Príspevok od používateľa uwa0950731791 »

Môže byť že by som ho rozchodil, ale nechcem riskovať že ho rozoberiem a bude to niečo iné. Alebo že ho už nezložím. :d :D
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2 - nedajú sa otvoriť vodičove dvere

Príspevok od používateľa seven549 »

uwa0950731791 napísal: 17.03.2022 01:22 To dnes zasa ako zázrakom fungovalo. :41c2:
to tak vzdy.ak to netreba tak to funguje a ak ma prist technika do akcie tak zlyha.u mna vcera mobil trebalo mi volat a on sa aktualizuje 10 minut.a dnes rano pc.uz to ukazovalo asi tak 10 dni ze aktualizacia bude no ale je na to nemam cas ked sedim za pc tak mi treba robit.a zase nemam v pamati ze treba ho zapnut alebo pri vypnuti mu to pustit.dal som ranajky wc pridem a on stale hrka tak som to kaslal a az teraz som pozrel maily.no zbytocne to bezalo pol dna.
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2 - nedajú sa otvoriť vodičove dvere

Príspevok od používateľa jaster-83 »

aj stierace sa menia zasadne za dazda az ked nieje vidiet cez okno lebo ked neprsi tak netreba a tak isto aj ziarovky v svetlach za tmy lebo zrazu cestu nevidiet.....😂😂😂
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2 - nedajú sa otvoriť vodičove dvere

Príspevok od používateľa seven549 »

stierace dojali jedneho dna aj mna.a bosch.presne 2 roky od kupy v jeseni idem rano o 5.00 rosa mokro a stierace nefunguju.tyzden predtym sli stale dobre.tak som zastavil utrel okno handrou z kufra a vidim.pretrem stieracami a znova rozmazane.

prislo to do akcie a zlyhalo.ja tak zijem uz 10 rokov.kedykolvek sa hocico pokazi a vzdy v tedy ked to den predtym este islo.

preto mam 2 auta ktore drzim aby sli vzdy ako vino 2 mobily 3 pc 2 telky,atd.aj 2x kupelna a 2x wc v dome.aj tam sa to pokazi.rano sadnem a chyba toatelak.to este beriem ale presunut sa do druheho je horor.
uwa0950731791
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 11.01.2017 08:48
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2 - nedajú sa otvoriť vodičove dvere

Príspevok od používateľa uwa0950731791 »

Tak po menšej tortúre nateraz happyend: nový zámok dorazil (90 € aj s dopravou z PL), hodinu mi trvalo prehovoriť dvere aby sa znova otvorili, zámok som namontoval aby som zistil, že obidve tiahla od vonkajšej klučky aj od vložky zámku sú dlhšie ako pôvodné a to o dosť takže sa nedajú založiť kam patria (to som si blbec neoveril keď som mal obidva zámky v ruke):
Obrázok

Takže zámok von a prehadzovať tiahla zo starého zámku na nový. Úžasný patent zaistenia jedného z nich plastovou srandou ktorú som pri demontáži poškodil takže nasledovalo kutilstvo a improvizácia aby som pri druhom pokuse o montáž zistil že lanká k vnútornej klučke sú zasa pre zmenu kratšie :-) čo už bol väčší problém keďže na premontovanie jedného z nich by bolo treba obidva zámky rozobrať viac ako som mal odvahu. Takže znova demontáž a prehodenie tiahiel na pôvodný zámok (ktorý som pôvodne už neplánoval použiť), na ktorý som prehodil z nového aj pružinu ktorej zlomenie bolo príčinou celého problému:
Obrázok

Zámok momentálne zamyká, obidve klučky klučkujú, len mi nie je jasné načo je na vložke tento bazmeg (tá diera so závitom)
Obrázok
a ako a kde má byť správne namontovaný. Kým to funguje tak sa to nechystám znova celé dávať dole ale keby niekto vedel aspoň nezomriem sprostý. Vložku ani bazmeg nebolo treba demontovať, to som len v zápale boja odkrútil všetky šróby čo som videl, bolo bývalo stačilo len odistiť tie plastové packy držiace tiahla.

Poučenie do budúcna: poriadne si preštudovať manuál a hlavne všetko pred rozobratím fotiť! :40bd:
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2 - nedajú sa otvoriť vodičove dvere

Príspevok od používateľa oco13 »

na ktorý som prehodil z nového aj pružinu ktorej zlomenie bolo príčinou celého problému:
17 dní a strunka za 90 eur :300f: :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Mazda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných