Mazda 121 benzin r.v.92 - palivovy filter

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mazda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bazant1208
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 14.11.2012 17:36
Zdieľať na Facebook

Mazda 121 benzin r.v.92 - palivovy filter

Príspevok od používateľa bazant1208 »

dobry den potreboval by som radu mam problem na dlhsich tratiach auto jazdi a zrazu znico nic prestane ist ani pri zosliapnuti pedala na volnobeh ide a ide aj ked pridam plyn ale len tak jemnucko ale ked ho zosliapnem tak nic len ho dusi ale nestriela kamos poradil vymenit palivovi filtrer ale neviem kde je a mohlo by to robit aj nieco ine? prosim porate dakujem
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

:300f: Aj si to po sebe čítal? Podla toho zmätočného opisu to ani nieje jasné ako sa to vlastne správa.
Tak čo chceš poradiť....Jak keby to správanie opisovala moja 4 ročná dcéra
bazant1208
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 14.11.2012 17:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bazant1208 »

chcel som len povedat to ze ked idem autom dlchsie zrazu prestane ist idem napr80km za hod adajme tomu chcem zrychlit a auto nejde dusi ho pustim plynovi pedal a pomali pridam ale len kus a auto ide pridam viac auto nejde viradim rychlost pridam motor reaguje ale zase zaradim kvalt pridam na plyn a auto neje pustim plyn a zase pomali jemne pridavam a auto ide ale len najviac 80 km hod
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Môže to byť kdečo...ale ten filter nieje na škodu pozrieť. Prípadne skúsiť diagnostiku.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Vlady : pozrel si o čom píše? o aute r.v.1992 Sice to už môže byť striekačka ale žiadne obd to určite nemá.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
necitambludy
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 05.04.2014 18:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa necitambludy »

Za tepla ho dusí a nema tah?
Nemas niekde dierku v saní?

Potom sa to vrati do normalu alebo uz to nejde az kim nevypnes motor?

Volnobeh je bez problemov?

Mozno nejaky vyskakujuci kontakt zo snimaca.(natocenie klapky, teploty motora ,mnozstva vzduchu...)

Mavas dost benzinu v nadrzi?
Rovno ani nepridavaj ten plyn a mas sa :4090:
bazant1208
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 14.11.2012 17:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bazant1208 »

ano vypnem moror a zase to vsetko slape dakych 20km a zase sa to stane ze ho dusi motor na volnobehu ma male vikivi sem tam sa kusok rozbehne ale zas sa to ustali no ale neviem na to prist kde je problem
necitambludy
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 05.04.2014 18:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa necitambludy »

Co si uz skontroloval vymenil pozrel?
Aspon tie snimace ,klapka vycistena...
Ako sa to sprava ked je nadrz plna-prazdna. Kde tankujes? Co tankujes? Nieje bordel v nadrzi? Palivovy filter pamata Meciara? Vzduchovy je ako natom? Sviecky boli vonku? Aku maju farbu? Kable neprerazaju? Plynove lanko sa nezasekava? Rozdelovac nieje rozsypany? Neprehrieva sa?
Ked zastavis ako dlho nechas auto v klude?

Co vies napis a ked nevies tak servis

Nevsimol si si co by to mohlo spustat? Cas jazdy, zakruta stupanie klesanie, brzdenie naraz...
bazant1208
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 14.11.2012 17:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bazant1208 »

snimace su ok klapku som ese necistil mam pocit ze to roby skvor ked je menej benzinu tankovane slovnaft+shell palivovi filter budem dnes menit a pozriem aj tu nadrz cez plavak hadam nieco uvidim filrer sviecky nove kable ok nehreje sa rozdelovac som nepozeral ked zastavim vrci priblizne minutu podla mna rozdelovac to nemoze robit ten but ide alebo nie nezabudaj ze auto nezhasne len ho dusi a ide len na jemnucke pridanie plynu a mam pocit ze to zacne robyt pri stupani do kopca ale deje sa to aj na rovine ale ked idem skopca tak sa nic nemeni stale je to rovnake pomoze len zahasit a nastartovat
necitambludy
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 05.04.2014 18:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa necitambludy »

Mozno slaby tlak paliva, ked je plna nadrz spina v nej sa porozplavuje, ak je benzinu malo vsetko sa nahromadi k cerpadlu a upchava ho alebo sa malo chladi a pridiera, to plati aj ked sa auto naklana, nadrz je sice tvarovana do spadu ale palivo sa prelieva dopredu dozadu dolava doprava.Ale moze to zacat preto ze proste do kopca musis pridat plyn a nie len trochu. Pozriet sa donej mozes ale najjednoduchsie je natankovat plnu a sledovat ako sa to bude spravat, ak to bude lepsie mas indiciu.

Ku klapke sa dostanes lahko len zhodis ten dekel ale ked je to 1 bodovy vstrek tak asi spinava nebude, skor kanal kadial ide vzduch na volnobeh ak to nejaky ma :D.
Neviem este som ten motor nevidel.
Viac ma nenapada sorry.
Hlavne daj vediet
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

oco, diagnostikou nie každý chápe pripojenie na PC a načítanie chybovej pamäte...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Cico a čo teda? jediný kto tu používa osciloskop je Milanko , tak ako chceš diagnostikovať karburátor?? vyčistením? 121ka určite nemá žiaden špičkový Weber.
A všetci si pozrite katalogy aj zadávatel 121ka r.v.1992 NEMALA jednobodový vstrek , bol to karburátor :3c90: :3c90: :3c90: :3c90: :3c90: čo ste sa s koňom zrazili?????
Keď niekto nerozozná striekačku od karburátora mal by mať od výroby zavarenú prednú kapotu. :3c90: :3c90: :3c90: :3c90:
A neuveríte , ale dosť dlhú dobu hodne výrobcov montovalo elektronické karburátory.Teda išli z toho aj káble a bola v tom elektrika-ale NEBOLO to vstrekovanie. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bazant1208
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 14.11.2012 17:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bazant1208 »

zda sa ze problem je vyrieseny vimenil som palivovy filter +precistil cerpadlo a trubky v nadrzi a auto slape tak dakujem za pomoc vsetkym cavte
Napísať odpoveď

Návrat na "Mazda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 48 neregistrovaných