Mazda 2 - nedajú sa otvoriť vodičove dvere

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mazda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

uwa0950731791
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 11.01.2017 08:48
Zdieľať na Facebook

Mazda 2 - nedajú sa otvoriť vodičove dvere

Príspevok od používateľa uwa0950731791 »

Zdravím, páni!

Na manželkinej Mazde 2 2003 (=Fiesta = Fusion) sa nedajú otvoriť vodičove dvere ani z vonka ani z vnútra. Večer všetko fungovalo ráno sa nedostala do auta. Tapacír dverí sa mi podarilo dať dole, tiahla od obidvoch klučiek ťahajú, ale dvere sa otvoriť nedajú ani keď odomknem dialkovým ani keď otvorím klúčom. Klucku taham naprazdno ako ked su dvere zamknute. Kedze sa dvere nedaju otvorit ani jednou kluckou a tiahla sa hybu tak to tipujem na elektricky problem že sa tam niečo neodblokuje na tom zámku. Má niekto schému alebo radu čo pozrieť alebo ako dvere prinútiť k otvoreniu? Lebo gymnastiku zo spolujazdcovho sedadla manželka odmieta. :-)

Ďakujem.
tuninka
Príspevky: 891
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2 - nedajú sa otvoriť vodičove dvere

Príspevok od používateľa tuninka »

nie je to len zamrznuté? mne sa stáva to isté na staršej mazde 6, ak mrzne a je vlhko, tak niekedy sa mi neodomknú jedny dvere, len ja mám šťastie, že to robí len na ľavých zadných dverách
uwa0950731791
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 11.01.2017 08:48
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2 - nedajú sa otvoriť vodičove dvere

Príspevok od používateľa uwa0950731791 »

Skôr nie, celú zimu v pohode. A teraz to stálo celý deň na slnku.
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2 - nedajú sa otvoriť vodičove dvere

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Treba skúsiť elektrický cvaknut na zamknutie a potom odomknutie ale externé napájanie ....pozor na toto treba skúsenosti inak vyhori rj .
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2 - nedajú sa otvoriť vodičove dvere

Príspevok od používateľa seven549 »

tipujem na elektricky problem že sa tam niečo neodblokuje na tom zámku--------je to zaujimave ako ludia rozmyslaju.

akoby sa potom dalo dostat do auta ak je bateria vybita??????? kufor alebo spolujazdcove dvere???? a este auto 20 rocne.tam nieje nic scifi.alebo auta pod vw uz roky maju len soferov zamok spolujazdec ta ma zaslepku.


ten kluc no fabka asi mechanicky nieje spojeny so zamkom.kluc vzdy musi otvorit mechanicky zamok nieco je zlomene preto ta klucka ide naprazdno.otvaralo sa to auto niekedy klucom?

treba pozriet ked uz je dole tapacir ze co treba prekliknut alebo zatocit aby klucka zabrala.
uwa0950731791
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 11.01.2017 08:48
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2 - nedajú sa otvoriť vodičove dvere

Príspevok od používateľa uwa0950731791 »

Máš pravdu, to ma nenapadlo, ale ospravedlňuje ma to, že ostatné dvere to otočením klúča otvorí tak som nemyslel, že by to bolo v zámku teda vložke. Ale keď tak o tom hovoríš tak ma teraz napadlo že ako som tak šaškoval pri aute a skúšal otáčať kľúčom hore dole tak to chvíľu otváralo a zatváralo a po pár otáčaniach prestalo aj to. Asi to bude fakt mechanické niečo na vložke. Inak auto má dialkové tak sa primárne používalo na otváranie to, ale klúčom sa to párkrát skúsilo.

Tapacír som síce dal dole ale pod ním je ešte plastový sersam, ktorý má v sebe otvory, ktorými vidno hýbať sa tiahlo od klučky. A drží asi na 10 šróboch tak sa mi to nechcelo dávať dole. Ale asi budem musieť. Dík za nakopnutie (asi) správnym smerom! :2f93:

Mám aj servisný manuál, musím sa v ňom ešte pokutať. Zatiaľ som v ňom hladal len schému k zámku a tú som nenašiel. Ináč k tomu zámku ide 5 drótov - čierny, 2 červené, oranžový a biely. Keď som na červené pripojil nabíjačku tak len zaiskrili, ale nič sa nedialo. Ale RJ asi neodpálilo lebo dialkove dalej funguje aj auto štartuje. :-\

Takto to vyzerá v tých dverách https://pdfhost.io/v/ll4PKpYcU_Mazda2_zamok
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2 - nedajú sa otvoriť vodičove dvere

Príspevok od používateľa oco13 »

Dával si to sem v nedelu večer, teraz je pondelok večer a ty stále špekuluješ. lol
Mne keď blbol zámok na dverách tak som zavolal (tiež v nedelu) svojmu mechanikovi a v pondelok o 9tej mi pískla sms - máš to hotové =40 eur. Auto parkovalo normalne pred domom. :300f: To je len taká myšlienka čo ma napadla. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2 - nedajú sa otvoriť vodičove dvere

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Červený a červeno/čierny, na jednom je stále plus. Ak sa nič nedeje ani pri prepolovani tej nabíjačky tak bude mechanicky poškodený zámok ale na vložku zámku to netypujem ... Podľa popisu to bude asi zlomená oska zo srobovicou vo vnútri zámku. Dá sa otvoriť všetko len to chce trpezlivosť
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
uwa0950731791
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 11.01.2017 08:48
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2 - nedajú sa otvoriť vodičove dvere

Príspevok od používateľa uwa0950731791 »

oco, ešte ťa mohlo napadnúť že som mohol byť dneska celý deň v robote. Alebo že nemám mechanika na telefón.

bjbbobek, dík, pozriem na to. Dva sú červené, jeden čierny, žiaden červenočierny.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2 - nedajú sa otvoriť vodičove dvere

Príspevok od používateľa oco13 »

uwa0950731791 napísal: 14.03.2022 19:15 Alebo že nemám mechanika na telefón.
To bolo zmyslom mojej pripomienky - je taká sprostá doba , že najskôr riešim či a kto mi danú vec opraví, až podla toho vyberám tovar. A sú situacie (práve gazdiná) kde radšej pustím perie za rýchle vybavenie, ako doma počúvať lamentácie.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
uwa0950731791
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 11.01.2017 08:48
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2 - nedajú sa otvoriť vodičove dvere

Príspevok od používateľa uwa0950731791 »

Nemám ŽIADNEHO mechanika na telefón, takže je úplne jedno čo som kúpil alebo kúpim. Sprostý zámok by mohol vedieť opraviť každý (ak to nezvládnem sám), princíp je hádam rovnaký všade, nebudem sa kvôli tomu obmedzovať pri výbere.
andro1
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 02.11.2008 14:45
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2 - nedajú sa otvoriť vodičove dvere

Príspevok od používateľa andro1 »

Mal som raz opel, ročník 2002. Tam odchádzali mikrospinace v zámku. Keď sa pokazil, neotvoril si dvere. Aj mne sa to stalo, nedali sa otvoriť. Musel som sa veľmi dlho hrať s centrálnom a keď sa po neviem koľko pokusoch otvoril, hneď som ho hnusaka vybral. Ale to bol opel, neviem ako ma to ma riešené mazda. Len pre info, že sú aj také auta.
Prebehol som na rýchlo mazda fóra..
https://www.fixya.com/cars/t3666509-dri ... _need_know
Veľa zdaru, možno pomôže, použi prekladač. Bolo tam toho viac...
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2 - nedajú sa otvoriť vodičove dvere

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Posledné dva dni som robil dve mazdy 2 len teda piate dvere. Zámky sa kazia na aj na lepších autách ....no len keď sa to dostane ku mne tak namiesto opravy za 40 eur dávam auto dohromady deň a cena zabitého dňa.
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2 - nedajú sa otvoriť vodičove dvere

Príspevok od používateľa seven549 »

treba tam pozriet ako funguje tahanie klucky na ten mechanizmus dveri.nieco musi chybat klucke ze ide naprazdno nic nezatahuje.a tu cast treba rucne preklopit aby klucka co ma nejaky kolik alebo hak mala co potiahnut.

kolik to nema ako maju auta ze stlacenim sa zajisti zamok alebo ta packa s ktoru sa otvaraju dvere sa zaklopi.treba s tym hybat a aj kluckou a sledovat co sa tam hybe.to je len nejaky kus maleho plocheho zeleza co chyba tej kluce na zatiahnutie.kludne ten cely plast z toho treba aj vytrhnut ak nejde central tak ci tak treba druhy.

no bude to babracka.pamatam sa ako kamosovi som tak otvaral zadne prave dvere ohnute od motorkara co preletel cez auto.a vnutorny tapacir sa nesmel znicit.
Naposledy upravil/-a seven549 v 14.03.2022 22:49, upravené celkom 2 krát.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2 - nedajú sa otvoriť vodičove dvere

Príspevok od používateľa seven549 »

andro1 napísal: 14.03.2022 20:39 Mal som raz opel, ročník 2002. Tam odchádzali mikrospinace v zámku. Keď sa pokazil, neotvoril si dvere.
ked by sa vybila autobateria alebo bateria v kluci tak potom co,koncime,neotvorime auto,sme odpisany.naco je kluc od auta.len na startovanie?

kazdy komu nejdu odomknut klucom dvere to ma poskodene.takych aut je snad polovica na sk.par ludi to znefunkcnilo koli zlodejom a vacsine to nejde lebo uz tie zamky na kluc sa nepouzivaju a su zaoxidovane.potom sa tym toci,tazko to ide,necitit kedy pride doraz a nieco sa poskodi,zlomi.

uz stare renolty megane mali taku kartu s ovladacom.s ktoru sa startovalo.ked padla bateria z tej karty sa tiez vybral kluc a auto sa otvorilo.

Návrat na "Mazda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných